Pobudzacz

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Pobudzacz

przez Pretoria 21 kwi 2014, 23:04
Przygody z psychotropami zaczęłam ponad 1,5 roku temu, mimo to ,ciągle szukam tego właściwego leku, doradźcie coś proszę. Leczyłam się na napady paniki z agorafobią. Przerabiałam Mozarin&Elicea(strasznie rozleniwiał i po tym zaczęła się nadmierna senność), potem Sulyrpid i Velafax. Nie mogę normalnie żyć, przesypiam życie. Nawet pobudzacz jakim jest velafax nie działał. Budziłam się koło 14, piłam kawę i szłam dalej spać(serce oczywiście waliło jak oszalałe). Właśnie z niego schodzę. Morfologia, THS, B12 i żelazo są w normie.
Zastanawiam się co robić. Nie widzę sensu trucia się lekami, chcę z tym skończyć ,a z drugiej strony boję się jak to jest bez nich. Myślicie ,że gdy całkowicie z nich zejdę to senność minie ? Z lękiem radziłabym sobie doraźnie relanium i hydroxyzyną. Czy ewentualnie (gdyby senność nie minęła) znacie jakiś dobry pobudzacz ?
-dobrze gdyby nie zawierał laktozy i nie powodował tycia (większego apetytu)

Pobudzacz

przez coccinella 21 kwi 2014, 23:06
Mam dokładnie to samo... brałam przez jakiś czas Wellbutrin i trochę pomógł, mogłam funkcjonowac, nie spałam całymi dniami, ale z czasem przestał działać.
Nie chce mi się.

Pobudzacz

przez Lord Cappuccino 22 kwi 2014, 10:42
Z leków aktywizujących czy jak kto woli "pobudzających" to bupropion(Wellbutrin XR), moklobemid(Aurorix, Mobemid, Moklar, Mocloxil), tianeptyna(Coaxil, Tianesal, Aneptinex), modafinil(niedostępny w Polsce), reboksetyna(Edronax)-choć są pewne kontrowersje odnośnie jej skuteczności. Czy zawierają laktozę czy nie to już sama musisz popatrzeć ich skład. Takie środki nie powodują tycia. Z naturalnych kofeina, guarana, yerba mate, żeń-szeń, johimbina.

Ale biorąc pod uwagę, że masz zespół lęku napadowego z agorafobią to typowe stymulanty mogą nie być wskazane, bo mogą nasilać objawy lęku panicznego.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pobudzacz

przez lunatic 22 kwi 2014, 10:46
u mnie z tych wymienionych jedynie tianeptyna nie nasilała stanów lękowych, nerwowośc była, ale to nie miało nic wspolnego ze stanami podobnymi do napadów paniki

Sortuj wg