Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica natręctw, fobia społeczna i depresja


Cook19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, cierpię za zaburzenia nerwicowe , między innymi zaburzenia obsesyjno-kompulsywne ( nerwica natręctw) fobia społeczna i myślę ze też w jakimś stopniu depresja. Postanowiłem udać się do specjalisty w celu leczenia tylko tu jest moje pytanie do kogo mam się udać ?? Psycholog , psychiatra czy psychoterapeuta ? słyszałem że w tego typu zaburzeniach to psychoterapia jest najlepsza.Do kogo mam się udać na pierwsze spotkanie konsultacyjne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook19, nie wiem, czy sam sobie zdiagnozowałeś zaburzenia, czy rozpoznał je u Ciebie lekarz, ale pamiętaj, że Twoja autodiagnoza nie musi być słuszna. Najlepiej by było, gdybyś w pierwszej kolejności udał się do lekarza psychiatry (on stwierdzi, co Ci dolega i czy faktycznie jest to nerwica natręctw, fobia społeczna i depresja), który zaproponuje najlepszy schemat leczenia. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest połączenie psychoterapii (leczenie przyczynowe) z farmakoterapią, czyli lekami (leczenie objawowe). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook19, nie wiem, czy sam sobie zdiagnozowałeś zaburzenia, czy rozpoznał je u Ciebie lekarz, ale pamiętaj, że Twoja autodiagnoza nie musi być słuszna. Najlepiej by było, gdybyś w pierwszej kolejności udał się do lekarza psychiatry (on stwierdzi, co Ci dolega i czy faktycznie jest to nerwica natręctw, fobia społeczna i depresja), który zaproponuje najlepszy schemat leczenia. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest połączenie psychoterapii (leczenie przyczynowe) z farmakoterapią, czyli lekami (leczenie objawowe). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

 

 

 

Witam, co do nerwicy natręctw i fobii społecznej jestem pewien na 100% gdyż zostały u mnie zdiagnozowane, jak byłem w takiej ogólnej poradni psychiatrycznej jakieś 2 lata temu, niestety nie leczyłem tego , nie byłem wstanie :( no i teraz tak się to wszystko nasiliło że po prostu muszę podjąć leczenie.Więc chyba od razu psychoterapeuta będzie najlepszy, a poza tym z tego co wiem to psychoterapeuta też zajmuje się diagnozowaniem zaburzeń. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook19, psychoterapeuci często są psychiatrami albo psychologami, więc znają się na diagnostyce chorób i zaburzeń psychicznych. Pamiętaj jednak, że rozpoznanie może postawić jedynie psychiatra (lekarz) - on też tylko może przepisać leki. Psycholog (człowiek po 5-letnich studiach psychologicznych) nie może przepisywać żadnych leków. Jeżeli wiesz, że chorujesz na nerwicę natręctw i fobię społeczną, to koniecznie powinieneś się leczyć. Najprawdopodobniej zaburzenia się pogłębiły, co skutkuje pogarszającym się samopoczuciem. Zrobisz, jak uważasz - myślę jednak, że wizyta u psychiatry mogłaby być dobrym początkiem. Poza tym, lekarz mógłby Ci polecić dobrego psychoterapeutę specjalizującego się w leczeniu zaburzeń, na które Ty cierpisz. Zawsze jednak możesz szukać specjalisty na własną rękę. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×