Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy kwalifikuję sie do wziecia leków?Czekam na waszą opinię


aga1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Prosze o porade co do leków, bo nie wiem i trudno mi ocenić czy moje objawy są na tyle poważne, by wziąć leki. Samemu siebie najtrudniej ocenić.. . Moje objawy:

 

znacznie obniżona sprawność intelektualna

lęk w relacjach z innymi (rozmowa z bliską znajomą też jest dla mnie stresująca)

niewyraźne mówienie i od czasu do casu "zająkiwanie" się

strach przed chodzeniem klatką schodową w obawie, że ktoś mnie zaatakuje (nie ważne czy rano czy wieczorem)

poczucie depersonalizacji (częst czuję się jakgdyby "odcięta" od samej siebie metalnie)

natręctwo myślowe pt. "co spowodowało mój stan i jak go zwalczyć" (myślę o tym nieustannie, nie ma dnia zebym ne spedziła na tym conajmniej paru godzin)

brak radości, motywacji, chęci do działania, szare kolory

 

Bylam u 3 psychiatrów, wszyscy 3 przepisali leki, ale twierdzą, że to bardziej emocjonalny problem, i że jeśli tylko daje sobie rade, to nie powinnm ich brac. Do pracy chodze, z domu jestem w stanie wyjsc, ale

objawy bardzo mi doskwierają. Zgodnie za namowa lekarzy, chodze na terapie, ale lęki jak były tak są. Od pól roku niczego nie kupuję, wszystko podporządkowuj terapii, zeby tylko sie tego wyzbyć. Przyznam , że jest to dla mnie ogromny wydatek. Może leki byłyby prostrza drogą? Boję się jednak efektów ubocznych i tego że po odstawieniu lęki nadal wrócą i tylo niepotrebnie bede sie łudzić że to minęło. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na ten temat jest takie ze lekarz raczej powinien lepiej wiedziec choc niestety nie jest tak zawsze.

Jesli 3 lekarzy uwaza ze na razie terapia wystarczy to mysle ze tego sie trzymaj , jest pewnie ci starsznie ciezko i ledwo dajesz rade ale najwazniejsza w tej chorobie jest wlasnie terapia bo leki to zawsze tylko tymczasowa pomoc kiedy nie mozna tracic czasu i jest na parwde zle.

 

Co stwierdzil lekarz ze co to jest nerwica czy depresja? czy obydwie choroby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:) Wiesz, ja mysle że skoro terapia nie pomaga tak jakbys tego chciała to może warto spróbować z lekami. Może poruszysz ten temat ze swoim terapeutą. takie przedyskutowanie sprawy moglo by rzucić na nią jakieś swiatło.

A może pop prostu sposób prowadzenia terapi bądz prowadzący w jakiś sposob Ci nie leży? Bo zawsze można było by zmienić coś w tej kwestii. a nóz (widelec) ktoś inny pomóglby Ci się wyzbierać.

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×