Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZOK


Gość milkfish

Rekomendowane odpowiedzi

Narwica natręctw, czyli zaburzenia obsesyjne kompulsywne mogą spotkać każdego. Nie myślałem, że właśnie o tym przekonam się na własnej skórze, ale trudno. Dwa tytuły inżynierskie, jeden magisterski, dobrze prosperujące inwestycje internetowe w pozycjonowanie jak i prowadzenie serwisów, świetne plany na przyszłość, nie wystarczą, jeden mały krach, brak możliwości wykaraskania się z sytuacji, nerw na nerwie, kierunek w stronę opcji która pogrąża jeszcze bardziej, PĘKŁO. Każdy ma minusy i plusy. Każdy znajdując się w sytuacji trudnej do okiełznania, może spróbować bez pomocy z zewnątrz, bez niczyjej pomocy, naprawić ją samodzielnie. Zapewne się uda, przy dostatecznym wysiłku w 100%, u mnie niestety sporym kosztem. Już 3 lata temu zauważyłem zmiany idące właśnie w kierunku ZOK, jednak na początku traktowałem je jako zwykłe przewrażliwienie na jednym punkcie. Aktualnie od 3 miesięcy na asertinie, ponieważ jeden punkt już dawno temu, systematycznie przeobraził się w kilka.

Drzwi, krany, wyłączniki urządzeń, zamknięcie lodówki, kontrola poziomu głośności urządzeń, kontrola położenia przedmiotów takich jak klucze, portfel, komórka, sprawdzanie, unikanie ew. błędów ludzkich. Kontrola w miejscach poza domem, objawia się na szczęście tylko w sposób odsuwania przedmiotów od krawędzi. Jak nie trudno się domyślić, słowem kluczowym jest Kontrola, kontrola teraz, ponieważ kiedyś poprzez jej brak wpadłem w spore tarapaty (w kwestii finansowej, bez skojarzeń, nie dziecko, nie hazard, wypadek, nie samochodowy, zwykłe uszkodzenie urządzenia elektronicznego sporej wartości, przez czystą nieostrożność, przez błąd własny). Uczęszczam, od zaledwie trzech wizyt, do szanowanego lekarza, dobrego w swoim fachu, który za każdym razem poleca mi, poza tabletkami, wizytę u psychologa. Warunek jest jeden, musi to być bardzo dobry lekarz, który jest w stanie pomóc, mimo mojego trudnego charakteru i komplikacji dotyczących nawiązywania współpracy, z kimkolwiek.

 

Niezły wywody jak na forum. Wstęp, kilka pierwszy zdań do mini biografii nerwicowca. Szansa 50/50, że kliknę wyślij po zakończeniu tego pseudo-wywodu. 80/2 jeśli jutro rano będę mógł skorzystać z opcji usuń. ;)

 

Około 1100 tematów i blisko 17000 odpowiedzi w temacie nerwicy natręctw, robi spore wrażenie. Niestety mam odczucie, może mylne, że forum dla założyciela służy głownie do reklamowania publikacji w cenie > 16zł, poprzez umiejscowienie odpowiednich adów w konkretnych działach. ;) Każdy chce zarabiać, sam tak bym zrobił. Prawie każdy założyciel forum o tematyce "a", nie ma z nią nic wspólnego, z własnego i cudzego doświadczenia wiem, że zazwyczaj jest to opcja: kto pierwszy zatrudni copywriterów, do wypełniania początkowych wpisów sztucznymi wątkami i odpowiedziami z różnych kont, i kto pierwszy zajmie się pozycjonowaniem konkretnych fraz odpowiadających treścią, pod google. Na szczęście nie oznacza to, że dane forumowisko nie jest przydatne.

Jest na sali jakiś lekarz? ;)

 

Wracając do tematu. Po lekturze treści na forum, doszedłem do następujących wniosków: żadnych agresywnych, tym bardziej autoagresywnych myśli nie mam. Niektórzy wypisują bóle brzucha, lub drgawki jako objawy, jesteście pewni, że to nie angina? ;)

"Myśli obsesyjne często mają kontrastowy charakter (oznacza to, że są sprzeczne z normalnym myśleniem osoby dotkniętej obsesjami)" w moim przypadku sprawdza się to w 100%. Pomimo tego, że kontroluje w większości przypadków rzeczy które mają dużą wartość pieniężną, jest to zazwyczaj wartość wmówiona sztucznie, lub poprzez przemoc, tudzież toksyczność sposobu w jaki zostałem wychowany. Chciałem wymazać "wychowany" i napisać "przechowany", ale chyba większość osób wie o co chodzi. Wychowujemy się sami, poprzez wpływ otoczenia, system kar i nagród tutaj niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, raczej doświadczenia których jesteśmy świadkami, sytuacje które przeżywamy i reakcje które obserwujemy.

 

No tak, pora na ważne pytanie, które miało być początkowo jedyną treścią tego posta:

Znacie dobrego, inteligentnego, na prawdę inteligentnego, psychologa w Krakowie?

 

Można usunąć posta >12h po jego dodaniu?

 

[Dodane po edycji:]

 

Bardzo istotne: ma ktoś podobne doświadczenia w temacie Kontroli i ew. jak sobie z nimi radzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 1100 tematów i blisko 17000 odpowiedzi w temacie nerwicy natręctw, robi spore wrażenie. Niestety mam odczucie, może mylne, że forum dla założyciela służy głownie do reklamowania publikacji w cenie > 16zł, poprzez umiejscowienie odpowiednich adów w konkretnych działach. Każdy chce zarabiać, sam tak bym zrobił. Prawie każdy założyciel forum o tematyce "a", nie ma z nią nic wspólnego

 

zastanów się dwa razy zanim coś takiego napiszesz, bo prawie robi wielką różnicę

 

No tak, pora na ważne pytanie, które miało być początkowo jedyną treścią tego posta:

Znacie dobrego, inteligentnego, na prawdę inteligentnego, psychologa w Krakowie?

 

To pytanie należy zadać w dziale Oferty, są tam podziały na miasta, Kraków na pewno też ma swój wątek, więc proponuję tam zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×