Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie się i rozmowy z innymi


eagle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W moim poście chodzi mi o osoby nie będące raczej np. psychologami, psychiatrami czy terapeutami, a raczej o inne osoby (np. osoby bliskie).

 

Mam pewne problemy, możliwe, że związane z nerwicą natręctw. Między innymi prawdopodobnie mam problemy z czystością/myciem. Wydaje mi się, że jakbym zapytał kogoś o problemowe sytuacje (np. jak wystarczy postąpić w danej sytuacji) czy też porozmawiał na te tematy, to mogłoby mi to pomóc.

 

Mam jednak wątpliwości, czy powinienem... Mam obawy, że osoba (osoby), z którą bym dyskutował i prawdopodobnie dosyć szczegółowo opowiadałbym sytuacje (i ewentualnie też inne osoby, które dowiedziałyby się wystarczająco w jakiś sposób) mogłaby „zarazić się” moim, być może przesadnym, rozumowaniem i zacząć zachowywać się tak jak ja. Osobną sprawą jest to, czy powinienem kogoś dręczyć swoimi problemami... Mam nawet wątpliwości, czy powinienem o tym pisać na forum...

 

Dobrze byłoby, gdyby wypowiedział się jakiś specjalista... Nie chciałbym komuś zniszczyć życia...

 

Z góry dziękuję!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym tutaj pisać o konkretnych sytuacjach. Chodzi mi bardziej o to, czy jest szansa, że osoba, która by mnie słuchała, zaczęłaby zachowywać się podobnie jak ja (w szczególności, jeżeli moje opisywane zachowania są niesłuszne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta druga osoba choruję "tylko" na nerwicę lub w ogóle jest zdrowa to takie "zarażenie się" wydaj mi się mało prawdopodobne. Chyba nawet osoba, która cierpi na podobne zaburzenia odnośnie czystości będzie potrafiła właściwie ocenić sytuację u drugiej osoby (tak mi się wydaje).

Jeśli ja bym miał komuś bliskiemu odpowiadać na takie pytania to spokojnie bym "zaryzykował".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×