Skocz do zawartości
Nerwica.com

Muzykoterapia - wklejajcie linki :)


ona*

Rekomendowane odpowiedzi

i wiele innych można znaleźć na necie.

 

Myślę, że w życiu emocjonalnym emocje powinny być lekkie, delikatne, nie powinny wywierać presji, jedynie proponować, delikatnie sugerować, ale z poszanowaniem dla naszej wolności. Do niczego nie powinny nas zmuszać, powinny dać się swobodnie kierować przez intelekt. Tylko w wolności można wybierać, a gdzie wolność skoro nie ma wolności w emocjach? Człowiek staje się prawdziwie wolny, wtedy gdy może wybierać spośród swoich emocji bez żadnego przymusu, po to żeby osiągać szczęście.

 

Nasze rany i lęki powodują to, że prawdziwe pragnienia są jakby pod przykrywką, trudno je rozpoznać więc ciężko je realizować. Prawdziwe pragnienia są lekkie, przynoszą szczęście i wolność, zero przymusu. Po tej jednej cesze tj. wolności, można rozpoznać te pragnienia, które będą nas prowadzić do szczęścia.

Nawet te negatywne emocje nie powinny być odrzucane, gardzone. Kiedy życie emocjonalne jest w pełni dojrzałe to także, te emocje negatywne czegoś nas uczą, uszlachetniają, także nie wywierają presji, ani schorzeń typu depresja, nerwica i innych.

Myślę, że do pełnego rozwoju człowieka potrzebne są wszystkie emocje, należy je tylko przyjmować, z czasem stają się delikatne i pomagają kierować się ku szczęściu własnemu i drugiej osoby. Emocje które wywierają presję pochodzą od nerwicy, można się bronić przed nimi np. przez relaks, medytację, religię, sport, po to aby zdrowieć, nabierać dystansu do tych emocji, które nas szarpią i niszczą.

 

Człowiek w pełni dojrzały to człowiek wolny :) Chciałbym, żebyśmy wszyscy byli wolni w swoich emocjach!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchanie pozytywnej muzyki pozytywnie wplywa na nerwice. Przynosi opanowanie.

 

-- 23 sty 2015, 15:02 --

 

Przynosi Uspokojenie, Skupienie uwagi.

 

-- 23 sty 2015, 15:50 --

 

Wgrac sobie muzyke do telefonu i sluchac w domu, na dworze - wszedzie. Sluchac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kilku spokojnych kawałków, żeby je puścić przed snem. Nie chodzi mi o utwory stricte relaksacyjne. Po prostu coś spokojnego.

Enya na mnie dobrze działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×