Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychiatra/psychoterapeuta


okularnica

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie- do kogo będzie najlepiej zgłosić się z nerwicą natręctw- do psychoterapeuty czy do psychiatry( w psychologów raczej nie wierzę;p)? Możecie mi napisać kto Wam pomógł, czym się rożnią od siebie( pewnie psychiatra bardziej przepisuje leki, a nie rozmawia za bardzo)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okularnica, troszkę mylisz pojęcia ...znaczy nie bardzo wiem o co ci chodzi, bo:

 

-psychiatra to lekarz medycyny, on zajmuje się przeważnie farmakologicznym leczeniem schorzeń psychicznych i zaburzeń emocjonalnych

-psychoterapeutą (czyli osobą która została wyszkolona w prowadzeniu terapii ) może być i psychiatra i psycholog. Zwykle psychoterapeuci to mgr. psychologii po odpowiednim wyszkoleniu.

 

Także jeśli piszesz, że nie wierzysz w psychologów to nie bardzo wiem o co chodzi...... :bezradny:

Jeśli masz nerwicę natręctw to na pewno należy udać się do psychoterapeuty na terapię - nie ważne czy to będzie psycholog czy psychiatra - byle by miał odpowiednie wykształcenie.

Zaś jeśli objawy choroby przeszkadzają ci w codziennym życiu, czujesz, że nie wytrzymujesz i się męczysz - zawsze możesz iść do psychiatry po leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam kiedyś u zwykłego psychologa i ta wizyta nie miała sensu, nic nie wykrył- powiedział, że nie mam nerwicy, zalecił tylko brać magnez i witaminę B6, a byłam wtedy w bardzo złym stanie i nerwicę miałam...

Po prostu psycholog nie jest lekarzem i wydaje mi się, że nadaje się raczej do porozmawiania jeśli ktoś ma błachy problem, a nie kiedy jest chory. Pewnie z psychoterapeutami jest lepiej, bo są specjalnie wyszkoleni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×