Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zabrzurzenia pamieci po Lamotryginie


Gość csrpk

Rekomendowane odpowiedzi

Poprosze o przeniesienie watku do dzialu Leki gdyz "Dodaj watek" mam obecnie tylko w "Indeksie"... Witam serdecznie, jesli chodzi o samopoczucie i funkcjonowanie spoleczne ten lek dosyc dobrze na mnie dziala (lomotrygina). Problem dotyczy pogorszenia sie pamieci(brakuje mi prostych slow, nie moge sobie przypomniec banalnych imion lub nazwisk, tytulow piosenek, ktore kiedys bez trudu sobie przypominalem, naprawde takie banalne, albo zapominam co jakiej osobie mowilem; cos o czym mowilem ale nie pamietam komu i pozniej o to glupio pytam:D Czy mial ktos z was moze podobne problemy, bo slyszalem, ze czasem przy Lamo akurat tak czasem bywa... 2. sprawa co byscie polecili zamiast tego leku, bo oporcz tego mysle ze go dobrze toleruje, ale mysle ze przynajmniej na czas brania strasznie mi dziurawi glowe:/ Ktory stabilizator z tych nowszej generacji i nie zalezy mi bardzo na cenie moglby ja zastapic nie powodujac takich efektow?? Z gory dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stabilizatorów najdelikatniejszy to chyba jest gabapentyna, ale dla równowagi też jest słabym stabilizatorem, więc średnio. Dodatkowo trzeba go brać 3x dziennie.

Okskarbazepina chyba jest najbardziej znośna. To taka ulepszona wersja karbamazepiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, nie wiem czemu ale mi chyba lepiej po stabilizatorach, wiec sprubuje pogadac z lekarzem moze o zmianie. czuje sie dobrze po lamotryginie ale te problemy z pamiecia robia mi takie dziury w glowie ze sa troche ciezkie do zniesienia. dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zaburzenia pamieci troche mi przeszkadzaja, tym bardziej, ze moje osiowe problemy psychiatryczne to brak koncentracji, gubienie sie podczas wypowiedzi, i brak odnalezienie odpowiedniego slowa. Niby jakos dobrze to dziala na moje samopoczucie, ale troche ciezko mi wytrzymac wyzej wymienione skutki, bo pokrywaja sie one z obrazem diagnostycznym do ktorego naleza. Innymi slowy leki wywoluja u mnie podobne skutki, ktore chcialbym leczyc, mimo ze i tak jest jakas poprawa jesli chodzi o funkcjonowanie. Za granica bralem pregabaline, ale mialem ja za darmo, poza tym nie wiem czy dobrze by sie sprawdzala. Lekarz mi powiedzial, ze nie ma sensu wypisywac czego innego bo inne maja duzo skutkow ubocznych typu zmeczenie, albo wypadanie wlosow. Moze jest w tym troche prawdy, ale chyba lamotrygina nie jest idealem (choc moze bardzo dobrym), ktory nie mozna zamienic na cos co nie bedzie wywolywalo sporych problemow z pamiecia, zmeczenia i wypadania wlosow.. Te dwa objawy bylby chyba jednak i tak gorsze bo musze sie spinac w pracy a moje wlosy i tak delikatnie sa przerzedzone wiec juz nie wiem co gorsze.. Mozecie cos polecic w lasnego doswiadczenia co nie gubilo Wam wlosow?? ;d POZDRO!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×