Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ceny leków


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób pisze na forum, że leki na recepte są drogie. Co to znaczy??? Czy możecie podać jakieś przykłady? Może to bez sensu, że o to pytam ale taka moja natura; ciekawska. ;)

 

***

Ogłoszenie administracyjne:

 

W tym temacie podajemy tylko i wyłącznie ceny leków, ewentualnie z drobnymi prywatnymi komentarzami. Wszelkie posty z dygresjami odbiegającymi od tematu będą usuwane bez ostrzeżenia.

MaRiAnEk

Moderator subforum LEKI

 

***

 

=========================================

Ceny (w przybliżeniu), które udało nam się dotychczas zgromadzić w tym wątku:

 

- RUDOTEL - 16 pln

- LEXAPRO - 98 - 120 pln

- SERONIL - ~20 pln

- SPAMILAN - ~12 pln

- EFECTIN ER 75mg - 120-130 pln

- EFECTIN ER 75mg - 49,51 - 62 pln (opcja 'P')

- VELAFAX - 25 pln

- STIMULOTON - 47 pln

- NEUROTOP - 30 pln

- MIRZATEN - 49,90-58 pln

- L72 - 19 pln

- REXETIN - 38 pln

- ANDEPIN - 4 pln

- ZOTRAL - 17 pln

- ASENTRA - 30 pln

- ZOLOFT - 28,50 pln

- CLORANXEN - 20 pln

- IMOVANE - 25 pln

- HYDROXYZYNA - 6-8,50 pln

- SEROXAT - 50 pln

- XENATOR - 29,67 pln

- LUXETA - 29 pln

- SETAFOLT - 28 pln

- FEVARIN - 60 pln

- AFOBAM - 27 pln

- SULPIRYD - 0 pln

- ZOMIREN - 14,10 pln

========================================

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób pisze na forum, że leki na recepte są drogie. Co to znaczy??? Czy możecie podać jakieś przykłady? Może to bez sensu, że o to pytam ale taka moja natura; ciekawska. ;)

 

***

Ogłoszenie administracyjne:

 

W tym temacie podajemy tylko i wyłącznie ceny leków, ewentualnie z drobnymi prywatnymi komentarzami. Wszelkie posty z dygresjami odbiegającymi od tematu będą usuwane bez ostrzeżenia.

MaRiAnEk

Moderator subforum LEKI

 

***

 

=========================================

Ceny (w przybliżeniu), które udało nam się dotychczas zgromadzić w tym wątku:

 

- RUDOTEL - 16 pln

- LEXAPRO - 98 - 120 pln

- SERONIL - ~20 pln

- SPAMILAN - ~12 pln

- EFECTIN ER 75mg - 120-130 pln

- EFECTIN ER 75mg - 49,51 - 62 pln (opcja 'P')

- VELAFAX - 25 pln

- STIMULOTON - 47 pln

- NEUROTOP - 30 pln

- MIRZATEN - 49,90-58 pln

- L72 - 19 pln

- REXETIN - 38 pln

- ANDEPIN - 4 pln

- ZOTRAL - 17 pln

- ASENTRA - 30 pln

- ZOLOFT - 28,50 pln

- CLORANXEN - 20 pln

- IMOVANE - 25 pln

- HYDROXYZYNA - 6-8,50 pln

- SEROXAT - 50 pln

- XENATOR - 29,67 pln

- LUXETA - 29 pln

- SETAFOLT - 28 pln

- FEVARIN - 60 pln

- AFOBAM - 27 pln

- SULPIRYD - 0 pln

- ZOMIREN - 14,10 pln

========================================

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie antydepresanty są na receptę!

jakiś validol, melisę czy inne ziółka uspokajajace są w miarę tanie.

mo rudotel jest po 16, 00 zł, ale to tylko 30 tabletek --są ludzie którzy musza go brać 3 x dziennie

Lexapro jest po 120, 00--w niektórych aprtekach są promocje gdzie jest po 98, 00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie antydepresanty są na receptę!

jakiś validol, melisę czy inne ziółka uspokajajace są w miarę tanie.

mo rudotel jest po 16, 00 zł, ale to tylko 30 tabletek --są ludzie którzy musza go brać 3 x dziennie

Lexapro jest po 120, 00--w niektórych aprtekach są promocje gdzie jest po 98, 00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stimuloton 20 tabl. kosztuje 47zł, a jak się łyka tak jak ja po 1,5 dziennie, to miesięczna kuracja wychodzi 70zł, a jeszcze zażywam Neurotop 2x dziennie też około 30zł.

Tylko że ja jestem w odrobinę gorszej sytuacji, gdyż oprócz nerwicy, mam cukrzycę typ 1, więc dodatkowo insulina 80zł miesięcznie.

CHCĘ BYĆ ZDROWY !!!

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanax 30 tbl. - 20 zł (przy minimalnej dawce 1 tbl./dzień, opakowanie wystarcza na miesiąc)

pramolan 20 tbl. - 10 zł (przy dawce 2 tbl./dzień, opakowanie wystarcza na 10 dni), zatem miesięczna kuracja to koszt 30 zł

 

nie wiedzialam, ze te leki, o których piszecie takie drogie są :shock: mi dali taniutkie, ale już wolałabym zapłacić więcej, a żeby poskutkowały :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o lexapro. Ceny dochodzą do około 130zł za opakowanie 28 x 10mg. Dla wielu osób docelowa dawka do 20mg dziennie. Daje to prawie 300zł za leczenie przez miesiąc.

Leki refundowane u nas są stare, szkodliwe. Jak ktoś się chce wyleczyć dobrze i nie nabawić się przy tym nowych dolegliwości musi mieć kasę.

 

Dotyczy to nie tylko psychiatrii, ale tutaj często dochodzi dość długi okres dobierania leku. Często człowiek ma poczucie, że wydał kilkaset złotych na coś co i tak nie działa i tylko się namęczył. Jak to wpływa na przebieg leczenia chyba nie trzeba mówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażka. Starałam się dziś wykupić receptę na Velafax. Byłam w pięciu aptekach i nigdzie nie było tego leku.. :? Dopiero zamówiłam sobie,ale nie jest powiedziane,ze akurat będzie w hurtowni. Nie wiem,czy to 12zł różnicy w cenach Efectinu i Velafaxu warte jest całego wysiłku.. :?

 

Dodano:Ps. Oczywiście hurtownia nie posiadała Velafaxu..Właśnie obdzwoniłam 34 apteki w moim mieście :twisted: W żadnej nie ma tego leku :twisted: Złożyłam kolejne zamówienie. Pani obiecała że na 99% załatwi.. Zobaczymy :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenlafax nie ma formy o przedłużonym działaniu a tylko taka jest na p.

W porównaniu ze zniżkowym Efectinem wychodzi na to samo bo Wenlafax trzeba brać 2 razy dziennie.

Przy zakupie Velafaxu opakowania 54 tabletki (chyba 54..) można zaoszczędzić nawet sporo kasy. Pisałam już o tym wcześniej. Osobiście jestem zadowolona z zamiany Efectinu na Velafax :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się spytać, czy ktoś wie ile kosztują te leki :Afobam, Alprazomerck, Alprox, Xanax, Neurol, Zomiren - w dawce 1.0?

Niedługo muszę na długo wyjechać do Anglii. I muszę sie zaopatrzyc w większą ilość leku. Alprazolam działa na mnie bardzo dobrze. Nie boje się uzależnienia,bo biorę go tylko doraźnie podczas sytuacji,które najbardziej mnie stresuja np. podróży. Zawsze brałem Neurol i raz zdarzyło mi sie zażywać Afobam. Cena tych leków kształtuje się w granicach 30 PLN. Wiem,że Xanax jest drogi, ale jak z pozostałymi? Wyczytałem tu,że Alprazomerck jest dość tani, ale jak tani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto się zapytać lekaża o polskie odpowiedniki zagranicznych leków. Ja kiedyś brałem Seronil i płaciłem coś około 20 zł, może to mie dużo, ale po co przepłacac i nabijac kabze koncernom farmakologicznym. Teraz biorę polski odpowiednik Seronilu - Andepin, niewiem ile kosztuje bez zniżki,ale ze zniżką płace niecałe 4 złote.

A różnicy w działaniu nie odzczuwam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotral 28szt po 50mg- normalnie coś ok.17, ze zniżką w magicznych krakowskich aptekach- 5.10:>, dokładnie to samo, co Asentra-30zł, Stimuloton, Zoloft(w mojej aptece 28,50), Luxeta(tez ponoc tanio).

Cloranxen- zazwyczaj ok.20zet. Imovane(zolpidem, srodek nasenny)- 25 zł. Stara, poczciwa Hydroxyzyna- 10mg-6zł, 25mg-8,50. Więcej grzechów nie pamiętam;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×