Który lek lepszy?Pytania.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez chrysalis 26 wrz 2016, 13:07
Mam pytanie, bo jesli chodzi o leki to dopiero raczkuje. Cierpie na bezsennosc i w ciagu ostatnich kilku lat mialam juz stawiane rozne diagnozy. Obecnie padlo podejrzenie dwubiegunowki. Nasennie od samego poczatku przyjmuje Ketrel w niewielkiej dawce, wahajacej sie miedzy 25 a 50. Do tego mial dojsc jakis lek regulujacy nastroj, ale dwoch lekarzy mialo na ten temat inny pomysl. Jeden zapisal mi Symle, natomiast drugi chcial przepisac mi Ketrel o dlugotrwalym dzialaniu. Pierwsza proba to byl Ketrel w dawce 200 i nie bylam w stanie po nim wstac z lozka. Oto w czym lezy moj problem: zaleta stosowania Ketrelu jako regulujacego nastroj byloby uzywanie tylko jednego leku, co kusi. Natomiast mam obawy, czy mimo zmniejszenia dawki lek by mnie nie otepial. No bo jak to, skoro po Ketrelu spie, to jak nagle mialabym normalnie funkcjonowac - co to za magia? Dodam, ze po Symli czuje sie calkiem normalnie, choc dawka poki co mala. Co o tym myslicie?

przez jedza94 16 paź 2016, 18:02
ktoś jakieś doświadczenie z wenlafaksyną lub sertraliną?? mam baaaaardzo silny nawrót depresji, lęki zniknęły i nie wiem czy zostać na setalofcie czy probować to drugie

przez ekspert_abcZdrowie 16 paź 2016, 19:08
jedza94, a co doradza Twój lekarz psychiatra? Sama nie powinnaś decydować o przyjmowanych lekach.
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jedza94 16 paź 2016, 19:25
mój lekarz , znając go zaleci setaloft od 50 mg, nie umiem stwierdzić czy ten lek na mnie działa tak jak należy, potrzebuje czegoś silniejszego nie jestem w stanie normalnie funkcjonować , a w takim stanie nie byłam nigdy

przez DOROTA777 18 paź 2016, 20:42
Zoloft odpadł u mnie ze wg na biegunki.Teraz mam Efectin er -bardziej działa u mnie na depresję i lęki.Jakość snu super.Nie zatrzymuje wody w organiźmie.Napęd mniejszy ciut niż na Zolofcie .Pamięć ok.Zero sk ubocznych.Jeszcze bardzo krótko biorę .
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

Haloperidol czy klozapol?

przez Lusesita Dolores 01 gru 2016, 17:25
Byłam u mojej Pani doktor psychiatry.
Przepisala 7mg haloperidolu.
Powiedziała że może od stycznia wlaczymy klozapol. Tylko ja sie nie zgodze bo mowila ze przez pierwsze 3miesiace trzeba robic co tydzien badanie krwi a potem raz w miesiacu.
Ja się boję igieł.
Nie chcę tego leku.
Jak myślicie czy haloperidol w takiej dawce mi pomoże ? :( czy bardziej klozapol?
Tracę nadzieję.
Już 2 razy wzywalam policję na dozorczynie bo za mną chodzi.
Mam silne natrectwa :/
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 8mg
Deprexolet 30mg
Tisercin 25mg
Afobam 0,5mg doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

przez ziomus0812 01 gru 2016, 18:28
Być może nie będziesz musiała być kłuta igłami. Kiedyś byłem sprawdzany na to, czy mam cukrzycę i zostałęm delikatnie ukłuty takim małym urządzeniem. W ogóle nie bolało, ledwie poczułem. Może tak samo się da u Ciebie. Bo rzeczywiście trochę dziwnie jest być kłutym co tydzień przez trzy miesiące.

przez Lusesita Dolores 01 gru 2016, 18:52
ziomus0812,
Obawiam się że to chodzi o igłe :///

-- 01 gru 2016, 20:01 --

Nikt nie bral albo nie bierze tych leków?:///

-- 03 gru 2016, 19:54 --

nie wszyscy na raz
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 8mg
Deprexolet 30mg
Tisercin 25mg
Afobam 0,5mg doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

Afobam Czy Relanium na napięcie

przez Biedrona20 16 lut 2017, 11:38
Witam.Choruje na nerwy jak wy wszyscy tutaj.
Wyczytałem że długotrwały stres mocno napina mieśnie całego ciała, co sie u mnie zgadza. jestem niemal sztywny
Poszukuje dobrego leku na rozluznienie mydocalmy itd nic nie dały, czytałem że benzy dobrze sobie z tym radzą.
Mam relanium, lekarz przepisał mi tylko 2mg . Miałem wcześniej 5mg , brałem 2,3 tabsy dziennie.
Coś tam pomagało ale efekt jednak nie zbyt zadowalający.
Szukając po forach dowiedziałem się że dobre wyniki daje tutaj alprazolam czy xanax czy afobam.
Więc pytanie do was czy warto podklepać do lekarza po recepte .
Pozdrawiam

Afobam Czy Relanium na napięcie

przez Hooded Spirit 16 lut 2017, 14:38
Może baklofen? Ponoć zajebiście rozluźnia i poprawia nastrój
ClassicalDanceDosing

przez xyzxd 23 lut 2017, 17:19
Moklobemid vs Selegilina
Chciałbym sie dowiedzieć który z tych dwóch leków (obydwa stosowane w leczeniu depresji ) jest lepszy ..
Chodzi mi o Depresje w której objawy skupiają sie głownie na całkowitym BRAKU ENERGI,SIŁ z zachamowaniem psychoruchowym , braku koncentracji , , dużym OBNIŻENIEM Nastroju , przygnebieniem i przedewszystkim ANHEDONIĄ (czyli niezdolnością do przeżywania przyjemności) + oczywsicie mysli samobojcze.
Ostatnio edytowano 23 lut 2017, 18:00 przez Lilith, łącznie edytowano 3 razy
Powód: Tworzenie ankiet w dzialach merytorycznych bez zgody Administracji jest sprzeczne z Regulaminem. Polaczono z odpowiednim wątkiem.

przez Kalebx3 Gorliwy 24 lut 2017, 00:40
xyzxd,
obydwa leki z innej beczki ,
Obydwa bardzo dobrze znam . Osobiście postawiłbym na Moklobemid ,,, ale Sele tez ma swoje plusy .
Wiesz trudno obydwa leki nawet do siebie porównywać .
Na Anhedonię , jako główny motyw mojej "przebyłej "depresji brałem wtedy moklobemid + Parogen + pirybedyl + 5HTP i kupe , kupę innych .
Każdemu pomaga co innego .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez achino2017 24 lut 2017, 13:49
Selegilina dołączona do zmniejszonej dawki SSRI (najlepiej Fevarinu, ok 75 mg). Bralem mix moklobemid 600 mg+ mianseryna i dzialanie antydep. i przeciwlękowe bylo niewystarczające. Towarzyszyła mi ciągła irytacja oraz oczywiście żarłoczność spowodowana przez mianserynę.
alprazolam 3,37 mg, esci 10 mg, sulpiryd 100, NAC 1 gr, NLPZ

przez Ricah 25 lut 2017, 20:52
Tez stawialbym na selegiline. Moje objawy czesciowo pokrywaja sie z Twoimi i moklobemid mnie tylko rozleniwial dodatkowo.
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

Sortuj wg