Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie ( może trochę głupie). Ja jeszcze nie byłam u lekarza i nie biorę żadnych tabletek ale czy te leki które przepisał wam lekarz mają jakiś wpływ na przemiane materii ( tzn czy się czasem po nich nie tyje)??. Pytam bo mam też problemy z tą dziedziną życia ( odchudznie itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po serotaxie to schudłam co mnie bardzo ucieszyło i mam teraz taka figurę o jakiej marzyłam,ale ja myslę,że to sprawa indywidualna,każdy ma różne objawy niepożądane (mi się akurat porządany trafił) Ja jednak myslę,że nie to powinno stanowić io dezyzji w sprawie brania leków :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety przytyłam i to dużo, strasznie zwiększyło sie moje zapotrzebowanie na słodkie. przez pół roku przybyło mi 10 kg. i teraz zaczynam ograniczać jedzenie ale jest ciężko, a zawsze byłam taka szczupła, teraz to tylko wspomnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda niektóre leki powoduja przybywanie na wadze oraz i utrate wagi,ja kiedy zaczełam sie leczyc warzyłam 57kg po roku mija waga osiagneła 74kg!! :shock: brałam wtedy relanium,aurorix,clonozepam,oxazepam,signopam,dwa lata temu dostałam seronil i moja waga zaczeła spadac az do 62kg,niestety zaszłam w ciaze i waga wruciła :| obecnie jestem na seroxat i nie widze by to miało wpływ na moja wage :roll:

pozdrawiam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DARUNIA

ja brałam w ciazy tylko relanium2,seronil musiałam odstawic lekarz mi zabronił go brac definitywnie,było ciezko ale jakos te 9 miesiecy przezyłam chodz prawie cała ciaze płakałam to leków strasznych nie miałam duzo mi pomogała rozmowa z moim psychiatra ;)

pozdrawaim :!:

 

[ Dodano: Nie Cze 11, 2006 11:09 pm ]

A TAK NA MARGINESIE JEST JAKIS CUDOWNY LEK NA ODCHUDZANIE :?::?::?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zawsze miałam problemy z masą ciała, raczej z niej niedoborem. Koło nerwic i niepokoi powodowało brak łaknienia i snu. Po Mianserinie (Czy zastępczym Lerivonie) zaczęłam sukcesywnie spożywać pokarm... Przytyłam niewiele około 5 kg. Rozmawiając z psychoterapeutą, dowiedziałam się, iż przyrost masy ciała jest uzależniony od tendencji genetycznych i choćbym zmieniła lek (z czteropierscieniowych przeciwdepresantów, na trój...Doxepin itp.) moja masa ciała niewiele się zmieni. Bardziej na przyrost masy ciała będą miały znaczenie warunki, pewnego pozornego, stabilnego stanu psychcznego, jak sen, "wracanie do świata żywych" jak ja to nazywałam. W ciąży kazano odstawić mi leki z grupy benzodiazepin (czyli Relanium, bądź Lorafen) natomiast Mianserin spożywałam w najniższej dawce. Wiązały się z tym już jednak racjonalne lęki o rozwój nieprawidłowy dziecka. Koszmary i poczucie, że jestem okrutną matką. Po porodzie, nie mogłam karmić dziecka..Uwierzcie, ze było to dla mnie zbyt wysoka ceną. Wydaje mi się, iż teraz postąpiłabym inaczej..Ale wiem, że mądrym się jest po szkodzie.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po Doxepinie przytyłam z 46kg do 60,5 kg przez 9 miesiecy i byłam z tego faktu bardzo zadowolona bo zawsze jestem drobinką a wtedy wreszcie wyglądalam jak prawdziwa kobieta , po odstawieniu leku co tydzień chudlam po 60-80 dkg tak wiec moja waga teraz to 53 kg i już sie tak zatrzymala ,ale cieszę sie ze nie wrócila do 46 kg. wiec dla mnie to był plus tycie , :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po sulpirydzie przytyłam ok.8 kilogramów,ale u mnie był podobny problem jak opisany wyżej,brak łaknienia,ważyłam 42 kg przy wzroście 160 cm,nie jem więcej niż zwykle,więc myśle,że gdybym się obżerała to przyrost wagi byłby większy,a nie chcę więcej tyć,bo nie będę miała się w co ubrać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm na mnie wszystkie prawie leki tak działają że chudnę :cry::cry:

nie mam apetytu :twisted::twisted: jedynie po lerivonie jadłąm tak że ho ho ho :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

po efektynie nie miałąm apetytu ale pomagał 8) dlatego ratowałąm się lerivonem żeby jeszcze bardziej nie schudnąc w najgorszym okresie ważyłam 51 kg przy wzroście 168 strasznie się czułam :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×