Jak uwolnić szkołę od agresji ?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Jak uwolnić szkołę od agresji ?

Avatar użytkownika
przez kpi_pl 23 sty 2012, 20:30
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zestochowa

Jak słucham i czytam dziś to często mi się nasuwa "efekt lucyfera"
Czy polska szkoła to hurtownia patologii ( oprócz tego ,że w wielu opiniach to największa producentka bezrobocia ) ?
Czy nie jest tak ,że jak młody człowiek wraca do domu i słyszy ,że np.rodzic ma problemy ze znalezieniem pracy podczas gdy nauczyciel mówił mu,że ameba ,pantofelek to na pewno się mu przyda w życiu,że daty w historii przydają mu się w codziennym życiu ?
Czy szkoła to generator agresji ? Często widziałem w swojej szkole jak nauczyciele wykorzystywali uczniów poprzez drwiny,poniżanie, etc - doskonałym narzędziem było pytanie przy tablicy,publiczne pytanie ,etc .

Jakie jest Wasze zdanie ? Jak można temu zaradzić ? Jak uwolnić dzieci w szkole od agresji ,przemocy? Jak sprawić ,żeby uczeń nie miał ochoty jedynie założyć kosz na głowę nauczyciela ? Moim zdaniem to wynika w pierwszej kolejności przemocy samych nauczycieli często ,przemocy wśród znajomych (drwiny,etc.),przemocy w rodzinie.
W trakcie dyskusji wypowiem się szerzej jak to widzę.Tymczasem zapraszam do zabrania głosu.
Dziś na wielu serwisach o tym piszą .Dla przykładu rozboje wzrost o ponad 90 % .Czy to całkowity upadek polskiej szkoły ?
http://kpi.pl/psycholog
Pomoc psychologów,psychoterapeutów online ANONIMOWO. Porozmawiaj z psychologiem na żywo online przy zachowaniu anonimowości (nie ujawniasz twarzy,personaliów,etc)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
68
Dołączył(a)
19 sty 2012, 18:38
Lokalizacja
Śląsk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do