O ile mniej średnio przeżywają osoby biorące SSRI/Benzo?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez err 10 lip 2011, 15:07
Ma ktoś może taką informację? Jak bardzo to wyniszcza organizm?
err

przez TheGrengolada 10 lip 2011, 15:13
Myślę, że zażywanie takich leków nie jest najważniejszym czynnikiem skracającym długość życia (jeżeli w ogóle ma na to wpływa), więc chyba lepiej się nad tym nie zastanawiać...

przez linka 10 lip 2011, 15:13
Nie wiem o ile mniej, wiem za to że o wiele więcej bo często te leki ratują przed samobójstwem.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Cappuccino 10 lip 2011, 16:12
Nie ma udokumentowanych badań na ten temat. SSRI są relatywnie bezpieczne i mają niską toksyczność (co nie znaczy, że wątroba nie cierpi wcale). W pierwszych tygodniach leczenia istnieje rzyko wzmożonych zachowań suicydalnych. W dłuższej perspektywie zapobiegają takim zachowaniom.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez linka 10 lip 2011, 16:51
Wydaje mi się ( to tylko moja osobista opinia) że skutki leczenia znacznie przewyższają ryzyko ewentualnych powikłań. Oczywiście na YT pełno filmików jak to ludzie popełnili samobójstwo w początkach zażywania leków - ale jest to skutek uboczny o którym pisał Mad_Scientist, nie jest to fakt ukrywany przez firmy farmaceutyczne. Jako, że są to leki przyjmowane przez dłuższy okres czasu są względnie bezpieczne - natomiast na tle innych leków ( przyjmowanych przy chorobach przewlekłych typu nadciśnienie, miażdżyca i o wiele gorszych) są naprawdę "lekkie" - co nie zwalnia chorego z wykonywania badań okresowych. Wydaje mi się też, że długotrwały stres i jego wpływ na organizm (mózg, oraz wszystkie somatyzacje) jest bardziej wyniszczający niż branie SSRI. Tylko trzeba podejmować też inne kroki mające na celu wyleczenie choroby a nie brać prochy w nieskończoność....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Lord Cappuccino 10 lip 2011, 16:53
Najlepiej okresowo robić próby wątrobowe. Zwłaszcza jeśli zażywa się jeszcze inne hepatotoksyczne leki.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg