Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak długo trwają Wasze ataki obsesyjnych mysli?


vice versa

Rekomendowane odpowiedzi

Zadałam Wam to pytanie, gdyż bardzo mnie to nurtuje.

Jeszcze dwa tygodnie temu miałam w głowie gonitwę myśli na jeden temat i związany z tym utrudniający funkcjonowanie lęk. Trwało to jakieś trzy tygodnie non stop, z przerwą na sen- oczywiście po zażyciu skutecznego leku nasennego. Nic do mnie nie docierało- obsesyjna myśl była silniejsza niż racjonalne podejście do tematu. Normalne życie stało się udręką, praca rzeczą wręcz niemożliwą. Około tygodnia temu, tak z dnia na dzień zaczęłam "normalnie" myśleć, analizować swoje wcześniejsze zachowanie (to podczas natrętnych myśli) i zauważać ich irracjonalność. Na dzień dzisiejszy czuję się bardzo dobrze, mam świadomość tego, że niedawno nie byłam sobą i niestety świadomość tego, że za jakiś czas to znów powróci. Obsesje takie wcześniej miałam 7 miesięcy temu, jeszcze wcześniej w lutym 2013 - mogłabym tak wymieniać wstecz jeszcze kilka terminów. Ataki takie zawsze trwały po 2- 3 tygodnie, po czym chyba samoistnie ustępowały.

Nadmieniam, że od wielu lat leczę się psychiatrycznie, stale zażywam leki, które chyba nie mają wpływu ta występowanie tych ataków.

Czy u Was wygląda podobnie? Macie ataki natręctw co jakiś czas, czy ciągle zatruwają Wam życie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdłużej to było 7 długich godzin stałych myśli, bardzo agresywnych, sprawiających, że nie mogłam myśleć o czym innym. Czułam się okropnie, ze stresu pojawiły się mdłości i wymioty. Bałam się, że zrobię sobie coś złego. Miałam tak z kilkanaście razy, kiedyś też miałam natrętne myśli, ale były delikatniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×