Skocz do zawartości
Nerwica.com

O ile mniej średnio przeżywają osoby biorące SSRI/Benzo?


err

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma udokumentowanych badań na ten temat. SSRI są relatywnie bezpieczne i mają niską toksyczność (co nie znaczy, że wątroba nie cierpi wcale). W pierwszych tygodniach leczenia istnieje rzyko wzmożonych zachowań suicydalnych. W dłuższej perspektywie zapobiegają takim zachowaniom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ( to tylko moja osobista opinia) że skutki leczenia znacznie przewyższają ryzyko ewentualnych powikłań. Oczywiście na YT pełno filmików jak to ludzie popełnili samobójstwo w początkach zażywania leków - ale jest to skutek uboczny o którym pisał Mad_Scientist, nie jest to fakt ukrywany przez firmy farmaceutyczne. Jako, że są to leki przyjmowane przez dłuższy okres czasu są względnie bezpieczne - natomiast na tle innych leków ( przyjmowanych przy chorobach przewlekłych typu nadciśnienie, miażdżyca i o wiele gorszych) są naprawdę "lekkie" - co nie zwalnia chorego z wykonywania badań okresowych. Wydaje mi się też, że długotrwały stres i jego wpływ na organizm (mózg, oraz wszystkie somatyzacje) jest bardziej wyniszczający niż branie SSRI. Tylko trzeba podejmować też inne kroki mające na celu wyleczenie choroby a nie brać prochy w nieskończoność....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×