Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica myśli-pomocy


aragorn82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Mam problem ciągle myślę, że popełniłem przestępstwo,zrobiłem coś złego, na widok policji oblewa mnie zimny pot.co oczywiście jest wszytko wymyślone. boje się jeździć samochodem. wyjść na ulicę, i mam jakiś nie określony lęk.

Byłem u psychiatry przepisałem mi elicee. Już nie mogę tak dłużej żyć. Nie wychodzę prawie z domu. Czy ktoś z miał podobne lęki??

dodam jeszcze, że mam depresje.

proszę pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wychodzę prawie z domu

To może spróbuj na siłę się czymś zająć, znajdź pracę i mało śpij. To spowoduje że będziesz tak wyczerpany życiem że nie będziesz miał siły myśleć o swoich NN. Znam dwie osoby które się wyleczyły z tego w ten sposób. Jakbyś nie miał motywacji to może dodatkowo jakiś prozak na chęć do życia ? Powinno ci przejść po kilku miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja mam moją nerwicę już prawie rok i ostatnio mi się polepszyło, ale nieznacznie. Mam myśli które dręczą mnie do tego stopnia, że odechciewa mi się żyć i straciłem marzenia, jakbym stracił osobowość. Przeczytałem sporo książek na ten temat. Nie chcę iść do psychiatry, bo oni i tak nie traktują ludzi bardzo indywidualnie tylko jako kolejny przypadek do leczenia. Biorę głównie suplementy pochodzenia roślinnego. Jeśli czujesz, że twój problem jest naprawdę ciężki, to oczywiście udaj się do lekarza. Wg mnie dobry jest sok z noni - łagodzi skutki depresji - wiem, bo to naprawdę coś, po czym zacząłem czuć się w miarę sprawnie i natrętne myśli straciły bardzo na sile. Ponadto witaminy z grupy B, dobra multiwitamina. warto też zrobić podst. morfologię krwi, czy za naszym problemem nie kryje się coś poważniejszego,jak np. cukrzyca, niedoczynność, lub nadczynność tarczycy, problemy z hormonami itd. A jeśli chodzi o informacje z książek, przeczytałem ciekawą książkę dr Claire Weekes, nieżyjącej australijskiej lekarki, której recepta na wyleczenie jest następująca:

 

-Facing: Racjonalne zmierzenie się z problemem, stanięcie z nim twarzą w twarz - znalezienie słabych i mocnych stron problemu;

 

-Accepting: Zaakceptowanie problemu, nie walka z nim - im bardziej walczysz, tym mocniej wzór myślowy zarysowuje się w Twoim umyśle. Ta walka jest do wygrania tylko wówczas, gdy nie walczysz.

 

-Floating: Unoszenie się jak na wodzie, bez względu na to w którą stronę pchają nas fale (przenośnia - złe lub dobre myśli to fale) - Weekes nazywa tak (piszę skrótowo) proces w którym złe myśli przychodzą, a Ty na nie nie reagujesz = odczulasz się;

 

-Letting time pass: Pozwolenie odpowiedniej ilości czasu aby przeminął - to bardzo ważne i trudne - trzeba być cierpliwym - nerwica potrzebuje czasu aby się "zbudować" i również czas jest potrzebny aby się jej pozbyć.

 

 

Książkę przeczytałem niedawno, więc powoli Niestety jej książki i nagrania dostępne są tylko po angielsku a tłumaczenia polskiego - brak. Polecam je. Ja przeczytałem "SELF HELP for your NERVES: Learn to relax and enjoy life again by overcoming stress and fear". Jeśli znasz angielski i masz jak kupić - POLECAM GORĄCO!!

 

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ DUŻO SIŁY

 

[Dodane po edycji:]

 

Aha, jeszcze jedno. A propos snu. To co napisał Zwykły facet może być dobre dla jednych ale nie sprawdzić się w przypadku innych. Ja zalecałbym raczej sporo snu, aby mózg odpoczywał i się regenerował. Jak człowiek jest zmęczony, to złe myśli bardziej go przytłaczają, ba - jest na nie bardziej PODATNY. Ponadto warto brać dobry jakościowo MAGNEZ, najlepiej chelatowany z wit. B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facing: Racjonalne zmierzenie się z problemem, stanięcie z nim twarzą w twarz - znalezienie słabych i mocnych stron problemu;

 

-Accepting: Zaakceptowanie problemu, nie walka z nim - im bardziej walczysz, tym mocniej wzór myślowy zarysowuje się w Twoim umyśle. Ta walka jest do wygrania tylko wówczas, gdy nie walczysz.

 

-Floating: Unoszenie się jak na wodzie, bez względu na to w którą stronę pchają nas fale (przenośnia - złe lub dobre myśli to fale) - Weekes nazywa tak (piszę skrótowo) proces w którym złe myśli przychodzą, a Ty na nie nie reagujesz = odczulasz się;

 

-Letting time pass: Pozwolenie odpowiedniej ilości czasu aby przeminął - to bardzo ważne i trudne - trzeba być cierpliwym - nerwica potrzebuje czasu aby się "zbudować" i również czas jest potrzebny aby się jej pozbyć.

 

Bardzo ciekawe wskazówki. wydaje mi sie ze ja przeszłam te wszystkie etapy nie znając ich nazw. tez miałam nn. mam nadzieje ze innym ta wiedza pomoze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×