Po receptę do internisty...

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez cocosc 08 mar 2013, 10:09
Tak się złożyło w moim życiu, że przeprowadziłam się z dużego miasta na wieś. Żeby dotrzeć do psychiatry (mojej ulubionej pani doktor, a zarazem najbliższej w okolicy, która ma kontrakt z NFZ) muszę z godzinę jechać pociągiem, a połączeń jest bardzo mało. Kończą mi się leki, po których w końcu dobrze się czuję. Miałam odwiedzić moją panią doktor przy okazji wizyty u psychoterapeuty, jednak wizyta została przełożona na bliżej nieokreślony termin (mam zadzwonić w przyszłym tygodniu i ustalić datę), więc mam do Was pytanie- czy mogę zgłosić się po receptę do lekarza rodzinnego? Mam zaświadczenie od Pani psychiatry, że się u niej leczę oraz opakowania leków, które dotąd brałam. Nie jestem pewna jednak czy mi wyda receptę na lek przeciwdepresyjny, w końcu to nie krople do oczu...
F41.1 (zespół lęku uogólnionego)
F60.6 (osobowość unikająca)

przez *Wiola* 08 mar 2013, 12:16
cocosc, My też nie mamy ;) Różnie się lekarze zachowują , jedni wypisują bez problemu inni nie .
Moderator

przez Aranjani 08 mar 2013, 12:22
z moją panią internistka nie ma problemu, ale tylko po jednym opakowaniu no i nie może dać, że to leczenie przewlekłe więc jest płatne 100%
Aranjani

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ala1983 08 mar 2013, 12:29
czy mogę zgłosić się po receptę do lekarza rodzinnego? Mam zaświadczenie od Pani psychiatry, że się u niej leczę oraz opakowania leków, które dotąd brałam.

Powinno to być specjalne zaświadczenie, wystawiane przez specjalistę. Jest ważne 1 rok i uprawnia do wystawienia recepty przez internistę.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Lord Cappuccino 08 mar 2013, 12:49
ala1983 napisał(a):
czy mogę zgłosić się po receptę do lekarza rodzinnego? Mam zaświadczenie od Pani psychiatry, że się u niej leczę oraz opakowania leków, które dotąd brałam.

Powinno to być specjalne zaświadczenie, wystawiane przez specjalistę. Jest ważne 1 rok i uprawnia do wystawienia recepty przez internistę.

Dokładnie tak jak mówi Ala. Moja internistka też powiedziała, że nie wpiszę mi psychotropów dopóki nie przyniosę jej zaświadczenia od specjalisty- w ty wypadku psychiatry na specjalnym blankiecie.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez *Wiola* 08 mar 2013, 13:36
To zależy od lekarza , internista ma uprawnienia do wypisywania antydepresantów czy uspokajaczy i tak naprawdę zależy to od ich "widzimisię". przez dług czas reckę wystawiała mi pani pediatra, na 2 opakowania ze zniżką ;)
Moderator

przez Lord Cappuccino 08 mar 2013, 13:41
U mnie przynajmniej tak jest, że nie chce wypisywać recept na te antydepy, których nie zna, nie kojarzy z nazwy. A z reguły tutaj interniści poza trójpierścieniowcami (jak franek) raczej niewiele leków znają.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez slow motion 08 mar 2013, 13:45
To prawda.
*Wiola*, Ma rację. Ja mam bardzo fajną lekarkę rodzinną i wiem, że wypisuje takie leki, więc akurat u niej problemu by nie było. Zresztą ja mam w karcie zapisane jakie leki brałam wcześniej.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez znudzona-ona 08 mar 2013, 15:31
moja lekarka rodzinna wypisywała mi leki na początku bez zaświadczenia, po jednym opakowaniu. Potem jej zaniosłam to zaświadczenie z poradni zdrowia psychicznego i dostaję receptę na ile trzeba.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Sortuj wg