Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy wam alkohol tez pomaga?


fionaona7

Rekomendowane odpowiedzi

bez wątpienia. Po napiciu sie "wiekszej" ilosci.. nie umiem sie odnalezc na tym glupim swiecie. Zgadzam sie ze wylącza myslenie, dlatego staram sie go unikac, bo na drugi dzień jest jeszcze gorzej. Bylam mlodsza, pilam wiecej, czesciej i chyba bylo lepiej - albo doporwadzilo mnie to do tego stanu, w jakim znajduje sie teraz. Pomaga bardzo, ale na chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed napiciem myślałam ,że pomoże i choć zawsze się myliłam to powatarzałam to z nadzieją,że tym razem pomoże...Na chwilę odstresuje a później pcha do głupich rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomaga i jest o niebo lepiej:) trzeba się nauczyć żyć na kacu:) Pewnie to co napiszę wyda wam się śmieszne, ale wystarczy pozytywne nastawienie przed zaśnięciem... jutro będzie dobrze itp. pomaga... hmmm znaczy nie pomaga, ale wtedy budzimy się sobą bez żadnych wkrętów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś stosowałem piwo jako "lek" na bezsenność. Z początku pomagało, ale później wszystko wróciło do starego trybu. No a poza tym tylko bebech rośnie od piwska. I chyba niemożliwe jest, żeby pod wpływem alkoholu wpaść na racjonalne rozwiązanie dręczących nas problemów. I gdyby jeszcze doliczyć niezbyt przyjemne efekty na drugi dzień rano, to wychodzi na to, że w nerwicy chyba bardziej szkodzi niż pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze co moze byc to zapijac smutki alkoholem...łatwo mozna sie pograzyc..wpasc w uzaleznienie. Fakt alkohol upotrafi wyciszyc mysli..ale tylko na chwile..potem wszystko wraca ze zdwojona sila. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znikają gdyż alkohol tłumi lęki ,a on manipuluje w netręctwach.

Jeśli ktoś stosuje alkohol aby się zrelaksować ,to chyba jednak lepiej zarzucić benzo.Na drugi dzień kaca niema,a luz o wiele lepszy według mnie.Alkohol dostępny jest wszędzie ,więc łatwiej o uzależnienie niż w przypadku uspokajacza.

Niszczy komórki szare,wypłukuje witaminy.Z benzo nie wiem jak jest ,ale nic takiego nie wyczytałem.

Z dwoje złego lepszy psychotropek według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie jedno piwo nie relaksuje, lubie pić mając dużo piwek, a najlepiej 3/4 wodki, dobra muzyke i spokoj i cole, a jak jeszcze jest dobre towarzystwo to juz w ogole, takze do picia warunki musza byc, ale sa fajniejsze rzeczy niz alkohol, jak wspomnial JuzTuBylem.

 

No i alkohol niczego nie rozwiazuje, ani lekow, ani natrectw, lęki nawet poglębia to moze i natręctwa też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzo nie rozwiazuje, jest lepsze niz alkohol jako wspomaganie krotkotrwale leczenia, czy tez jako zlo konieczne na rozne ciezkie stany, ale nie leczy.

 

-- 12 gru 2012, 19:38 --

 

a podupściliście mnie i poszedłem do sklepu po tyskie, jedno tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.oNiŚ, rzeczywiscie wydaje mi sie to smieszne.. alkohol nie pomaga na nic. Piecie alkoholu jest dla ludzi i byc moze rozluznia ale nie wtedy kiedy sie cos ZAPIJA

 

chyba źle się zrozumiałyśmy:) nie chodziło mi o zapijanie, ale o wypicie gdzieś na imprezie. I o kaca z którym większość z nas się zmaga dnia kolejnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14 ,ja gdy mam lęk to aby zniknął muszę sporo wypić 8 ,9 piw.Przy pomocy alko nie umiem osiągnąć stanu brak lęku,normalne myślenie.Znika dopiero gdy się napier.dole ,więc w moim przypadku bezsens.Niestety taki mam organizm.(chyba ,że na lekach jestem to po 4 mi sie film urywa).

Jeśli mowa o jednym piwku to spoko ,gorzej jak po miesiącu z jednego robią się 3 dziennie. Z benzo jest tak samo ,ale jednak tu mniejsza dostępność co człowieka ogranicza i zostawia sobie tabsy na naprawdę ważne sytuacje życiowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×