Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawienie cukru


stx

Rekomendowane odpowiedzi

Cukry złożone występujące między innymi w owocach czy warzywach są dla organizmu potrzebne, wystrzegać się należy tych prostych, z którymi najczęściej mamy do czynienia.

Cukier nie jest jedynie szkodliwy ze względu na masę ciała ale wpływa na kondycję całego organizmu, ze stanem umysłowym włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy umrzemy, więc po co odstawiać cukier?

 

Idąc z tą zasadą tak samo można zapytać po co nawet wstajemy z łóżka i podejmujemy jakiekolwiek aktywności życiowe

 

Żeby mieć fun. Cukier = fun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, ale w owocach jest bardzo dużo cukrów prostych (banany, winogrona, suszone figi i inne słodkości), więc na nie też trzeba uważać. Wiele zależy od aktywności człowieka, jeśli ktoś często się rusza, ćwiczy, to może jeść tych owoców więcej. No i nie należy łączyć cukrów z tłuszczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale temat jest: Odstawianie cukru- czy ktoś z Was zajadał dużo słodyczy i udało mu się odstawić? I co mam zrobić jak jestem wkurzona, w pracy był ciężki dzień, mam wyrzuty, że coś zawaliłam z mojej winy i czuję, że pomoże mi czekoladka albo kawałek ciacha? Czy ktoś był w podobnej sytuacji i oduczył się jedzenia słodyczy? I jak tego dokonaliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stakatela, myślę, że z odstawieniem cukru jest podobnie jak z odstawieniem jakichkolwiek używek, np tytoniu.

Początkowo będzie gorzej, zwiększy się np drażliwość ale z czasem powinno się to unormować.

Jeśli chodzi o mnie, to na szczęście nie zostałam "wychowana na cukrze", słodycze w moim dzieciństwie były raczej rzadkością, dzięki czemu łatwiej jest mi się im teraz oprzeć niż osobom, które wywodzą się ze standardowych rodzin.

Odstawiłam jednak w większej mierze sól i powiem, że teraz mam bardziej wyczulony smak, w sumie podobnie jest z cukrem, ze względu na jego wysokie stężenie, wiele rzeczy jest dla mnie zwyczajnie nie do przełknięcia.

Jeśli ktoś chce ograniczyć spożycie rafinowanego cukru (całkowicie wyeliminować raczej się nie da, a ograniczenie to już wiele) to radziłabym wprowadzić zdrowsze zamienniki, np stewię, ksylitol, miód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cukier to też używka. To nie jest tak, że się obżeram słodyczami, staram się pilnować z ich konsumpcją, ale jak mam gorsze emocjonalnie dni, to nie mogę się powstrzymać. Wiem, jeden w nerwach pali , drugi je czekoladkę. A zamienniki ? Pewnie - dobra rzecz, ale np. 2 razy zamiast czekoladki zjem ciastko owsiane, ale 3 raz to nie zadziała. Dlatego ciekawi mnie, czy jakiś miłośnik słodyczy odzwyczaił się od ich jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stakatela ja nigdy nie traktowałem jedzenie/niejedzenia słodyczy w kategorii problemu czy sposobu na emocje i to mi pomogło, w ten sposób jeśli chcę mogę się zdrowo odżywiać. Pytanie tylko - po co? Jeśli wiem, że coś zagraża mi, tak jak np. alkohol (w połączeniu z lekami), to go odstawiam, z dnia na dzień, i voila, jestem zdrowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak odstawić cukry jak jest się cukroholikiem i uzależniony mózg żąda swojej ulubionej pożywki

mam depresję jak nie jem słodyczy jak zjem coś słodkiego to chwilowo mi się robi błogo i nie myślę o problemach, jak długo nie jem to cierpię i płaczę nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×