Skocz do zawartości
Nerwica.com

Banan, avokado, żółty ser i antydepresanty


White Rabbit

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że powyższych artykułów spożywczych, także pozostałych, niewymienionych z długaśnej listy, zawierających konkretny enzym, nie można spożywać w towarzystwie leków z gr. i-MAO. Co z pozostałymi? Wolno mi mirtazapinę zagryzc bananem? Albo zjeść kanapkę z pastą z avokado na kolację, tuż przed zażyciem rzeczonego leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pokarmy nie zawierają żadnego enzymu tylko tyraminę- http://pl.wikipedia.org/wiki/Tyramina

 

Tyramina jest metabolizowana przez enzym- monoaminooksydazę, a leki z grupy IMAO blokuję aktywność tego enzymu, który rozkłada tyraminę, w efekcie mogłoby dojść do jej nadmiernego nagromadzenia się w organizmie- i przełomu nadciśnieniowego zakończonego śmiercią. Tyczy się to tylko leków z grupy IMAO- w Polsce są dwa zarejestrowane- moklobemid i selegilina(mokolobemidu ta dieta nie dotyczy tak samo jak selegiliny stosowanej solo(!)- ale o tym kiedy indziej).

 

Mirtazapina nie jest IMAO, więc wcinaj banany, sery, avokado i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy większości leków nie wolno pić soku z grejpfruta, sam o tym wczoraj pisałem. Ale to nie ma związku z ZS tylko z tym, że grejpfrut zawiera flawonoidy, które wpływają na enzymy wątrobowe i tym samym osłabiają/wzmacniają działanie leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×