Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwna nerwica


dida992

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukiwałem wiele postów i nie natknąłem sie na nerwicę podobną do mojej. Tz też mam takie objawy jak np drżenie kończyn, czy liczenie płytek chodnikowych, ale to nie jest tak uciążliwe i mógłbym z tym życ prawdziwym problemem jest moja fobia na tle potrzeb fizjologicznych. Po prostu np przed każdym wyjściem z domu muszę "odwiedzic toaletę", gdy jestem w szkole to praktycznie przed każdą lekcją (oprócz tych na których w razie potrzeby mógłbym wyjśc) muszę iśc się wypróżnic. Oczywiście jak każdy zdrowy człowiek gdy np siedzę w domu i w razie potrzeby mogę iśc do wc to wytrzymuje normalnie kilka godzin, ale gdy jestem w jakiejś sytuacji gdzie nie mam możliwości wyjścia to zaczynam sobie wkręcac do głowy że nie wytrzymam i w efekcie po jakimś czasie już na prawdę muszę iśc do wc. W efekcie moją fobią są właśnie takie miejsca i takie sytuacje. Nie muszę chyba mowic że jest to okropnie uciążliwe i jestem już zdesperowany. Trwa to już ok. 3 lat i sam już nie wiem co robic. Jest to wstydliwy problem i nie wiem do kogo się z nim zwrócic. Miał ktoś może podobnie, albo słyszał o czymś takim? Macie może pomysł na to jak przezwyciężyc mój strach? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę innego sposobu na pozbycie się strachu, jak zacząć się leczyć. Może nie każdy ma takie objawy, jak Ty (ja np. miałem), ale w sumie nie o objawy tu chodzi, bo znalezienie jakichś sztuczek, czu trików, które pozwolą oszukać nerwicę i normalnie funkcjonować to tylko powierzchowne rozwiązanie. I tak to wszystko wróci - jak nie w tej formie, to w innej. Ja próbowałem przez kilkanaście lat znajdować takie wewnętrzne narzędzia walki, ale było to oszukiwanie siebie. Pewne objawy zanikały, nowe powstawały w miarę jak dorastałem, lecz zasada pozostawała ta sama. Dopiero gdy zacząłem sie leczyć, nastąpiła trwalsza poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×