Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natręctwa mimiczne, dziwne gesty....


telimenka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy natrectwem jest wykonywanie roznego rodzaju min? np. przygryzanie warg? Wiem, ze to nie wyglada zbyt fajnie... mawet nie zdaje sobie czasem z tego sprawy... w dziecinstwie tak mocno zagryzalam wargi (nawet przez sen - mama mi o tym mowla), ze doprowadzilo to do wady zgdyzu :( Gdy jestem zdenerwowana drgaja mi tez miesnie twarzy. Nie potrafie tez wytrzymac w bezruchu, lekko drze.

 

Gdy mam minac sie z kims i powiedziec 'dzien dobry' nie moge sie powstrzymac przed wykonaniem roznych gestow (szukanie telefonu w torebce, sprawdzenie ktora godzina, rozgladanie sie)

 

W chwilach bardzo stresowych robie strasznie glupia mine... ostatnio przypadkiem zobaczylam swoje odbicie... szok... nie dziwie sie, ze ludzie traktuja mnie jak idiotke, ta mina mowi: "Ja nic nie rozumiem, czego ten czlowiek ode mnie chce" to naprawde zalosne. Chcialabym kontrolowac swoje cialo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy mam minac sie z kims i powiedziec 'dzien dobry' nie moge sie powstrzymac przed wykonaniem roznych gestow (szukanie telefonu w torebce, sprawdzenie ktora godzina, rozgladanie sie)

 

 

to bardzo czeste i swiadczy raczej o poczuciu niskiej wartosci. Po prostu nie czujesz sie pewnie i chcesz to ukryc zajmujac sie czyms innym, bo konfronacja z kims sprawia ogromny dyskomfort.

 

Jedyna rada to pracowanie nad poprawa samooceny i poczucie sie dobrze w swojej wlasnej skorze.

 

Pociesze Cie ja tez kiedys tak mialam, kiedy jeszcze bylam strasznie zakompleksiona.

 

Pozdrowienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam czasem tiki nerwowe (wyglada to tak jak u Scrata jesli ktos ogladal Epoke lodowcowa - drgajaca powieka heheh), tlyko u mnie pojawiaja sie czasem w sytuacjach w ktorych nie jestem zestresowana, podejrzewam ze jest to "echo" wczesniejszych stresujacych wydarzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robienie min moze swiadczyc o niskim poczuciu wartosci,checi przypodobania,popisania sie,ciezkiej nerwicy wegetatywnej ale takze o poczatkowym stadium schizofrenii,kiedy mimowolnie wykrzywia sie twarz,pojawiaja sie "miny" i grymasy.Sprawdz to u lekarza,ale jesli zdiagnozowano u Ciebie nerwice to trzymaj sie tego i rozpocznij leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×