Skocz do zawartości
Nerwica.com

MOTYWUJEMY SIE DO DZIAŁANIA


konwalia123

Rekomendowane odpowiedzi

Watek dla ludzi z depresja ,prokastynacja,nerwica.Chodzi o to,ze te schorzenia sprawiaja ze stoimy w miejscu,nie rozwijamy pasji,zaniedbujemy obowiazki.Ja mam z tym wielki problem.Branie sie za ksiazki zajmuje mi kilka godzin,prawko robie 2 lata oraz wiele innych chodzi o to ,zebysmy zaczeli dzialac.najlepiej spisac swoje cele i nadac im termin realizacji.

najwyzsza forma inteligencji jest dzialanie,nie umartwianie sie;)

Jesli czujemy sie na silach piszmy swoich celach chocby tych drobnych..mozna zaczac od drobnych,jkakiegos jednego na ta chwile;).

-ograniczam siedzenie na komputerze

-ucze sie gotowac

-zapisuje sie do psychologa

-codziennie godzine ucze sie /czytam ksiazke

-zaczynamy biegac /uprawiac sport( co jest dobre nietylko dla ciala ale i dla ducha)

cokolwiek.Wazne zeby sie wspierac i dazyc do spelniania celow...mimo choroby.Ona kiedys minie a czasu nie odzyskamy.Pomyslmy o tym co chcileismy osiagnac ,co lubilismy zanim dopadla nas nerwica czy depresja.

Wiem ze jest ciezko.Ale napoczatku jest najgorzej.Gdy sie wyrobi nawyki robi sie cos juz schematycznie...kazdy na pewno ma gdzie indziej swoja granice...Moze poczujemy ,ze mamy wieksza wladze nad wlasnym zyciem.Nic nie tracimy a mozemy cos zyskac:0 ulatwic sobie zycie,nadac mu sens, przelamywac wlasne lęki i slabosci.

Byle do przodU:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co od jutra? :) konkretnie :) tylko nie przesadzajmy z tymi celami,zeby nie zniechecic sie za szybko.Stopniowo.Ja mam zamiar:( na ten czas)

-codziennie sie uczyc ekonomii ( chociaz godzine ) ale w ciszy z wylaczonym komputerem

 

dzisiaj 5 godzin mi z tym zeszlo z braniem sie:( wykapalam sie ,posprztalam...a pzoatym to lenilam sie na kompie pare godzin.A sesja niedlugo znow bedzie nerwowka jak sie nie wezme w garsc.I wyrzuty sumienia...zlosc ze zle oceny.I wiele innych

a teraz nic nie robie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×