Skocz do zawartości
Nerwica.com

straszne filmy a nerwica


bedzie.dobrze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej..czy Wy tez tak macie,ze w czasie akywnej nn...nagle przypominaja sie Wam wszystkie straszne,makabryczne filmy/ksiazki/artykuly i wkrecacie sobie, ze tez tak mozecie zrobic?. ....kurna..teraz wszystkie teksanskie masakry i inne popieprzone filmy wychodza mi bokiem. W remisji moglam ogladac to bez leku...a teraz jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki przypominaja mi wszystkie makabry..nawet z przed 10 lat...brrr. Tez tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie.dobrze, nerwica polega na tym że pojawiają się myśli całkowicie przeciwne do nas, najczęściej dręczą ludzi łagodnych z troche słabszym charakterem

 

jak normalnie taka osoba chce być dla wszystkich miła to nerwica pokaże myśli aby komuś zrobić krzywde, rzucić się na kogoś itp

nerwica to stres który pojawia się w formie myśli, tak naprawde nie mamy ochoty nikomu krzywdy zrobić, to poprostu stres który przyjał postać myśli i pokazuje coś potwornego czego sami nigdy nawet nie odważylibyśmy się pomyśleć

 

najlepszym sposobem na zwalczenie nerwicy jest poradzić się psychiatry, terapia i leki sprawia że stres się zmniejszy i to odejdzie

 

powody co najczęściej mogło wywołać nerwice jest dużo ale z reguły bierze się to z braku radości z życia, najlepiej więcej korzystać z życia, być szczerym ze sobą i robić to co się lubi, znaleźć sobie cele do zrealizowania, cieszyć się życiem, najważniejsze jak chce coś się robić to warto to robić nie powstrzymywać się bo frustracja że się czegoś nie zrobiło zawsze zostaje

 

Znam jeszcze taki sposób, to też uspokaja, można zrobić jak się gorzej czuje Cytuj:

Cytuj:

połóż się na łóżku albo usiądź gdzieś, teraz staraj się wyciszyć

jakiekolwiek myśli przychodzą natrętne czy pozytywne ignoruj je i dawaj im przechodzić

wszelkie myśli niech przechodzą i płyną

w pewnym momencie poczujesz takie uspokojenie i wyluzujesz się

(najważniejsze bądź cierpliwy im bardziej cierpliwy będziesz tym szybciej się uspokoisz, podejdź tak że możesz nawet godzinami tak leżeć, wtedy szybciej sie uspokoić)

w ten sposób spacer też pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle nie potrafię oglądać makabrycznych filmów jak horrory itp bo raz że się ich przeraźliwie boję (co akurat jest chyba normalne) a dwa ze własnie jeszcze bardziej nakręca to moje lęki i niechciane myśli. co prawda negatywny efekt jest zaraz po oglądnięciu takiego obrazu, ale czasami zostaje mi to przed oczami na dłużej, wtedy próbuję mysleć o czymś przyjemnym. generalnie takie filmy źle robią mi na psychikę, dlatego od dłuższego czasu staram się ich nie oglądać. nie wiem czy to jest tylko moja przypadłość czy osoby z nerwicami tak po prostu mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×