Skocz do zawartości
Nerwica.com

leki i NN oraz ból


Alfons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam lekarz przepisał mi obecnie zestaw na nerwice natręctw trittico cr 300 mg + perazin 200 mg + mirzaten 15 mg .

Chciałbym wiedzieć czy komuś na forum pomógł taki zestaw na nerwcie. Zestawik biorę od 5 tygodni. Nie czuje istotnej poprawy tylko efekty uboczne. Lek trittico został mi przpisany poniewaz na leki z grupy SSRI miałem silne stany bólowe w obrębie narządów płciowych łącznie z uszkodzeniami (Fevarin) SNRI tez nie były lepsze. perazinu biore tylko 50 mg .Boje sie o efekty uboczne. mirzaten dostałem na lepszy sen . W zasadzie nie biore mirzatenu bo po trittico dobrze spie. Mimo ciągłych zmian leków wciąż mam stany bólowe. Mój lekarz raczej lekceważy mój ból. Czy są jakies skuteczne leki na ten rodzaj bólu? Może państwo mi pomogą. Może ktoś na forum zna dobrego lekarza w Warszawie? Pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw ten cały syf, weź persen, ćwicz oddechy, rób sobie relaksujące kąpiele i dużo się ruszaj.

 

I zmień lekarza. Próbuj, aż znajdziesz takiego, który Ci pomoże bardziej naturalnie.

 

No .... zapisze to co tygryski lubią najbardziej czyli nalot dywanowy na mózgownicę w postaci trójcyklicznej klomipraminy wynalezionej w latach 60tych ubiegłego stulecia. Cholera ...tylko 15 lat po wojnie :D Po Anafranilu (klomipramina) ciężko jest się załatwić. Dosłowny korek... Jest to lek o bardzo szerokim spektrum działania. Najmodniejsza od niedawna na NN jest początkowo sertralina z SSRI. Jednak na mnie raczej nieskuteczna. Biorę jej pół wagonu na dobę i nie czuję różnicy. Jednak do dzisiaj na NN najefektywniejszym lekiem jest anafranil .......bo najlepiej ze wszystkich TLPD i SSRI zamula człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem anafranil przez ktory chciałem sie powiesic. reakcja paradoksalna. najlepszy był fevarin . ale efekty uboczne były ogromne

 

Zazwyczaj na czas wprowadzania anafranilu przepisuje się adekwatną do potrzeb benzodiazepinę. Po rozpoczęciu kuracji, na samym początku, samopoczucie może (ale nie musi) się drastycznie pogorszyć. Wraz z upływem czasu (do 4 - 6 tygodni) odstawia się następnie powoli benzodiazepinę. Paradoksalnie, anafranil, łagodzi objawy redukowania tych leków. TLPD (trójcykliczne leki przeciwdepresyjne) charakteryzują się wieloma objawami ubocznymi ale siła ich działania jest zdecydowanie większa od SSRI (w zespole obses.-kompul.), które z kolei są mniej toksyczne od TLPD.

 

Ps. fluwoksamina to relikt SSRI. Można z lekarzem skonsultować użycie sertraliny. Jest ona coraz częściej przepisywana jako lek pierwszego rzutu w NN, depresji, zespołu stresu pourazowego, fobii społecznej i td. Warto wiedzieć, że jej cena nie przekracza 6-7 zł w przypadku Sertagenu (sertralina). Lekarze wolą oczywiście wypisać asentrę (sertralina) za 4 dychy ... bo man i black obiecali wycieczkę do Las Vegas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tez sertaline. na początku brałem asentre po której kręciło mi się w głowie. Lekarz zmienił mi asentre na zoloft czyli orginał. Na zolofcie nie kręciło mi sie w głowie. Mój lekarz twierdził ze asentra to marny zamiennik i miał racje. Przy dawce 200mg redukcja obsesji na poziomie 30 %. aha asentra jak i zoloft wpływają negatywnie na zycie sexualne. (brak orgazmu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×