Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak wyleczyliście się z nerwicy natrectw ?


lukasz17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 17 lat i biorę przez ponad 2 miesiące leki na nn jest to : asentra 150 mg + rispolept 1 mg, po których lepiej się czuje i mam coraz słabsze objawy nn :) ale te leki trzeba kiedyś odstawić... Nie chodzę na żadną terapie leczę się tylko lekami, chciałbym wysłuchać opinii osób które miały nn i wyzdrowiały, jak tego dokonały :D Z góry dzięki za wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz17, najważniejsze to ignorowanie wszelkich natrętnych myśli. Traktowanie ich jakby ich wogóle nie było. Jak przychodzą jakieś myśli należy je po prostu ignorować i dawać im przejść. . W ten sposób stopniowo będą męczyć mniej, aż w końcu odejdą.

 

Jak analizujemy te myśli, czy odpędzamy je na siłe(tego szczególnie nie rób!), zwracamy na nie uwage tylko nasilamy te myśli :( dlatego właśnie trzeba je ignorować jakby ich nie było i jak przychodzą jakiekolwiek myśli trzeba dawać im przejść.

 

Wł mnie to co jest jeszcze ważne, to więcej korzystać z życia. Nerwica czy depresja rodzi się kiedy nie ma w naszym życiu radości, nie ma czegoś co nam daje radość. Dlatego warto więcej czasu poświęcać na zainteresowania, więcej spotykać się z znajomymi, robić coś co wiemy, że lubimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz17, Ja co prawda jeszcze się nie wyleczyłem, ale leczę się psychoterapią + lekami. Po pewnym czasie (ok. roku) mogłem już w jakoś w miarę normalnie funkcjonować. Generalnie terapia + leki + praca nad sobą. Niestety te natręctwa otatnio zaczęły powracać i trzeba po prostu wstać i próbować dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×