Skocz do zawartości
Nerwica.com

Działanie leków/wchłanianie/przyjmowanie (wszystko..)


Grzela

Rekomendowane odpowiedzi

Biore teraz

 

asentre,i nie wiem czy to dobry lek dla mnie.Niby jest troche lepiej,od 8 dni gdy to biore, ale mam problemy z

 

żołądkiem(częsciej biegam do wc) I nie wiem czy ten lek jest dobry czy choroba z głowy przeszła na żołądek... A jak to u was

 

wyglądało na początku z lekami ? Czy wzieliście 1 tabletke i wiedzieliscie już że to jest ta,czy to jakoś inaczej wyglądało

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 dni to troche krótko by ocenic czy dany jest dobrze

 

dobrany. Te leki zaczynaja działac z opóźnieniem. Ja poprawe zobaczyłam po jakis dwoch tygdniach ( z tym ze biore inny lek),

 

a po miesiacu znaczna poprawa(nawet nie wiadomo kiedy). Po tym czasie lekarz kazał mi zdecydowac czy chce dalej brac ten lek,

 

nie miałam zadnych wątpliwości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się

 

po czym konkretnie można poznać że dany lek działa skutecznie? Co się wtedy czuje, czy jest to duża poprawa nastroju czy może

 

coś innego? Ja brałem kiedyś 1 fluoksetynę ranp i 1 pramolan na noc. W sumie nie odczułem nic poprawy tylko niektóre ze

 

skutków ubocznych. Teraz biorę 1 zoloft rano i 2 doxepin wieczorem-znowu nic...Czy możliwe jest że stosuję niewłaściwe leki

 

(SSRI) ? Może te z innej grupy by pomogły bo ja już nie wiem...Lekarka powiedziała że zoloft zrobi swoje, tymczasem po 2

 

tygodniach nie ma poprawy i wydaje mi się że już nie będzie bo piszą że efekty widać po ok. tygodniu sosowania...Co możecie

 

polecić? Dziękję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to róznie bywa,niektórym ssri działają dopiero po miesiącu...

 

zależy to też od tego czy zmieniłeś choć troszke swoje wcześniejsze życie...

ssri przechwytują zwrotnie seratonine(hormon

 

szczęścia) Jak nie masz teraz "miłych i radosnych" chwil to nie mają co przechwytywać albo robią to minimalnie... tak mi się

 

wydaje... więc staraj się porobić to co lubisz(lubiłeś)...np.wsuwaj czekolade,albo wyjdz ze znajomymi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak powiedzial marlow tylko z jednym

 

zastrzezeniem "ssri przechwytują zwrotnie seratonine(hormon szczęścia) Jak nie masz teraz "miłych i radosnych" chwil to nie

 

mają co przechwytywać albo robią to minimalnie... tak mi się wydaje.."

 

leki te obojetnie czy masz milo czy nie milo

 

przechwytuja serotonine 8)

 

chodzi o to zeby ja nam sztucznie uzupelnic 8)8)8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem trzy rodzaj leku.teraz biorę Velafax 75 mg (przyjmuję jedną na noc). chcę wiedzieć, kiedy leki (ogólnie) działają??jak działają u Was??czuję ciepło w środku, lęki odchodzą(stają się mniej dokuczliwe), krytyki innych mniej mnie bolą itp. To oznacza czy leki zaczynają działać czy jeszcze nie??jeszcze muszę poczekać na pełne działanie??

odpowiadajcie

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam 16 lat stwierdzona silna nerwice, objawy derealizacji:( gdy wpadalem w coraz mocniejsza depreche, objawiala sie derealizacja udalem sie do psychiatry i dostalem Seronil (fluoksetyna) 20mg na dzien + rispolept 0,5 mg na noc (neuroleptyk) i doraznie Zomiren (alprazolam , benzodiazepina) 1,5 tabletki 0,25mg jak takie leki wplywaja na rozwoj mozgu w moim wieku itp.?? bo martwi mnie to:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Brałem zoloft ponad miesiac - nie widziałem zadnych efektów - biore 3 tydzien seroxat i nie widze poprawy - tylko nawet gorzej sie w zasadzie czuje nie widze sensu niczego zero satysfakcji - na czym powinno polegac działa nie a moze zmienic lek u psychiatry - sam juz nie wiem - ale to juz drugi lek i nie działa...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Leki nie działają!!! Przerabiałam to. Efektem ich brania był odwyk lekowy, na który sama sie zdecydowałam. Też mi nie pomagały ale za to szybko się uzależniłam. Mam nadzieję, że jesteś w terapii? Moim zdaniem to jedyna droga do wyleczenia. Pozdrawiam i życzę poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Biorę, a właściwie zaczęłam brać Zoloft 3 tygodnie temu. Do tego jeszcze Xanax, który wkrótce odstawiam. Na razie po tych 3 tygodniach widzę poprawę(to pewnie sama świadomość, że wkońcu coś z tym robię). Nie wiem jak będzie później, ale jestem dobrej myśli. Niewątpliwie same leki to nie wszystko, szkopuł tkwi tam głęboko w nas. Oby było lepiej, pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×