Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przyjmowanie leków a prawo


namiestnik

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wszelkie informacje odnośnie koincydencji przyjmowania leków i prawa. W szczególności prawa w Polsce (karnego, drogowego, cywilnego, prawa pracy, ...), ale nie tylko w Polsce.

 

Co nieco już na ten temat wiem. Wiele kwestii jest niejasnych, lub nie dość sprecyzowanych. Są nawet sprzeczne ze sobą werdykty. Chętnie podyskutuję i opowiem co wiem, co też zauważyłem z praktyki.

 

To miałaby być dyskusja przede wszystkim jak jesteśmy my biorący leki postrzegani przez społeczeństwo, a przede wszystkim przez prawo. Rady medyczne to raczej prosiłbym tylko w koniecznej, minimalnej ilości.

 

Sam też się chętnie dowiem jak najwięcej w tej materii.

 

[Dodane po edycji:]

 

Acha - chciałbym tu dyskutować przede wszystkim o lekach psychoaktywnych. Ew. innych tylko jeżeli mają skutki jak w/w lub wchodzą w interakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ubiega się o jakąś pracę? Często jest dyskwalifikowany.

 

Osoby biorące leki dotyczą różne zakazy.

 

 

Wreszcie np. prowadzimy firmę, nie dostajemy zwolnienia gdyż lekarz uważa, że nie jest z nami wystarczająco źle. Popadamy w tarapaty. Likwidujemy działalność. Ale co wtedy? Nie mamy już leczenia refundowanego ani nawet częściowo refundowanych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąd praktycznie nie zwraca na to uwagi czy bierzesz leki psychotropowe wiem z doświadczenia. Jest się karanym tak samo jak zdrowy człowiek.

 

To zależy na jakiego sędziego trafisz... i jakie przestępstwo popełnisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie np.interesuje bardzo leki antydepresyjne ,które bierzemy ,czujemy się lepiej i lepiej się nam prowadzi auto,oczywiście mówię o dawkach rozsądnych leczniczych i co na to prawo?

 

Zalezy jakie to sa leki. Benzo sa traktowane przez drogowke jak srodki odurzajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie np.interesuje bardzo leki antydepresyjne ,które bierzemy ,czujemy się lepiej i lepiej się nam prowadzi auto,oczywiście mówię o dawkach rozsądnych leczniczych i co na to prawo?

 

Zalezy jakie to sa leki. Benzo sa traktowane przez drogowke jak srodki odurzajace.

 

Nie benzo a wszystkie inne np.trójpierścieniowe,czteropierśieniowe, ssri i tp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El Chupacabra,

Czyli po lekach SSRI nie mozna prowadzic pojazdow? A co jesli musimy je brac zeby jakos funkcjonowac? Ja nawet po benzo jezdze na motorze i mnie nie interesuje co mi powie policja, mam papiery od lekarza ze musze to brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El Chupacabra,

Czyli po lekach SSRI nie mozna prowadzic pojazdow? A co jesli musimy je brac zeby jakos funkcjonowac? Ja nawet po benzo jezdze na motorze i mnie nie interesuje co mi powie policja, mam papiery od lekarza ze musze to brac.

 

Z tego co wiem tylko po benzo nie mozna prowadzic. Twoje papiery od lekarza, to ze musisz itd w przypadku ewentualnego wykrycia benzo (np. przy hospitalizacji po wypadku drogowym) nie beda nikogo obchodzic. Prawo jest prawo.

 

[Dodane po edycji:]

 

Ale przecież benzo to też leki... więc w czym problem ??

 

Mnie sie pytasz ? Zapytaj ustawodawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek_NL,

 

prosze bardzo:

 

http://www.students.pl/wokol-studiow/kultura/details/42163/Weekend-bez-ofiar-Co-dziala-jak-alkohol

 

+

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA 1)

 

z dnia 11 czerwca 2003 r.

 

w sprawie wykazu środków działających podobnie do alkoholu oraz warunków i sposobu przeprowadzania badań na ich obecność w organizmie

 

Na podstawie art. 127 ust. 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 515) zarządza się, co następuje:

 

§ 1. Rozporządzenie określa wykaz środków działających podobnie do alkoholu oraz warunki i sposób przeprowadzania badań osób kierujących pojazdami lub innych osób, w stosunku do których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogły kierować pojazdem, w celu ustalenia obecności, w organizmie osoby badanej, środków działających podobnie do alkoholu.

 

§ 2. Środkami działającymi podobnie do alkoholu, które mogą być oznaczane, są:

 

1) opiaty;

 

2) amfetamina i jej analogi;3) kokaina;

 

4) tetrahydrokanabinole;

 

5) benzodiazepiny;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie benzo a wszystkie inne np.trójpierścieniowe,czteropierśieniowe, ssri i tp.

 

bzdura

 

Nie rozumiem czego dotyczy "bzdura"? może wyjasnisz dokładniej.

 

spojrz post wyzej - podalem konkretny przepis

 

[Dodane po edycji:]

 

Jeszcze nie słyszałem żeby skazali kogoś na 2 lata za prowadzenie po benzo

 

To malo slyszales :) Faktem jest, ze wykrywalnosc innych substancji niz alkohol jest bardzo niska, ale jakas jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×