Skocz do zawartości
Nerwica.com

Drapanie, rozdrapywanie, swędzenie i skubanie :((


Gość Szczęściara

Rekomendowane odpowiedzi

No ja niestety strasznie często się drapie tzn nerwowo rozdrapuję nawet najmniejsze krostki na twarzy :( co prawda cerę mam ładną ale zawsze sobie coś znajdę żeby się nad tym znęcać :?

 

znajomi powtarzają mi "weź te ręce od twarzy" ale to po prostu silniejsze ode mnie żeby stale coś tam majstrować.

 

poza tym stale swędzi mnie skóra :roll: nie wiem czy to dlatego moze że jest przesuszona czy jak...mój lekarz powiedział że to psychosomatyczne i że to złudzenie bo nie mam żadnej alergii! a jak zacznie mnie zwędziec np ramię to zaraz i cała ręka i plecy...szału można dostać!

 

Czy ktoś wie jak nad tym zapanować????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo.... skad ja to znam... do tej pory nie spotkalam jeszcze kogos kto ma ten sam problem... od dziecka rozdrapuje wszystkie swoje rany... mam bardzo duzo blizn.... na szczescie dosc dobrze potrafie je zatuszowac... pamietam jak od dziecka wszyscy mowili mi "przestan sie drapac"... no ale jak widac to jest duzo glebszy problem... oczywiscie tkwi w naszej psychice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo. drapie sie ciągle. na plecach, nogach i twarzy mam już okropne rany. w dodatku nie pozwalam sie im zagoić, bo gdy pojawi sie strupek to od razu go zdrapuje. nie potrafie sie powstrzymac. na twarzy da sie to jeszcze jakoś zamaskowac. gorzej z nogami. nie wyobrażam sobie, zebym mogła gdzies wyskoczyć w spodenkach, czy w spódniczce :( może macie jakieś skuteczne sposoby na powstrzymanie tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam jak doradzić, bo sama nie mogę się oduczyć drapania po plecach. A jak pojawi się strupek to koszmar. Muszę go zdrapać. Z twarzą na szczęście tak nie mam. Ale i tak mi jest głupio kiedy z kimś siedzę a ręce same lecą do strupków i je zdrapują. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Trafiłam na to forum zupełnie przypadkowo ale od razu mi się spodobało.

Z rozdrapywaniem strupków i chrost też mam problem, dodatkowo drapię sobie skórę głowy i tam też mam dużo strupków, ale jakos nie mogę się powstrzymać... Do tej pory nie myślałam że to mośe byc nerwowe, ale teraz wydaje mi się że tak właśnie jest. Nigdy nie miałam ataków nerwicowych, czesem tylko mam taki przenikliwy ból, że nawet nie mogę oddycha, wtedy pomaga tabletka uspokajająca. Nie mam pojęcia skąd się to bierze (mój tata i babcia mieli nerwicę), czy mi to grozi?

Nie mam o tym z kim pogadać więc piszę na forum. Aha, mam 17 lat.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdrapuję sobie różne wypryski na plecach i klatce piersiowej :? To pewnie nerwowe, ale mam naprawdę suchą skórę, więc przyczyny są dwie. Aaa, i głowa mnie swędzi, a tam suchej skóry nie mam... I twarz mnie swędzi... Choinka no.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie że chyba się nigdy nie zastanawiałam że moje drapanie po głowie może być nerwowe :) na mnie wszyscy krzyczą przestań sie drapać a ja i tak to robie więc chyba jednak coś w tym jest, a co do twarzy to też każdy strupek mój chociaż ja akurat nie mam i nie miałam ich dużo więc sporadycznie mi się zdarza ale jak sie pojawi to rana odrazu jak nie wiadomo co by mi sie stało :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to również dopiszę, że jak brałąm amfę to na twarzy miałam jedną wiela ranę!!! miałam fazę wyciskania!! w tej chwili już mi to przeszło ale mam takie dziury , cera nie równa, mnustwo blizn...

skolei zaczeła moja córka

nie potrafię jej przetłumaczyć...moze inaczej --do niej nie docierają moje tłumaczenia..nie dość że ma po chorobie wiele bliznowców na policzkach to jeszcze doprawia je sobie wyciskaniem.

koszulki nosi tylko na długi rękaw, bo ramiona i klatkę piersiową ma poszatkowaną wyciskaniem, wstyd iść z nią do lekarza

daję jej magnez...ale nie widze zeby to ją usokajało...chociaż moze jakbym jej nie dawała to wygladałaby gorzej..

łączę się z wami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawet twarz ruszam, ale rzadziej. Najgorzej wyglądają plecy. Załatwiłam tam sobie już parę dobrych blizn. A gdy byłam mała, to oblizywałam i skubałam usta. Do dziś mi trochę zostało. Kąsanie swych usteczek. Taki kanibalizm trochę :lol:

 

Miałam koleżankę, co pazurami drapała okolice wokół paznokci. Miała tam jedną wielką ranę. Ta to dopiero miała problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :) to mój pierwszy post. Tak jak Wy ciągle się drapię, przede wszystkim na nogach. Przynosi mi to ogromną ulgę. Przez to moje nogi są pokryte plamkami, rankami, bliznami. Mam ogromną prośbę: doradźcie jak mozna to ukryć, bo jestem zmuszona włozyć spódnicę. Ze szczególną prośbą zwracam się do Iwo4 (piszesz, że doskonale radzisz sobie z kamuflarzem). Pozdro dla wszystkich i proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zdrapuję strupki, wyciskam pryszcze, nawet jak mam malutkie-to zaraz robi się duży, bo go rozdrapię... 8)

 

Do tego mam strupki w tylnej części głowy i na barkach, bo jak tylko mam mały sturpek, to mu nie dam spokoju i dręczę aż robią się blizny.

 

Przez zimę spoko, bo nosi się swetry, ale jak tu w lecie plecy odkryć?

 

Pozdawiam :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, ja tez mam taki problem od kiedy pamiętam, drapie skubie nawet najmniejszego strupka co prowadzi do wielkich i głebokich ran ale niemogę się opamiętac mimo ze niechce drapac ale musze i drapie podświadomie, wiem ze to choroba ale jak ją zwalczyc ?? POMOCY ! :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×