Skocz do zawartości
Nerwica.com

coś legalnego/nielegalnego na gaba


kuzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na tym forum jestem nowy!

Szukam czegoś działającego na poziom GABA(chodzi o podwyższenie), na receptory gabergiczne.

 

Zaznacze, że raz byłem u psychiatry i przepisał mi sulpiryd,wziął 200 złoty i zachowywał siak jakby mnie uleczył pacan jeden, więcej nie pójde-szkoda nerwów, kasy i zdrowia.

 

W temacie jestem od kilku lat-brałem Prozac-tłumił mnie strasznie, podobnie paroksetyna, jak z czasem zacząłęm kojarzyć wszystko przez serotonine.

 

Miałem też środek mocno działający na noradrenaline-podobno najsilniejszy-zdobyty przez neta-jednak ten nasilał lęk, także noradrenalina to dla mnie, pobudzenie strach.

 

Ogólnie psychiatra podejrzewał u mnie nadaktywność dopaminy-stąd sulpiryd- akurat z diagnozą bym się zgodził,ale lek mógł dobrać lepszy.

 

Ogólnie o nadaktywności dopaminy ma świadczyć fakt, iż w pewnych tematach boje się zabrać głos, bo myśle przez pryzmat jakby ocenili mnie inni, ogólnie bym coś powiedział ale przez gardło mi to nie chce przejść mimo,że nie mam objawów wstydu czy nieśmiałóści,ogólnie mam zachiowania troche schizotypowe ale bez żadnych urojeń.

 

rekreacyjnie brałem benzo ui w małych dawklach miałem gdzieś co myślą o mnie inni,w większych występowała depresja i otępienie niestety.

 

Ja swoją diagnoze opieram tak jak lekarz na nadaktywności dopaminy, ale szukam czegoś co podniesie gaba-a przez to obnizy dopamine -dwie pieczenie przy jednym ogniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli szukasz czegos na gaba to idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie lek o nazwie Liryca...niestety jest on drogi i nierefundowany...

 

[Dodane po edycji:]

 

...czeski błąd...chodziło mi o lek -Lyrica!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 złoty
Masz rację, niezły frajer, taką kasę zbijać na ludzkim bólu. Ale wg. mnie nie powinieneś zaprzestać leczenia, napewno u innego lekarza. Jak nie chcesz pieniędzy tracić to możesz na koszt państwa w przychodni czy jakiejś poradni. Wiadome że kolejki i krótki czas spotkania, ale możesz spróbować.

 

[Dodane po edycji:]

 

tak jeszcze dodam że ja się leczę prywatnie, ale za rozsądną cenę. 4 razy mniejszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tauryna jest agonistą receptorów gaba i nie wywołuje otępienia przy większych dawkach jak benzo. Są też suplementy zawierająće czysty kwas gamma-aminomasłowy (GABA) dostepne w sklepach z supelemntami dla kulturystów czy choćby na allegro http://allegro.pl/sport-i-turystyka?string=gaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, Już to gdzieś wklejałam :

 

GABA podany doustnie ulega enzymatycznemu i kwasowemu rozkładowi do wolnego kwasu masłowego i dlatego nie wywiera działania takiego, jak w ośrodkowym układzie nerwowym. Rozkład GABA powodują także enzymy wytwarzane przez mikroorganizmy przewodu pokarmowego. Ponadto bariera krew-neuron i krew-mózg ograniczają swobodną migrację tego związku do tkanki nerwowej. Suplementy zawierające GABA nie mają żadnego wpływu na czynności układu nerwowego i są jedynie źródłem kwasu masłowego. Informacje producentów i dystrybutorów suplementów z GABA mówiące o jego działaniu uspokajającym i przeciwpadaczkowym są nieprawdziwe.

 

http://rozanski.li/?p=1140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, Tak znalazlem gdzieś ten twój post z odnośnikiem do rozańskiego. Jednak Ludzie w komentarzach do artykułua piszą żę coś tam jednak to działa. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16971751 - a ten link też ktoś podał chyba na tym forum. Że były badania i po przyjęciu gaba badanie EEG pokazało jednak zmiany fal mózgowych.

 

Ty stosowałaś GABA i działało ono jak placebo?

 

Ponoć zioło melisa jest inhibitorem zwrotnego wychwytu gaba. Najlepiej zebrać świeżą melise z ogrodu, posiekać i zalac ją wódką co by się dobrze aktywne jej składniki rozpuściły i potem pić sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy GABA działa , nie wiem . zwykle słyszałem ,że nie. Jednak to co podał tutaj szanowny Xanonymous troche mnie zaskoczyło i zachęciło zarazem. Sam nie wiem , ale badania nie kłamią.

Jednak Xano ( język idzie połamać ;) )jak chcesz dobry lek na GABA to tylko Baclofen . Nie ma ( a przynajmniej nie testowałem nic lepszego). Nawet Tiagabina się chowa , której też sporawo swego czasu zjadłem.

A 5HPT moge powiedzieć po sobie ,że działa . Akurat "suplementuję " ów specyfik . Na dzień 50mg i drugie tyle na noc . Delikatnie wzmacnia Paroksetynę ( bo i dawka mała), ale na pewno poprawia sen i to znacznie i trochę oslabia apetyt. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, baclofen na recepte, wszystko na recepte.

Przestań . Baclofen jest bajecznie łatwo zdobyć . Brakuje Ci polotu i wyobrażni to napisz o swoim problemie do Tuska ;) . Tak na poważnie , na receptę są najlepsze rzeczy .Na nie recepty jest waleriana w ziolowym ,co okant dups*kA ,,, A Baclofen nie dość ,że bajecznie tani ( 7 zł -50 tabletek tej najwyższej dawki 25mg) to jeszcze i bajeeeecznie dobry.Kombinuj ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, nie brakuje mi wyobrazni i moglbym sobie skombinowac, tylko nie jest to norma i nie chodzi mi akurat o siebie tutaj, a o powszechny stan rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie jest to norma i nie chodzi mi akurat o siebie tutaj, a o powszechny stan rzeczy.

No co Ty ? Co Cię reszta obchodzi. Tego nie zmienisz ,poroniony system w którym trzeba kombinować ,,,inaczej do końca życia SSRI i li tylko neurolepty u-wa-rzy-wnia-ją-ceeee. Walić w nich! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, niespecjalnie mnie obchodzi, w tym sensie piszę właśnie jak Ty, że wnerwiają mnie te recepty na wszystko co dobre,

 

baclofenu póki co nie chcę, to tak przy okazji tylko hejtnąłem na system ;)

bo mi się przypomniało kilka sytuacji oporów lekarza gdy nie było takich podstaw, a jedynie urażona duma ich dopadała, na sugestie leków.

 

ok dyskutujcie, nie przeszkadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etizolam jest dostepny na nieregulowanym(szarym) rynku. Bez recepty. Jest to agonista gaba (nieselektywny) z grupy tienodiazepin przypominajacy dzialaniem diazepam wykazujący silne dzialanie uspokojające, przeciwlękowe i nietypowo jak na gabaergika - antydepresyjne.

 

Minusy to niepewność co do czystości, dosyć wysoka cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba strzelę sobie tę suple GABA . Ludzie pisza ,że bardzo pomaga na sen . Brał kto?

 

http://www.kulturystyka.sklep.pl/product_info.php/cPath/85/products_id/1698/products_name/dymatize-gaba-111g-55-porcji.html

 

Mnie to na sen nie pomogło, dało co najwyzej lepsze samopoczucie w ciągu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, to docelowo ma poprawić regenerację mięśni w trakcie snu, ale tak naprawdę daje to tylko mocniejszy sen. Ten sam efekt dostaniesz na tabletkach nasennych ziołowych z apteki, a przynajmniej mniej zapłacisz. Mimo że dymatize produkuje dość dobre odżywki. Opinie o GABA piszą raczej ludzie, którzy nie mają do czynienia z psychotropami. My niestety mamy, przez co można mieć wrażenie, że takie naturalne środki ch*ja na nas działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×