Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lek znieczulający podczas podróży na około 30h


gymkid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam leku znieczulającego mnie na podróż autokarem na około 30h. Lot w ogóle nie wchodzi w grę. Mieszkam w Irlandii jadę do kraju. Dodam, że paniecznie boję się mostów. Unikałem lęku/problemu przez około 5 lat. Lęk się rozrósł do wielu innych fobii jak strach jazdy po górach, autostradami, ogólnie podróż czymkolwiek w nieznane miejsce. Muszę jechać do kraju. Nie byłem już w Polsce ponad 3 lata. Zacząłęm chodzić do psychologa. Metodą małych kroczków walczę z tym(przechodzę małe mosty). Jak ją o to poprosiłem to powiedziała, żebym pił mellise. Dzisiaj zrobiłem próbny wyjazd za miasto autokarem(20 km). Nie dałem rady. Wysiadłem w połowie. Jestem przerażony podróżą już teraz. Jaki lek może mi pomóć ???

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

PS. zacząłęm pisać mały blog, jak z tym zacząłem walczyć(wiara w siebie jest większa), jak ktoś chce to proszę sobie sobie zobaczyć

http://lekprzedmostami.blogspot.com/

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli coś ogłupiającego, niwelującego lęk. Pewnie benzodiazepiny byłyby najlepsze (np. Xanax, Tranxene), ale ja ich nie biorę, więc niech ktoś inny się wypowie. Psycholog nie wypisze Ci leków, chyba że w Irlandii funkcjonuje to inaczej. Recepty wypisuje psychiatra i do niego powinieneś się udać. Myślę, że nie powinno być problemu, ale pamiętaj, że benzo są uzależniające i używaj ich tylko doraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi, czyli coś co ogłupi lęk. Po alkpholu wyrzucają z autokaru, a ja już na dzieńdobry muszę być twardy. Czy na tym co napisałeś mogę jechać aż 30h ?

 

Zawsze możesz mieć tabletki ze sobą i np po 8h wziąć drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gymkid, Tak nasilone fobie leczy sie nie tylko terapia, ale tez antydepresantami. Jednak one dzialaja dopiero po dluzszym czasie (kilka tygodni).

 

Natomiast na taka podroz mysle, ze Xanax czy Relanium da rade, tylko musisz sprawdzic jakie dawki dzialaja na ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gymkid, Tylko to są leki na receptę........więc musisz iść po nie do lekarza, więc najlepiej będzie jak z nim pogadasz.. on zapewne wymyśli coś dobrego.

Poważnie jak już się ućpać lekami, to nie lepiej samolotem - kilka h - a i tak będziesz "zwarzywiony" więc nie poczujesz a tu się będziesz 30 męczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, dzisiaj umówię jakiegoś psychiatrę i zrobię sobie próbny wyjazd raz jeszcze z tymi wynalazkami. Uważam, że nie potrzebuję depresantów, ponieważ jest progress bez tego jak na razie w tej terapii co robię z nią. Wg mnie im mniej chemii tym lepiej. Co do samolotu to boję się tak panicznie, że nawet go pod uwagę nie brałem, ale to ma sens. Tylko, że autokarem jeździłem kilka razy więc tak jakby znam teren, ba nawet autem do Polski raz jechałem, a teraz takie gówno się mnie uczepiło i człowiek nie może funkcjonować.

 

-- 09 maja 2011, 20:02 --

 

W jakich dawkach polecacie ten Xanax brac ? Dodam, że ważę 85-87 kg. Jak podróż trwa około 30h i mam brać to co 8h. Czy mogę do tego popijać browar czy wtedy absolutnie zakaz alkoholu przy tym ? Pytam bo doktor swoje mi powie jutro a w praktyce to zazwyczaj jest inaczej ;) Jak długo trzeba czekać na działanie tego środka po połknięciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się, ze 0,5 mg powinna już zaskoczyć - o ile nie okażesz się jedną z tych osób na które akurat ta substancja nie działa - dlatego leki na takie ewentualności trzeba wcześniej "testować". Poproś o xanax SR - on jest o przedłużonym działaniu. No i ....ABSOLUTNIE ŻADNEGO ALKOHOLU przy tych lekach bo możesz mieć brzydki zjazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz alprazolam to najlepiej weź pierwszą porcje dzień przed podróżą, żeby sprawdzić czy 0,5mg wystarcza, bo jakby się w autokarze okazało, że to za mało to raczej wypadałoby unikać brania od razu 1mg na pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie oszukujmy się, ale alkohol etylowy jest jednym z najpowszechniejszych depresantów (podobnie jak benzodiazepiny) - działa uspokajająco, relaksująco, usypiająco, przeciwlękowo i spowalniająco. Jeśli nie przyjmujesz na stałe trójpierścieniowych antydepresantów albo SSRI (i wszelkie metabolity leków już Ci zeszły z krwi) byłoby to najlepsze rozwiązanie. No ale skoro okoliczności są niesprzyjające najlepszym doraźnym rozwiązaniem będzie Alprazolamum (czyli wspomniany Xanax).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa uspokajająco, relaksująco, usypiająco, przeciwlękowo i spowalniająco

Oj tak i zapewne dlatego 99% wezwań policji to awantury, bijatyki, przemoc w rodzinie po spożyciu alkoholu....... :roll:

 

Jak już bym miała kontrowersyjnie coś radzić, chyba lepiej się upalić niż opić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o osobach, które cierpią na Zespół Zależności Alkoholowej i w których funkcjonowaniu psychospołecznym pojawiła się patologia (za sprawą mechanizmu nałogowego regulowania uczuć, zaprzeczeń i iluzji oraz rozdwojonego i rozszczepionego "ja"). Alkohol w początkowej fazie działa pobudzająco na OUN i układ krążenia. Może być przyczyną zachowań agresywnych, ale jest to bardzo indywidualna kwestia. Jednak w dalszej perspektywie, jako że jest związkiem chemicznym należącym do grupy depresantów, działa uspokajająco.

 

Ujmując rzecz naukowo, alkohol należy do depresantów, co nie oznacza jednak, że wpędza w depresję. Oznacza tylko, że spowalnia aktywność ośrodkowego układu nerwowego, tak że informacje wędrują dłużej wzdłuż włókien nerwowych. Stajemy się bardziej odprężeni i zbyt pewni swoich możliwości, przy czym zdolność reakcji jest obniżona, a mowa staje się bardziej poplątana. Dzieje się tak dlatego, że alkohol wypiera cząsteczki wody otaczające komórki nerwowe, to zaś z kolei wpływa na ruch naładowanych elektrycznie atomów odpowiedzialnych za przekazywanie informacji wzdłuż włókna nerwowego. Alkohol spowalnia również ruch cząsteczek - przekaźników chemicznych - przenoszących informację między komórkami.

 

Natomiast zgodzę się z Tobą, że w świetle najnowszych badań WHO (za wyjątkiem zatajonej stronnicy raportu) szkodliwość "trawki" jest relatywnie niższa niż alkoholu. Dodatkowo maryśka nie uzależnia fizycznie.

 

@Autor

 

Musisz po prostu poprosić lekarza o jakiś anksjolityk. Może Relanium?

 

-- 10 maja 2011, 17:55 --

 

Oczywiście nie zachęcam do spożywania alkoholu. Sam żyję we względnej abstynencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od lekarza 14 tabletek 0.25 mg. Liczę ze 0.5mg na mnie podziała. Powinno starczyć. Jak coś to w pl pójdę do lekarza i poproszę o wieecej. W niedzielę chcę się gdzieś przejechać i sprawdzić dawkę 0.25 na początek. Jak to ma działać 8h to powinno starczyć na styk. Dam znać w niedzielę wieczorem. Trzymać kciuki :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gymkid, może rzeczywiście spróbuj sobie zażyć 1 dawkę dzień wcześniej, żeby zobaczyć jak na Ciebie działa.

bo jedziesz autokarem z nikim znajomym, tak? kimś, kto by Cię doglądał?

a jak sobie walniesz małą dawkę i odpłyniesz całkiem, to ktoś Cię może np. okraść.... albo prześpisz swój przystanek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1 stronę jadę z moja dziewczyna wiec spoko, gorzej powrót bo wracam sam. Moja psycholog powiedziała żebym walnal w niedziele rano 0.5 mg i nigdzie nie jechał i słuchał jak działa i mam zadzwonić do niej wieczorem. Wiec odpuszczam te 0.25 i idę od razu z 0.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×