Czy ma ktoś takie natręctwa ?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Czy ma ktoś takie natręctwa ?

przez Psycho23 27 lut 2009, 17:30
Witam.
Mam 23 lata. Na nerwicę natręctw choruję od dziecka. Na początku moje natręctwa dotyczyły planowania następnego dnia. To znaczy w kółko myślałem o tym co mnie czeka jutro. Musiałem mieć wszystko uporządkowane. Obniżało to we mnie uczucie lęku. Zacząłem się leczyć 5 lat temu. Gdy przyjąłem pierwsze leki, było początkowo dobrze, tamte natręctwa zniknęły, ale pojawiły się nowe. Aktualnie moje natręctwa dotyczą tego co ma się za chwilę zdarzyć. Przykładowo jeśli mam wyjść do sklepu to zaczynam w myślach projektować tą sytuację i dostrzegam same negatywne strony tej sytuacji i doszukuje się w niej lęków. Następnie unikam tej sytuacji ponieważ wydaje mi się ona niemożliwa do wykonania. Ogranicza to bardzo moje funkcjonowanie. Dodam jeszcze, że towarzyszy mi ciągłe uczucie lęku i nie mogę się na niczym skoncentrować. Biorę sporo leków, ale nie czuję żadnej poprawy. Czy ktoś ma podobne objawy? Proszę o odpowiedź.
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
27 lut 2009, 16:52

Re: Czy ma ktoś takie natręctwa ?

Avatar użytkownika
przez LucidMan 27 lut 2009, 18:04
Przykładowo jeśli mam wyjść do sklepu to zaczynam w myślach projektować tą sytuację

Pewnie przez te częste myślenie masz dobrze rozwiniętą zdolność wizualizacji. Proponuje Ci, zamiast skupiać się na przyszłości i na tym co 'może' Ci się przytrafić, z całych sił skupić się tylko i wyłącznie na obecnej chwili. Jeśli zaczynają się natrętne myśli, przyjrzyj się im z boku, tak jakbyś wyszedł z siebie i obserwował siebie (czyli myśliciela) i swoje myśli jednocześnie. Poco to? Dzięki samo-obserwacji masz duże szanse wyłapania błędnego schematu myślowego, który powtarzasz i mielisz w kółko jak procesor komputera. Pamiętaj, że to Ty jesteś panem swoich myśli, panem siebie.
Zacznij się obserwować, nie oceniaj, nie analizuj, nie krytykuj, tylko obserwuj. Zadawaj sobie pytania, dlaczego tak myślę, co powoduje we mnie negatywne emocje, czego się lękam.
Twoja aktualna reakcja na te myśli, to jeszcze więcej myśli co powoduje błędne koło błędnego myślenia. Nie możesz dostrzegać tylko negatywów. Poza tym, ogólnie nie ma sensu kreować przyszłości w umyśle, bo prawie zawsze, przyszłość jest inna.

Pozdrawiam 8)
Lucid life
Avatar użytkownika
Offline
Posty
785
Dołączył(a)
09 sty 2009, 23:55
Lokalizacja
NeverLand

Re: Czy ma ktoś takie natręctwa ?

przez Psycho23 27 lut 2009, 22:42
Dziękuje bardzo za odpowiedź.

Pozdrawaim.
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
27 lut 2009, 16:52

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do