mizofonia...?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

mizofonia...?

przez ashti 12 mar 2016, 17:52
Witam! Od około 1,5 roku nie jestem w stanie poradzić sobie z dźwiękami typu czyjeś chrząkanie. "Czyjeś" chrząkanie, mam tu niestety na myśli jedynie moją mamę, bo u innych mi to nie przeszkadza. Połączone jest to z nerwicą natręctw, ponieważ kiedy usłyszę, że kasze to proszę by powtórzyła to tyle razy, by suma wyniosła nieparzystą liczbę. Dodatkowo wkład mają tutaj moje zaburzenia odżywiania, gdyż NAJGŁUPSZE jest to, że strasznie się tego chrząkania boję, boję się że... od niego przytyję. Tak, panicznie boję się przytycia. Czy ktoś z Was miał podobnie? Czuję się jak najgłupsza i najbardziej chora psychicznie osoba na świecie, bo wiem, że to wszystko jest głupie, a nawet zabawne, ale tylko osoby z nerwicą natręctw zapewne będą mogły mnie w jakiś sposób zrozumieć.
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
12 mar 2016, 17:33

mizofonia...?

przez Reynevan 12 mar 2016, 18:14
Cześć

Miałem i miewam podobnie. Nie wiem, co z tym zrobić, jeśli Ciebie to interesuje.
Osobie chrząkającej/pociągającej nosem mówię, by przestała to robić, bo mnie drażni. To samo dotyczy mlaskania, siorbania i innych obrzydliwych rzeczy związanych ze spożywaniem posiłku.
Podobne rytuały i mnie dotyczą. Na przykład mam natręctwo, że jeżeli czegoś nie zrobię w konkretny sposób, to wydarzy się jakaś katastrofa w ogóle z tym niezwiązana.
Reynevan
Offline

mizofonia...?

przez lnlnvrs 12 mar 2016, 18:59
Trochę nie na temat, ale wciąż a propos chrząkania. Ja miałam tak, że kiedy powiedziałam coś, co według mnie brzmiało "nieczysto", tzn. zadrżał mi głos lub po prostu brzmiał nie tak, jak chciałabym, żeby brzmiał, musiałam chrząknąć. I kiedy skupiałam się na tym za bardzo, tak więc musiałam chrząkać co każde słowo, a nawet symulować kaszel, bo dochodziło do tego zdenerwowanie i ciężko było mi kontrolować, czy mówię "prawidłowo". W którymś momencie w ogóle unikałam odzywania się ze strachu, że zabrzmię "niewłaściwie", a kiedy musiałam, mówiłam bardzo cicho. Natomiast co do innych osób - chrząkanie, oddychanie (szczególnie świszczenie), kichanie, ciąganie nosem i wszystkie inne dźwięki, które nie zawsze da się kontrolować - niesamowicie mnie drażnią, ale wówczas po prostu zwracam uwagę osobie będącą ich producentem lub uciekam jak najdalej (nie ręczę za siebie). :zonk: Nie wiem, czy ma to związek z mizofonią - może w jakiejś delikatniejszej formie. Ashti, hm... Nie wiem, jaki może być związek między czyimś chrząkaniem, a Twoim tyciem. Ty zapewne też nie. Wiem, że świadomość irracjonalności tego rodzaju lęków nie jest jednoznaczna z nich wyeliminowaniem, dlatego nie wiem, co mogę Ci poradzić, ale tak - rozumiem Cię.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
11 mar 2016, 15:00

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

mizofonia...?

Avatar użytkownika
przez julusia 12 mar 2016, 20:56
lnlnvrs napisał(a):ciąganie nosem
wkurza mnie najbardziej

Reynevan napisał(a):To samo dotyczy mlaskania, siorbania i innych obrzydliwych rzeczy związanych ze spożywaniem posiłku.
też strasznie mnie to wkurza
Wenlafaksyna 225 mg
Olanzapina 10 mg
Risperidon 2mg
doraźnie: Chlorprothixen
Oddział dzienny od 13.10
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1173
Dołączył(a)
06 wrz 2013, 01:09
Lokalizacja
Gdynia

mizofonia...?

przez thaur 20 paź 2016, 22:34
Ja nie znoszę odchrząkiwania. Gdy tylko to słyszę to muszę dużo energii włożyć w to, żeby tej osobie nie zwrócić uwagi.
thaur
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Przeskocz do