Skocz do zawartości
Nerwica.com

Vortioxetine - Nadzieja nadejdzie pod koniec roku?


Gość uzytkownik

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jaka będzie polska nazwa

 

Może w ogóle nie będzie dystrybuowana w Polsce, i problem z głowy :lol: Ciekawe, czy to przypadkiem nie będzie kolejny bajer na resorach za ciężkie pieniądze typu agomelatyna (ona też miała problemy z próbami, w których nie przebijała placebo). Nie to, żebym siał defetyzm, ale jak na mój gust to będzie historia z cyklu "kolejny lek do kolekcji" a nie żadna rewolucja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kolejny SSRI.

Poza blokadą wychwytu zwrotnego i czesciowego agonizmu 5HT1A tak jak typowy SSRI daje jeszcze:

agonizm 5HT1B, oraz antagonizm: 5HT3A i 5HT7. Także z tego co wyczytałem wiąże się z receptorem Beta-adrenergicznym.

Wartości podane są na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Vortioxetine

Trzeba stwierdzić, że lek ma silne działanie na owe receptory, ale jak to wpłynie na depresje/lęki ? nie wiadomo.

 

Takiego SSRI jeszcze nie było :)

A więc będzie spore zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kolejny SSRI.

Poza blokadą wychwytu zwrotnego i czesciowego agonizmu 5HT1A tak jak typowy SSRI daje jeszcze:

agonizm 5HT1B, oraz antagonizm: 5HT3A i 5HT7. Także z tego co wyczytałem wiąże się z receptorem Beta-adrenergicznym.

Wartości podane są na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Vortioxetine

Trzeba stwierdzić, że lek ma silne działanie na owe receptory, ale jak to wpłynie na depresje/lęki ? nie wiadomo.

 

Takiego SSRI jeszcze nie było :)

A więc będzie spore zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce może pojawić sie rok po jego inauguracji w USA w cenie obecnego Valdoxanu i buyć może jego skuteczności-z działania przypominać będzie łączne stosowanie SSRI i buspironu;czekamy na pełnych agonistów 5HT1a o natychmiastowym działaniu przeciwdepresyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce może pojawić sie rok po jego inauguracji w USA w cenie obecnego Valdoxanu i buyć może jego skuteczności-z działania przypominać będzie łączne stosowanie SSRI i buspironu;czekamy na pełnych agonistów 5HT1a o natychmiastowym działaniu przeciwdepresyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce może pojawić sie rok po jego inauguracji w USA w cenie obecnego Valdoxanu i buyć może jego skuteczności-z działania przypominać będzie łączne stosowanie SSRI i buspironu;czekamy na pełnych agonistów 5HT1a o natychmiastowym działaniu przeciwdepresyjnym.

 

ale to już jest (pełny agonista):

http://en.wikipedia.org/wiki/LY-293,284

 

ale to natychmiastowe działanie to raczej marzenie,

nawet beta-ketony potrzebuja 40min zanim zaskocza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce może pojawić sie rok po jego inauguracji w USA w cenie obecnego Valdoxanu i buyć może jego skuteczności-z działania przypominać będzie łączne stosowanie SSRI i buspironu;czekamy na pełnych agonistów 5HT1a o natychmiastowym działaniu przeciwdepresyjnym.

 

ale to już jest (pełny agonista):

http://en.wikipedia.org/wiki/LY-293,284

 

ale to natychmiastowe działanie to raczej marzenie,

nawet beta-ketony potrzebuja 40min zanim zaskocza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak podniecacie Panowie?

Pamiętacie może jak było przed wejściem Escitalopramu ( Lexapro)? . Jaki to miał być wypas , ojejku bo zemdleje zaraz> A co sie okazało? Lek dobry ,ale czy taki SUPER odlotowo dobry ?( i w dodatku nie dla wszystkich) , to juz nie bardzo chyba. Będę sie tym lekiem "masturbował" jak mnie wyleczy I TO TRWALE z NERWICY NATRĘCTW , a teraz to mam to w dupie. Acha i jeszcze pewnie wrzucą taką cenę ,że wpierw wyleczą kieszenie...dobrodzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak podniecacie Panowie?

Pamiętacie może jak było przed wejściem Escitalopramu ( Lexapro)? . Jaki to miał być wypas , ojejku bo zemdleje zaraz> A co sie okazało? Lek dobry ,ale czy taki SUPER odlotowo dobry ?( i w dodatku nie dla wszystkich) , to juz nie bardzo chyba. Będę sie tym lekiem "masturbował" jak mnie wyleczy I TO TRWALE z NERWICY NATRĘCTW , a teraz to mam to w dupie. Acha i jeszcze pewnie wrzucą taką cenę ,że wpierw wyleczą kieszenie...dobrodzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak podniecacie Panowie?

Pamiętacie może jak było przed wejściem Escitalopramu ( Lexapro)? . Jaki to miał być wypas , ojejku bo zemdleje zaraz> A co sie okazało? Lek dobry ,ale czy taki SUPER odlotowo dobry ?( i w dodatku nie dla wszystkich) , to juz nie bardzo chyba. Będę sie tym lekiem "masturbował" jak mnie wyleczy I TO TRWALE z NERWICY NATRĘCTW , a teraz to mam to w dupie. Acha i jeszcze pewnie wrzucą taką cenę ,że wpierw wyleczą kieszenie...dobrodzieje

 

zauważ tylko że Escitalopram był najzwyklejszym SSRI, to było zwykłe gówno które potrzebowało reklamy, niewielka różnica od citalopramu co przekładało się jedynie na "mnożnik" 10mg Esci ~= 30-40 Cital.

zwykła blokada pompy wychwytu zwrotnego, desentyzacja 5HT1A i to wszystko.

 

poczytaj sobie nt. 5HT3 a przekonasz się że czegoś takiego nie było do tej pory.

po prostu zawiodłeś się na farmakologii co automatycznie odbiera Ci chęć do dalszych poszukiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak podniecacie Panowie?

Pamiętacie może jak było przed wejściem Escitalopramu ( Lexapro)? . Jaki to miał być wypas , ojejku bo zemdleje zaraz> A co sie okazało? Lek dobry ,ale czy taki SUPER odlotowo dobry ?( i w dodatku nie dla wszystkich) , to juz nie bardzo chyba. Będę sie tym lekiem "masturbował" jak mnie wyleczy I TO TRWALE z NERWICY NATRĘCTW , a teraz to mam to w dupie. Acha i jeszcze pewnie wrzucą taką cenę ,że wpierw wyleczą kieszenie...dobrodzieje

 

zauważ tylko że Escitalopram był najzwyklejszym SSRI, to było zwykłe gówno które potrzebowało reklamy, niewielka różnica od citalopramu co przekładało się jedynie na "mnożnik" 10mg Esci ~= 30-40 Cital.

zwykła blokada pompy wychwytu zwrotnego, desentyzacja 5HT1A i to wszystko.

 

poczytaj sobie nt. 5HT3 a przekonasz się że czegoś takiego nie było do tej pory.

po prostu zawiodłeś się na farmakologii co automatycznie odbiera Ci chęć do dalszych poszukiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może akurat się zakochosz.

Jeśli by miało być do mnie skierowane to pytanie, odparlbym ze szczerym smutkiem,że taki lek musiałby miec wiele cech wspólnych narkotykom. Przede wszystkim szybkośc dzialania( a nie ,że czekasz miesiąc na niepewny efekt z super ubokami) , moc i siłe wydobywania z czarnych myśli i lęków, dodatkowo musiałby to byc bardzo energetyzujący specjał, zapewniac dobry, odprężający sen ,,, i jeszcze pare takich tam lepszych. NIESTETY!

Wtedy bym się zakochoł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może akurat się zakochosz.

Jeśli by miało być do mnie skierowane to pytanie, odparlbym ze szczerym smutkiem,że taki lek musiałby miec wiele cech wspólnych narkotykom. Przede wszystkim szybkośc dzialania( a nie ,że czekasz miesiąc na niepewny efekt z super ubokami) , moc i siłe wydobywania z czarnych myśli i lęków, dodatkowo musiałby to byc bardzo energetyzujący specjał, zapewniac dobry, odprężający sen ,,, i jeszcze pare takich tam lepszych. NIESTETY!

Wtedy bym się zakochoł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×