Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zamiana Stilnoxu na Dormicum ,Pomocy! Ogromna bezsenność:(


Efel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam poważny problem . Od 3 miesięcy biorę stilnox w dawce 3 tabletki ale po nim śpię tylko 3 godziny prawie w ogóle na mnie nie działa lecz jak odstawie mam wszystkie objawy odstawienne :( Chcę poprosić lekarze o dormicum 15 mg lecz nie chcę mu mówić że jestem uzależniony bo mi go nie przepisze i mam parę pytań . Czy dormicum 15 mg zastąpi mi 3 tabletki stilnoxu i nie będę miał zespołu odstawiennego ?? Który lek jest silniejszy ? Mam ogromne problemy ze snem bez typowych leków nasennych mogę nie spać przez tydzień ! :( biorę jeszcze chlorprotixen 250 mg a , i tak śpię 3 godziny . Mógłbym wrócić do Mirtagenu zamiast chlorprotixenu ale nie chcę bardzo przytyć jak poprzednio .

 

A może ktoś poleci mi jakiś dobry zestaw na sen ?

 

Proszę administratora do przeniesienie posta w dział "Leki" ponieważ nie wiem jak tam dodać tamat .

 

Bardzo proszę o pomoc bo ta bezsenność mnie dobija a muszę pracować ciężko fizycznie i wstawać o 6 rano .

Jestem już wyczerpany , całe życie mi się wali przez ten brak snu :(

 

Pozdrawiam i dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już komuś dziś to samo poleciłam, więc może jestem monotematyczna, ale...

Jakiś czas temu przez nerwicę miałam wielkie problemy z zaśnięciem, przez stres miałam bardzo utrudnione zasypianie. Jeszcze wtedy brałam jakieś leki nasenne, które chyba zamiast pomagać tylko pogarszały mój stan, bo owszem zasypiałam po nich, ale co z tego jak budziłam się kilka razy w nocy i to jeszcze z walącym sercem :/ A rano byłam jak wrak człowieka, zmęczona, niewyspana, znerwicowana.

Ja Ci nie będę polecać tabletek, tylko coś, co mi ogromnie pomogło na sen między innymi, bo też na masę innych rzeczy. Zaczęłam suplementację magnezem, ale nie tam jakimiś tabsami z apteki, bo to g*wno. Jak chcesz to napisz do nie na PW to Ci coś polecę.

Generalnie ten magnez zażywam coś około 2 miesiące, może deczko dłużej i naprawdę po kilku dniach mi sie bardzo unormował sen, a teraz śpię jak dziecko, bo magnez właśnie też bardzo pomaga przy bezsenności.

Może warto spróbować? Większość ludzi ma ogromne niedobory magnezu, więc warto go uzupełnić.

Na mnie magnez podziałał zbawiennie, na przeróżne moje dolegliwości, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Napisałam jakiś czas temu o tym na jakimś innym forum, żeby ludzie spróbowali, bo może im się polepszy choć trochę tak jak mi, to spotkałam się z tragiczną reakcją, raczej zostałam wyśmiana, bo jak to magnez może pomóc na nerwicę itd bla bla bla :)

Wierzyć mi nie trzeba, ja tylko polecam, może na Twoją bezsenność by pomogło... a przy okazji ogólnie uzupełniłbyś braki :)

 

Życzę Ci powodzenia i dużo siły, jak chcesz to odezwij się do mnie.

 

Pozdrawiam,

Ada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 miesięcy biorę stilnox w dawce 3 tabletki ale po nim śpię tylko 3 godziny prawie w ogóle na mnie nie działa lecz jak odstawie mam wszystkie objawy odstawienne (...) Czy dormicum 15 mg zastąpi mi 3 tabletki stilnoxu i nie będę miał zespołu odstawiennego ?? Który lek jest silniejszy ?

 

A zanim wskoczyłeś na dawkę 30mg (3 tabletki ) to wcześniej jak długo w ogóle przyjmowałeś zolpidem (Stilnox)? Ciężko porównywać midazolam (Dormicum) i zolpidem (Stilnox), mechanizm działania jest bardzo podobny, ale jednak nie identyczny, nie ma prostego przelicznika dawki. 7,5-15mg midazolamu to typowa dawka. Midazolam ma teoretycznie dłuższy okres biologicznego półtrwania (t1/2= 1,8-6,4 godz. ) niż zolpidem (t1/2= 2-2,5 godz. ), ale jego działanie jest stosunkowo krótkie , więc jeżeli Twój główny problem jest związany z wybudzeniami w środku nocy, płytkim snem, a nie samym zasypianiem , to może nie spełnić swojej roli. Midazolam często podają jako premedykację w szpitalach. Ma tę zaletę, że jego działanie jest szybkie i gwałtowne, ale krótkotrwałe , z tym że przy zabiegach chirurgicznych to delikwenta przestraja się na inne znieczulenie.

 

biorę jeszcze chlorprotixen 250 mg a , i tak śpię 3 godziny . Mógłbym wrócić do Mirtagenu zamiast chlorprotixenu ale nie chcę bardzo przytyć jak poprzednio .

 

To faktycznie spora dawka. Masz niezły problem ze spaniem. A czemu chciałbyś wrócić do mirtazapiny (Mirtagen)? Po niej spałeś dobrze? Niestety po mirtazapinie będziesz tyć tak czy siak , bo jest oreksjogenikiem, zwiększa apetyt , spowalnia przemianę materii, prawdopodobnie ma to związek z blokadą receptorów alfa-adrenergicznych, receptora histaminowego H1 i antagonizmem/ odwrotnym agonizmem receptora serotoninergicznego 5-HT2c.

 

Mógłbyś spróbować niskich dawek kwetiapiny (Seroquel, Ketrel) albo lewomepromazyny (Tisercin). Rozważałeś w ogóle pójście na detoks ( mam na myśli zolpa[stilnox] ) albo diagnostykę w jakiejś poradni leczenia zaburzeń snu? O ile dobrze pamiętam to wcześniej chyba latami waliłeś lorazepam(Lorafen) i alprazolam(Xanax) czyli ogólnie masz problem z gabaergikami. Rozważ terapię uzależnień, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×