Skocz do zawartości
Nerwica.com

Badania krwi w trakcie kuracji


Gość uzytkownik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po 2 latach brania mianseryny i citalopramu postanowiłem 3 dni temu zrobić kompleksowania badania krwi (DIFF5, TSH, FT4, ASPAT, ALAT - 60 zł jakby kto pytał).

(objaśnienia: TSH, FT4 = tarczyca, ASPAT/ALAT = wątroba, DIFF5 = ogólna morfologia).

 

DIFF5 wyszedł bardzo dobrze.

FT4 wykazał niedoczynność tarczycy (przy dobrym TSH) - zatem warto brać poszerzone badania tarczycy. Zaliczam kierunek endokrynolog.

 

Natomiast gorzej wypadły testy wątrobowe. Wskaźnik de Ritsa mam 0.5, czyli:

 

Wskaźnik niższy od jedności (AspAT < AlAT) sugeruje takie choroby miąższu wątroby, jak:

- wirusowe zapalenia wątroby (ostre i przewlekłe),

- hemochromatoza,

- uszkodzenia polekowe i toksyczne,

- niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby,

- autoimmunologiczne zapalenie wątroby;

 

Obstawiam uszkodzenia po mianserynie.

Jak często sobie robicie badania krwi i jak zmieniał Wam się jej obraz?

 

Ciekaw jestem dlaczego psychiatra nie skierował na badania tarczycy. Jej niedoczynność powoduje m.in.:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Niedoczynno%C5%9B%C4%87_tarczycy

 

- zwiększenie masy ciała

- uczucie zmęczenia, osłabienie, senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, stany depresyjne

- łatwe marznięcie, uczucie chłodu

- przewlekłe zaparcia (spowolnienie perystaltyki)

- sucha, zimna, blada, nadmiernie rogowaciejąca skóra (objaw brudnych kolan) – jako wyraz zmniejszonego przepływu krwi i zahamowania czynności gruczołów łojowych i potowych

- obrzęki podskórne (tzw. obrzęk śluzowaty – skutek nagromadzenia glikozaminoglikanów (kwas hialuronowy) zatrzymujących wodę (dotyczą twarzy, zwłaszcza powiek), których syntezę hamuje T3)

- łamliwe włosy, czasem przerzedzenie brwi

- zmieniony głos (pogrubienie strun głosowych)

- bradykardia zatokowa

- ściszone tony i powiększona sylwetka serca (płyn w worku osierdziowym – obrzęk śródmiąższowy)

- nieregularne miesiączkowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał kolejne badania.

Póki co (nim dostanę się do poradni zdrowia wątroby) na wątrobę dostałem Heparegen (50 zł / 100 tabletek - tylko na receptę). Minimum 3 miesiące mam brać.

 

Na resztę odpowiednia skierowania (endokrynolog)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkownik, ja biore dlugo leki, bo ponad 12 lat biore na tarczyce, a przez pewien czas ok 3 lat bralam antydepresant. Co najsmieszniejsze w trakcie kuracji antydepresantem mialam idealne wszystkie wyniki. Po kuracji mam troszke gorsze, ale w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×