Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Zespół PSSD - grożne skutki przyjmowania leków psychotropowy

przez media 14 sty 2013, 22:54
pawel_1111 napisał(a):Te objawy sa dosc zadkie i wspolczuje ich pojawieniu sie. A kiedy byly pierwsze oznaki? Podczas leczenia, czy po odstawieniu?

Podczas leczenia, na początku dostałem znieczulenia penisa po około 2 tygodniach i opóźniony wytrysk po kolo 3 tygodniach, później po około 2,5 miesiąca, pojawiły się dodatkowe objawy ale były łagodne (trochę gorsza erekcja). Dopiero po odstawieniu, ale nie od razu, musiały minąć 2 tygodnie (prawdopodobnie po tym czasie lek i jego metabolity zostały usunięte z organizmu), pojawiły się skutki uboczne, poza PSSD miałem jeszcze:
-Głośne chrapanie (moi rodzice mówili mi że czegoś takiego jeszcze nigdy nie słyszeli)
- Bezdech senny (20 bezdechów na godzinę)
- Nagłe upadki (jak przy chorobie parkinsona)
- Drżenie rąk powyższe objawy miałem przez 3 miesiące, zanikły po zastosowaniu bupropionu (Wellbutrin) w dawce 300mg na dobę (pierwsze efekty pojawiły się po około 2 tygodniach, i otrzymują do dzisiaj po odstawieniu leku, stosowałem go przez 1 miesiąc).
Przestałem chrapać, mam tylko 3 bezdechy na godzinę czyli jak u zdrowej osoby, nie mam już upadków, drżenie rak jest niewielkie.

Duzo badan wskazuje na role oksytocyny w funkcjonowaniu seksualnym http://faculty.ucr.edu/~saltzman/Trynke/Research_files/dejong07.pdf
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22120944

W USA lekarze stosują zastrzyki z oksytocyny w leczeniu zaburzeń erekcji (zazwyczaj 20 jednostek na dobę). Badania wskazują że receptory dopaminy są połączone z receptorami oksytocyny. I wspólny związek tych przekaźników neuronalnych w mechanizmie erekcji http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18655889. W penisie (szczególnie w żołędzi znajduje sie ogromna ilość receptorów oksytocyny).

przez pawel_1111 15 sty 2013, 00:32
Tyle, ze nie u wszytskich to wystepuje.

przez media 15 sty 2013, 13:36
pawel_1111 napisał(a):Tyle, ze nie u wszytskich to wystepuje.

Zgadza się, ale w tej chwili nie ma metod, badań które by potwierdziły czy takie ryzyko występuje lub nie u danej osoby. Po co ryzykować. Leki SSRI, są najczęściej stosowane ponieważ uważa się że mają najmniej skutków ubocznych. Jeżeli chodzi o skuteczność, to nie ma antydepresanta który by się wyróżniał pod tym względem. W takiej sytuacji lepiej jest zastosować lek z innej grupy. Poza tym SSRI powodują większą aktywność receptorów 5-HT2C, co odpowiada za myśli samobójcze, co jest jednym ze skutków ubocznych tych leków.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pawel_1111 15 sty 2013, 13:52
Ja kiedys bralem cital przez 6mcy i nie mialem mysl samobojczych ani spadku libido - wszystko bylo ok :)
Byles u lekarza, moze to cos innego spowodowalo az tak mocne natezenie impotencji?

przez Saanna 16 sty 2013, 15:03
ja straciłam libido po 2 dniach zazywania citalu. przestał mnie interesować seks (tak jest do tej pory), cierpie na bezsennosc (tez uwazam po citalu), a troche sie poprawilo jesli chodzi o wrazliwosc, ale znaczacej poprawy nie ma. ogolnie cital zrobil ze mnie mega warzywo

przez media 16 sty 2013, 15:18
Saanna napisał(a):ja straciłam libido po 2 dniach zazywania citalu. przestał mnie interesować seks (tak jest do tej pory), cierpie na bezsennosc (tez uwazam po citalu), a troche sie poprawilo jesli chodzi o wrazliwosc, ale znaczacej poprawy nie ma. ogolnie cital zrobil ze mnie mega warzywo

Spróbuj leku: Cyproheptadine, w Polsce jest dostępny pod nazwą: Peritol, w dawce 2mg-16mg (przed stosunkiem na 1-2 godziny lub codziennie), zalecana dawka to 8-10mg.

przez Lord Cappuccino 17 sty 2013, 02:15
W przypadku PSSD wybawieniem jest pramipeksol i ropinirol. Doraźnie sildenafil.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez chojrakowa 17 sty 2013, 02:23
Dark Passenger, już wpisuję w google :angel:
Nie ma takiego boga, który wybaczyłby Ci Twoje łajdactwo

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Evil boy for life

przez Skipper 19 sty 2013, 17:24
a jak sobie radzicie z tymi eksperymentami? moj psychiatra jest zbyt konserwatywny w tym co robi plus nie mam pieniedzy by co chwile do niego latać - odtawilem tydzien temu 25mg sertraliny no i teraz przy jakiejkolwiek stymulacji penisa odczuwam nie do wytrzymania bol w lewym placie czolowym (plus brak erecji, libido zero itp itd), chetnie bym sobie pomogl czymkolwiek ale wszsystko na recepte...
Heroina: 50mg 1-1-1
Acyklowir: 25kg 0-1-1
zbanowany

przez Marek1977 19 sty 2013, 17:28
Agoniści dopaminy ,buspiron,tianeptyna,moklobemid.
Conscientia est, necesse est

przez Skipper 19 sty 2013, 17:43
lykam moklobemid, ale nie pomaga w pssd, lykalem go wczesniej z serta, teraz sam moklo
zbanowany

przez Lord Cappuccino 19 sty 2013, 17:46
Jak to dobrze, ze teraz mam bardzo liberalnego psychiatrę, otwartego na sugestie.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez Skipper 19 sty 2013, 18:04
oj to nie jest wcale dobre, ja tez kiedys chodzilem do takiego i przez to leczylem sie na wlasna reke, jak zaczalem brac wellbutrin (taaa.. chcialem leczyc pssd po parokseytnie) to prawie w psychiatryku wyladowalem - takie leki, paranoje itp itd
zbanowany

przez media 20 sty 2013, 18:54
Skipper napisał(a):oj to nie jest wcale dobre, ja tez kiedys chodzilem do takiego i przez to leczylem sie na wlasna reke, jak zaczalem brac wellbutrin (taaa.. chcialem leczyc pssd po parokseytnie) to prawie w psychiatryku wyladowalem - takie leki, paranoje itp itd

U mnie PSSD wystąpiło w styczniu 2012, bardzo zaawansowane, dodatkowo miałem objawy neurologiczne. Czekałem 4 miesiące, i nic się nie zmieniło, wtedy zacząłem działać
Na początek polecam: Nebiwolol. W dawce 5mg (nie należy przekraczać tej dawki bo wtedy lek może powodować impotencje) http://www.socialanxietysupport.com/forum/f30/nebivolol-a-beta-blocker-that-increases-testosterone-increases-testosterone-with-106579/. Jeden z najskuteczniejszych leków jakie stosowałem. Efekty utrzymują się nawet po jego odstawieniu. Ja nie mam problemów z dostępem do leków, testowałem ich bardzo dużo.
Jeżeli chodzi o agonistów dopaminy, to zgadzam się ze to są skuteczne leki, ale na krótka metę, po ich odstawieniu będzie gorzej, ponieważ powodują down-regulacje receptorów dopaminy (ponadto powodują niebezpieczny zespół DAWS, o którym coraz częściej sie ostrzega lekarzy którzy leczą pacjentów tymi lekami: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22933817, http://parkinsonsinthephilippines.blogspot.com/2010/01/dopamine-agonist-withdrawal-syndrome.html) . Lepiej jest zastosować neroleptyki, które powodują up-regulacje receptorów dopaminy. Pożniej po ich odstawieniu, układ dopaminy bedzie bardziej aktyny niż przed leczeniem.
Wiele badań wskazuje że ćwiczenia fizyczne powodują upreguacje dopaminy: http://www.jneurosci.org/content/27/20/5291.full.pdf

Sortuj wg