Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy myśli zawsze pozostają tylko myślami??


ane23

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z naszymi myślami. Czy nerwicowiec je realizuje, nie mówię o kompulsjach, ale o różnego rodzaju myślach np. o zabójstwach, gwałtach, pedofilii, zoofilii itp. Ja nie dość że boję się tych myśli to jeszcze obawiam się czy kiedyś ich nie zrealizuję. Na samą myśl mi słabo. Czy te myśli na zawsze pozostaną tylko myślami?

 

Znalazłam też gdzies taką definicję:

"Natręctwa są myślami, impulsami skłaniającymi do działania, lub wyobrażeniami uporczywie narzucającymi się, albo też czynnościami wielokrotnie wykonywanymi, mimo przeświadczenia o ich niedorzeczności. Osoba doznająca natręctw ocenia je krytycznie. Próbuje odsunąć od siebie uporczywie powracające myśli lub usiłuje zaprzestać wielokrotnego wykonywania tych samych czynności. Próby te są zwykle nieudane i tylko nasilają uczucie niepokoju i wewnętrznego napięcia, które rozładowuje się dopiero po ich wykonaniu i to jedynie na pewien czas."

 

I strasznie zaczęłam się bać zdania: że napięcie rozładowuje się po wykonaniu tych czynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie tyczy kompulsji ;)

 

wiesz tez myslalam kiedys o tym co ty ,ale jakos sie tym nie przejmowalam ,poniewaz to sa tylko mysli ,znam siebie i ufam sobie ;)

poza tym na sama mysl juz ci slabo przeciez wiec przestan tym gownem sie przejmowac mysli mozna miec z kosmosu wyjete i uwazam ze one tylko nam samym zagrazaja ( naszej glowce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie tyczy kompulsji ;)

 

wiesz tez myslalam kiedys o tym co ty ,ale jakos sie tym nie przejmowalam ,poniewaz to sa tylko mysli ,znam siebie i ufam sobie ;)

poza tym na sama mysl juz ci slabo przeciez wiec przestan tym gownem sie przejmowac mysli mozna miec z kosmosu wyjete i uwazam ze one tylko nam samym zagrazaja ( naszej glowce )

 

 

Wiem, ale wiesz ja mam chyba wybujałą wyobraźnię, ciągle widzę to w myślach, gdybam że może się kiedyś coś takiego zdarzy, wtedy czuję do siebie straszne obrzydzenie. Ja tak jakbym nie ufała sobie, jakbym straciła kontrolę nas sobą i życiem. Mam sporo kompleksów, wciąż myślę o sobie źle, że jestem beznadziejna, nic mi sie nie uda. Więc dopuszczam i myśl że może kiedyś te paskudztwa zrealizuję, czuję się paskudnie naprawdę. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię a ja znalazłam takie coś :)

Natrętne myśli

Mogą być różnej treści, ale dla przeżywającej je osoby są niemal zawsze przykre. Najczęściej dotyczą:

natrętnych impulsów do działań niebezpiecznych, np. uszkodzenia się ostrym przedmiotem, chęć skoku w dół (impulsy te nie są realizowane);

A tak a propo polecam stronke : http://www.resmedica.pl/zdart9007.html

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ane23 wierz mi tez mam takie zle mysli jak mam jeszcze fatalny dzien ,np ze komus moge cos zrobic i wtedy mysl przychodzi ze skoro jest mysl to skad mam wiedziec ze to pozostanie mysla ,ale mam dosc zamartwiania sie zyje chwila i wierze w to ze to tylko mysli i ufam sobie ;)

 

ale nie jest tak zielono martwi mnie jak dlugo jakies mysli moga nas sie trzymac skoro sa w nas jak sie ich pozbyc skoro one nas zatruwaja? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×