Skocz do zawartości
Nerwica.com

TLPD na ból


Badziak

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stosował ktoś leki p/depresyjne trójpierścieniowe przeciwbólowo?

 

Trójcykliczne antydepresanty stosowane wspomagająco w bólu neuropatycznym (np. w cukrzycy), poudarowym, napięciowym, migrenowym, neuralgii (np. nerwu sromowego, opryszczkowej, po półpaścu), fibromialgii, chorobach nowotworowych, w zespołach bólowych po mastektomii:

 

* Amitriptylina (Amitriptylinum®)

* Klomipramina (Anafranil®)

* Doksepina (Doxepin®)

* Dezypramina (Petylyl®)

* Melitracen (Dixeran®, Deanxit®)

* Noksyptylina (prawdopodobnie niedostępna w Polsce)

* Imipramina (prawdopodobnie niedostępna w Polsce)

 

 

Jakiego typu ból Wam dolegał? Został zlikwidowany w całości czy tylko częściowo? Jak tolerowaliście lek, w jakich dawkach i oprócz działania przeciwbólowego jak na Was wpłynął (działanie przeciwlękowe, przeciwdepresyjne)? Czy ból ustępował bądź zmniejszał się im dłużej stosowaliście dany lek? Czy po odstawieniu ból wracał w całej okazałości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest SSRE, ale jeśli ma działanie przeciwbólowe to chętnie się dowiem komu pomogła i w jakim stopniu.

 

Jakby ktoś trafił na jakieś badania porównujące skuteczność różnych TLPD (szczególnie amitryptyliny i anafranilu) w neuralgii to bardzo bym prosiła o linka.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo to ciekawe, bo czytałam, że wenlafaksyna ma w tym zakresie słabsze działanie przeciwbólowe od TLPD. Brałam 75mg przez 1,5 miesiąca i nie zauważyłam żadnego wpływu na ból. Pewnie potrzebna by była większa dawka. A nie wiesz jaką przyjmowała ta osoba z Twojej rodziny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×