Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy ktos bierze PROZAC?czy pomaga?


Livia

Rekomendowane odpowiedzi

Mialam epizody depresji w przeszlosci powiazane z moja sytuacja rodzinna ,ale jakos zawsze wychodzilam z tego sama bez pomocy lekow o dziwo..

 

Jednak tym razem juz chyba nie potrafie na tyle depresja wrocila zwiazana z moja sytuacja zyciowa ,probowalam jakos sama no ale czuje ze musze brac leki a z 2 boje sie skutkow ubocznych...od lipca mialam przepisana Mizatrapine ale jej nie bralam wiem idiotyczne myslalam ze samo przejdzie.mialam wizyte u psychiatry i teraz zapiusal mi Prozac czy ktos bral ten lek?czy pomaga?i czy bardzo uciazliwe sa skutki uboczne?jak sie czujecie? Czuje,ze powinnam zaczac brac ale sie boje a czuje sie fatalnie?:(

 

5 miesiecy na zwolnieniu lekarskim a ja nie wiem co dalej:(

 

Mieszkam za granica przepraszam za brak polskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prozac to bardzo dobry antydepresant. Jak zadziala to powinien poprawic nastroj, podniesc samoocene, pewnosc siebie, wyciszyc oraz nieco wzmoc naped psychoruchowy.

 

W zasadzie lek jest dobrze tolerowany.

 

W poczatkowym okresie moga wystapic przemijajace klopoty z zasypianiem, wiec zalecane jest wspomaganie sie czyms na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey

 

Nie wiem czy to mozliwe ale zaczelam brac Prozac tydzien temu i naprawde odczuwam poprawe w sensie bardziej obudzona,pobudzona do dzialania w ciagu dnia i generalnie jakby troszeczke odpuscily mnie doly..Czy to jest mozliwe ze Prozac tak szybko zadzialal ? Lecze sie na depresje od czerwca to jest pierwszy antydepressant jaki zaczelam brac ale odczuwam roznice ta sprzed brania i po czy ktos moze bral Prozac i ma doswiadczenia?

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas zweryfikuje, czy to co czujesz teraz to finalny efekt terapeutyczny. Narazie pozostaje się tylko cieszyć z takiego rezultatu. Przeważnie docelowe działanie odczuwa się w przedziale 4-6 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktos dowsiadczenie i wie czy prozac pomoze w leczeniu fobi społecznej czy lepeij siegnac po jakis silniejszy antydepresant

 

[Dodane po edycji:]

 

Witam ma ktos dowsiadczenie i wie czy prozac pomoze w leczeniu fobi społecznej czy lepeij siegnac po jakis silniejszy antydepresant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

 

A kto mowi o jakiejkolwiek poprawie ?

 

Pisze wyraznie - jesli lek w poczatkowym okresie zaskoczy to na pelne efekty trzeba czekac kilka miesiecy.

 

Tak powiedzial mi lekarz i tak bylo w moim przypadku.

 

Przez pierwsze dwa miesiace zniknela mi tylko gonitwa mysli i przymulenie. Na poprawe nastroju trzeba czekac czesto dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, Są osoby co czują poprawę po kilku dniach. Dlatego nie pisałem o pełnym efekcie działania leku. Skoro czuje się lepiej to ok. Oby się to utrwaliło. Prawdopodobnie po takiej chwili eufori, może przyjść dół i odbicie od tego, będzie prawdopodobnie tym efektem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey

 

Nie wiem czy to mozliwe ale zaczelam brac Prozac tydzien temu i naprawde odczuwam poprawe w sensie bardziej obudzona,pobudzona do dzialania w ciagu dnia i generalnie jakby troszeczke odpuscily mnie doly..Czy to jest mozliwe ze Prozac tak szybko zadzialal ? Lecze sie na depresje od czerwca to jest pierwszy antydepressant jaki zaczelam brac ale odczuwam roznice ta sprzed brania i po czy ktos moze bral Prozac i ma doswiadczenia?

 

dzieki

 

 

też miałam takie objawy. co prawda nie jakiś super nastrój etc. ale energia w górę, trudności z zasypianiem - ale to plus, nie mogłam spać w ciągu dnia przynajmniej ;)

niestety, wraz ze wzrostem dawki - zalecenia lekarza - lek stracił to działanie i mogłam już spać na stojąco, znów. zeszłam z dawki do początkowej, senność ustąpiła w takim stopniu, ale pierwotny fajny efekt nie wrócił. życzę aby tobie ten początkowy efekt pozostał na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×