Skocz do zawartości
Nerwica.com

bez przesady


BlueOrange

Rekomendowane odpowiedzi

wpadam tu czasem, znam problem, bo też wiele rzeczy przeszedłem i widziałem, mam swoje kłopoty i wiem, że łatwo nie jest

ale z drugiej strony jak ktoś zacznie to wszystko tak bardzo analizować to doszuka się u siebie milionów zaburzeń czytając posty na forum

 

niektórzy znajdą sobie chorobę zastanawiając sie czy przypadkiem właściwą ręką się podcierają :lol:

 

przyjmijmy jedną rzecz - KAŻDY jest bardziej lub mniej kopnięty, większość kopniętych o tym nie wie

DeMello kiedyś napisał "wszyscy powinniśmy znajdować się w domu wariatów, problem tylko, że jest nas zbyt wielu"

 

dla mnie osobiście cały teń świat to jeden wielki dom wariatów :lol: więc nie ma się czym tak bardzo przejmować, jesteś i ja jestem jednym z tych wariatów, przyzwyczaj się do tego i zaakceptuj swoje wariactwo, bo nie ma czegoś takiego jak normalność

normalność to coś, co wymyśliła większość nienormalnych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście...tylko jakoś trzeba w tym swiecie wariatów zyc...a czasem to nie takie proste...wariactwo to znacznie utrudnia...

 

a kto powiedział, że życie ma być (dla ciebie) łatwe? nie jest łatwe, jest zwykle prze...ne :)... w "życiu piękne są tylko chwile", a te "chwile" możesz ty właśnie dać komuś... a jak przynajmniej część ludzi tak pomyśli i zrobi to - część ludzi poczuje się lepiej (to możesz być ty), a jak poczuje się lepiej, to będzie też chciała być miłym dla innych i oni poczują się lepiej itd, reakcja łańcuchowa

 

życie jest ciężkie i bolesne, pełne własnych problemów, pełne też psychopatów i zawistnych ludzi/złodziei/morderców itp, ale każdego dnia każdy z nas ma wybór - jaki chce być dla innych ludzi - możesz mieć ich w pupie, albo być im życzliwym

tak naprawdę większość ludzi nie jest aż taka zła, po prostu nie są aż tacy świetni, są zwyczajni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział, że życie ma być (dla ciebie) łatwe? nie jest łatwe, jest zwykle prze...ne :)... w "życiu piękne są tylko chwile", a te "chwile" możesz ty właśnie dać komuś...

 

a kto powiedział, że ja narzekam na trudność życia? Stwierdziłam tylko, że wariactwo utrudnia :)

mówisz o "chwilach" - oczywiście, że lepiej być miłym :) tylko nie widzę związku z moimi słowami - nie zaprzeczyłam temu, ani nie podważam prawdy o roli dawania radości :)

 

wariactwo może przybierać postać euforii, naładowania energią, pozytywnymi myślami - wtedy jest się pozytywnie nastwionym do świata i ludzi ale bywa przeciwnie...

P.S. taka malutka rada na przyszłosć: oddzielaj ludzi od problemów....kontrargumenty dobieraj do słów a nie do ludzi...:) Przedmiotem mojej wypowiedzi jest wariactwo a nie ja :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×