Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wypisywanie antydepresantów-lekarz rodzinny.Watek zbiorczy


Piotr_1978

Rekomendowane odpowiedzi

To o ostrym dyżurze, to na pewno mówił mi mój psychiatra, a że było to dość dawno, więc nie bardzo pamiętam czy o rodzinnym słyszałem też od niego, czy może gdzieś wyczytałem.

 

Na zdrowy rozum, lekarz rodzinny nie powinien robić trudności, bo wiadomo, że na wizytę u refundowanego psychiatry/psychologa czeka się bardzo długo (przynajmniej tak jest w Warszawie), a z kolei na wizytę w prywatnym ośrodku nie każdego stać w danej chwili.

 

Jeśli ktoś się zdecyduje na pójście do rodzinnego, niech napisze jaki był efekt. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój potrakował nie jak ś wia i wi ęcej do niego nie pójdę, ale mam dzieci więc myślę , że muszę zmieni lekarza . Zgroza 21 wiek, a jak się przyznasz, że masz problemy to..... wiecie o co chodzi. Ludzie wykształceni(lekarze). Porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jenis - masz rację. Śmieszne to że niektórzy lekarze tak nas traktują - a niby się znaja na chorobach. Pal ich licho. Wracając do tematu. raz tylko poprosiłam o receptę na moje proszki. I łaskawie!! dostałam ją - ale z przykazaniem że następnym razem mam przyjść z zaświadczeniem od psychiatry. Szczegół że poszłam do rodzinnego właśnie dlatego że akurat nie mogłam pojechać do psychiatry. Też więcej nie pójdę. Strasznie duzo problemów stwarzają. Może maja jakieś powody - tylko mogliby wyjasnić a nie się motać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz rodzinny może od czasu do czasu przepisać receptę na leki psychotropowe. Nie może to być za każdą wizytą ale okazjonalnie tak. Moja lekarka sama mnie pyta czy jeszcze mam te leki i czy je zapisać. Kilka razy dostałam od niej receptę. Przy pierwszej wizycie - kiedy poznała mnie - zrobiła dokładny wywiad - gdzie i na co sie lecze i jakie przyjmuje leki. Wpisała to do karty choroby. Myśle,ze interniści nie chcą zapisywać psychotropów bo się boją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo słyszałem że recepty na leki może przepisywać mi lekarz rodzinny. No i mam pytanie jak to jest czy ja muszę wybierać jakieś specjalne zaświadczenie od psychiatry ?

 

-- 15 lut 2011, 20:28 --

 

mam problem bo mój psychiatra odszedł właśnie z przychodni w której się leczyłem no i jestem zarejestrowany do nowego gościa o którym czytałem nie najlepsze opinie.

Tu http://www.znanylekarz.pl/henryk-murjas/psychiatra/rzeszow są te opinie.

 

Zastanawiam się czy nie szukać kogoś nowego..

 

-- 15 lut 2011, 20:33 --

 

Prawdę powiedziawszy to boję się tego nowego doktora. Bo z tym który mnie leczył wcześniej byłem umówiony na leczenie Citabaxem 40mg a teraz to nie wiem co ten gościu mi powie...a nie chciał bym w tym momencie odstawić leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałam mieć zaświadczenie od psychiatry, którego już nie było bo zamknęli poradnię gdzie się leczyłam, więc musiałam przynieść całą historię choroby i wtedy lekarka rodzinna wypisał mi leki.

Też bardzo bałam się nowego lekarza. Nie wiedziałam czego się spodziewać, ale wypisał mi te same leki co brałam na 1,5 miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też czy te opinie na temat tego nowego doktora są prawdziwe ?

 

-- 15 lut 2011, 20:38 --

 

Czy może ktoś specjalnie wypisuje takie rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu pytasz o leki, czy o lekarza...........? bo temat dotyczy leków.

 

a odnośnie osoby Twojego nwoego lekarza - opinie zawsze są podzielone i tutaj działa zasada 3/11 - czyli zadowlona osoba przekaże dobrą opinię 3 osobom, a niezawdolona już 11...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno MÓGŁ, a czy MOŻE nadal... W 2012 miała wejść jakaś nowa ustawa, która uprawniałaby tylko lekarza danej specjalności do przepisywania wyłącznie "cukierków" ze swojej branży. Ale nie wiem czy to przeszło. Chyba nie, bo byłoby o tym głośno w mediach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×