dziwna nerwica natręctw

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: dziwna nerwica natręctw

przez jckm 19 lip 2010, 11:46
Zanim zdecydujesz się na treining biofeedback wykonaj QEEG (to nie jest to samo co badanie EEG).
Poproś o szczegółową analizę płatów czołowych (F3, Fp1, Fz, F4).
Jezeli QEEG pokaże nadmierną aktywność przedniej części zakretu obręczy i wysoką koherencję fal szybkich między prawym i lewym płatem czołowym (F3-F4) oraz po lewej stronie (F3-Fp1), to trening koherencyjny lub bipolarny na lewej stronie powinien być skuteczny.
Piszesz też o lękach - emocjonalne podłoże zachowań obsesyjnych i kompulsywnych może być "widoczne" na prawym płacie czołowym F4. Jeżeli tak będzie, licz sie z dłuższym (czyli bardziej kosztownym) treningiem - najpierw trzeba "wyciszyć" prawe czoło.
Pierwsze efekty biofeedbacku powinny być widoczne po ok. 10 treningach. Powinieneś wówczas zauwazyć zmniejszenie częstotliwości natręctw.
pozdrawiam
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
19 lip 2010, 11:05

Re: dziwna nerwica natręctw

Avatar użytkownika
przez *Monika* 19 lip 2010, 12:07
mateusz..., Ja raczej radziłabym Tobie byś się skupił na leczeniu nerwicy natręctw poprzez psychoterapię. Nieuświadomione wewnętrzne konflikty, które w sobie masz powodują cały ten bałagan myślowy u Ciebie. To jest moje zdanie.
Badania mozesz wykonać, nic nie zaszkodzi wiecej wiedzy o swoim zdrowu, zwłaszcza , gdy badania niczego niepokojącego nie wykryją.
Avatar użytkownika
Offline
Główny Moderator
Posty
18860
Dołączył(a)
16 paź 2009, 19:20

Re: dziwna nerwica natręctw

przez jckm 20 lip 2010, 20:24
mateusz... napisał(a):Mam takie pytanie do jackm. Skąd masz te informacje, które mi podałeś odnośnie EEG Biofeedback?

Jestem daleki od diagnozowania i etykietyzowania na podstawie postów umieszczonych na forum, ale przypuszczam, że cierpisz na spectrum OCD zaburzenia uwagi selektywnej. Niektóre z wymienionych przez Ciebie objawów są powodowane przez wzbudzenie kory oczodołowo-czołowej i przedniej części zakrętu obręczy (to wiadomo na podstawie neuroobrazowania).
Chcesz wiedzieć więcej wyszukaj: spectrum OCD Baxter lub neurofeedback OCD attention, itd.
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
19 lip 2010, 11:05

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: dziwna nerwica natręctw

przez jckm 23 lip 2010, 20:50
mateusz... napisał(a):Dzięki, jeśli wyrazisz taka zgodę napisz do mnie na gg 24987870 to chętnie na ten temat z Tobą porozmawiam ponieważ ogólnie jestem normalnym człowiekiem tylko takie "coś" utrudnia mi w pewnym stopniu funkcjonowanie i myślę że to ma właśnie związek z nieprawidłową pracą mózgu. Na pewno będę chciał skorzystać z EEG Biofeedback i będzie dobrze jak będę wiedział na czym mam zwrócić szczególną uwagę przy tej metodzie.
Z góry dziękuje.


Mateuszu, należę do generacji „przed-gadu-gadu” :D . Jak będziesz miał pytania lub wątpliwości pytaj na forum. Może inni też z tego skorzystają albo pomogą.
Większość naszych dolegliwości emocjonalnych i deficytów poznawczych wiąże się pracą mózgu. Mózg – zwłaszcza w Twoim wieku - jest plastyczny i daje się skorygować auto-treningiem (czyli feedbackiem). To twoje „coś” też można unormować w trakcie 20-30 treningów. Pisałeś o lęku o bliską Ci osobę, że od tego „to” się zaczęło. Jeżeli miewasz jeszcze stany lękowe (lęk uogólniony) – trening znacznie się przedłuży, najpierw trzeba wyciszyć i uspokoić prawą półkulę.
Gdzieś na tym forum znajdziesz post: na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu BFB? Skorzystaj z tych rad. Zacznij od QEEG, aby potwierdzić przypuszczenia o nadaktywności płatów czołowych. Jeżeli się potwierdzi prawdopodobieństwo sukcesu rośnie do 2/3.
Analiza QEEG jest dosyć droga (100-200 zł). Zanim zdecydujesz się na badanie poproś terapeutę o przykładowy raport z QEEG. Zwróć uwagę z ilu punktów głowy (min. 10, a w Twoim przypadku z 14 lub 16) zbierany jest pomiar i zapytaj co mierzą w każdym punkcie (w Twoim przypadku poza amplitudą pasm o szerokości 1 lub 2Hz, ważna jest koherencja między-półkulowa).
Jak już dostaniesz protokoły treningowe (co, gdzie i jak ćwiczyć), odezwij się.
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
19 lip 2010, 11:05

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Przeskocz do