Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a suplementy diety/odżywki.Wątek zbiorczy.


Sakuraba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... jestem nowy na forum..Kilka dni temu po moich permanentnych dołach z akcentami euforycznymi poszedłem do lekarza...i stwierdzono depresję...trudno mi w to uwierzyć....ale jednak.

Pytanie do znawców: od dawien dawna katuje się fizycznie w różnych formach: rower, siłownia, sztuki walki. Co jakiś czas sięgam po środki termogeniczne, które mają w sobie sporo pobudzaczy i innych środków mających na celu zmniejszenie zmęczenia, pobudzenie, zwiększenie tempa metabolizmu i spalanie tkanki tłuszczowej.

Czy ktoś mi potrafi odpowiedzieć czy termogenik (Venom hyperdrive) i antydepresant Asentra mogą wchodzić w interakcje?

Czy moge stosować je naraz?

Na wszelki wypadek wklejam skład

Cocoamine 3.0™ (cocoa extract), Guarana extract (99% xanthines), Hoodia gordonii, R-Alpha Lipoic Acis, 5-Hydroxy L-Tryptophan, Guggul Extract (Commiphoria mukul) (2.5% Guggulsterones), Rhodiola rosea root extract, Tyrosine Ethyl Ester, Propionyl-Carnitine Ethyl Ester, Vitaberine (thiamine trisulfide), Red Pepper Extract (Capsiate).

 

Dzięki z góry.....

 

P.S; TAK...zadałem to pytanie psychiatrze na co dostałem odpowiedz: Co to jest termogenik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej zadała pytanie czy te wszystkie srodki ktore przyjmujesz nie wpływają na twoja psychikę? być może gdybyś to wszystko odstawił od razu byłbyś zdrowszy i deprecha by przeszła :idea: (czasami ludzie nie wiedzą ze robią sobie krzywde wspomagaczami ) ,nie rozumiem nie mozesz ćwiczyć bez wspomagaczy ? Ja bym na twoim miejscu sie zastanowiła bo jak do tej kolekcji dołączysz antydepresanta to pikawa może strzelić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle...to żadna kolekcja...po prostu w kwiecie sezonu zawsze je dołączam aby trening był efektywniejszy...i czuje się po nim LEPIEJ.......chodzi mi czy ktoś wie czy on wchdzi w interakcje.......no to np inaczej....czy kofeina (duże ilości) by zaszkodziły z antydepresantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie to byly suple?powaznie trafiles az do szpitala????z jakiego powodu?napisz cos wiecej :shock:

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:45 pm ]

ja bo zmieszaniu leku SSRI z suplementami wylądowałem w szpitalu i prawie umarłem, nie była to kreatyna. Radzę nie ryzykować.

a jakie to byly suple?powaznie trafiles az do szpitala????z jakiego powodu?napisz cos wiecej :shock:

Przeczytalem twoje posty,nie jestes sam,ja tez mam wszystko przez palenie zielska i tabletek roznego rodzaju ale mam dopiero to przez 2 lata i jest coraz lepiej bez zadnych wspomagaczy jak tabletki antydepresyjne chociaz mysle o nich i niewiem czy sie nie zdecyduje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehhe ja tez rozmyslam czesto czy przy tych lekach mozna nie tyle brac gainery i bialka ale np takie stacki jak horse power albo cell pump nie mowiac juz o nitro z treca pozdrawiam i milo slyszec ze sa tu milosnicy machania zelaznymi kolkami :) jak kto chce pogadac to na priva zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bo zmieszaniu leku SSRI z suplementami wylądowałem w szpitalu i prawie umarłem, nie była to kreatyna. Radzę nie ryzykować.

 

wobec tego co to bylo? to jest niemozliwe , chyba ze cos z innej polki..

 

jak moze dzialac zle gainer np przy antydepresantach??

sskoro gainery to zazwyczaj bialko , wegle. to tak jak zwykly posilek.

dowiem sie czego swiecej to napisze , ja biore np tauryne i antydepresanty a jest to takze suplement !

 

mozna spokojnie brac kreatyne przy antydepresantach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale taki cell pump to juz nie zwykly mono tylko jablczan i rozne inne kretki i dodatki cholera wie co tam jeszcze jest a juz nie mowie np o xpandzie czy jakis boosterach azotowych nitro albo czyms takim co zmienia w ogole funkcjonowanie organizmu ... ja sie potne jak nie bede mogl tego wszystkiego wykorzystac a swoja droga jak idzie ktos do lekarza i mu powie tylko to skad psychiatra moze miec pojecie co to jest cell pump :D ta teraz bede latal z ulotka albo z jakims opisem skladnikow bo z silki nie zrezygnuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ja kurde nie mam zajawki np na szachy albo inny "sport" hhe porabane to wszystko dzisiaj akurat mialem dzien zalamki :/

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:06 pm ]

rada dla cwiczacych i tym ktorym zalezy na dobrym nastroju ... bcaa i tauryna chamuja wydzielanie serotoniny :/ wiec te odzywki raczej odpadaja jak dla mnie swoja droga wyczytalem ostatnio ze serotonina jest katabolikiem i kurde bele przyjmujac antydepresanty chyba poglebiamy efekt katabolizmu miesniowego a bcaa i tauryna po to blokuje wydzielanie hormonu serotoniny zeby wysilek fizyczny byl bardziej efektywny i zeby zniwelowac katabolizm ... ale niedlugo byc moze bede testowal TCM albo jakis inny jablczan kreatyny ktory jest dobrym antykatabolikiem swoja droga ser twarogowy na noc to dobre rozwiazanie zeby zatrzymac katabolizm nocny :) pozdrawiam pokreconych "koksow" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wiesz nie pisze tego zeby kogos zniechec ale spojrz na to i na to ... ja juz sam nie wiem bo mozna przez to zglupiec ... chyba nieslusznie z ta tauryna wyjechalem bo teraz patrze np na takie cos ale i tak nie wiem co myslec ..

 

Tauryna, w zestawieniu z kofeiną, wykorzystywana jest jako psychostymu­lator, w napojach aktywizujących - energizerach.

W mózgu tauryna oddziałuje na układ serotoninergiczny, zależny od sero­toniny i gabaergiczny, zależny od gamaaminomaślanu - GABA.

Hamujący wpływ tauryny na serotoninę może przedłużać aktywność, gdyż serotonina odpowiada za relaksację. Stymulacja układu gabargicznego tauryną, bardzo przypomina działanie małych dawek leków przeciwlękowych lub alkoholu etylowego. Następuje wydłużenie czasu czuwania, z jednoczesnym zniesieniem lęku. Tauryna ma tu jednak ogromną przewagę nad lekami i alkoholem. Leki przeciwlękowe i alkohol w większych dawkach euforyzują, upajają i zamraczają. Natomiast tauryna, nawet monstrualnie przedawkowana, zatrzymuje się ostatecznie na zniesieniu lęku i wydłużeniu czuwania.

 

 

a teraz to

 

Preparat Active-Life® Taurine przeznaczony jest dla osób dorosłych jako uzupełnienie codziennej diety. Tauryna ogranicza wytwarzanie pewnego szczególnego hormonu - serotoniny, utrzymując w ten sposób mózg w "nieświadomości" ciężaru wysiłku, organizm nie odczuwa zmęczenia i zostaje pobudzony do dalszej pracy. Przeciwdziała procesom utleniania zachodzącym w mięśniach, umożliwia szybszą i skuteczniejszą regenerację. Tauryna jest ważna dla mięśni i w zaburzeniach pracy serca. Pomaga w trawieniu tłuszczów, a także przy hipoglikemii i nadciśnieniu. Tauryna bierze udział w syntezie soli kwasów żółciowych i adsorbcji witamin A,D,E,K.

Preparat Active-Life® Taurine zmniejsza stres, znacznie zwiększa fizyczną i umysłową wydajność organizmu. Jednocześnie chroni on wątrobę, wspomaga wydolność psychiczną, niwelując efekt znużenia i objawy przetrenowania.

 

 

to jest dla mnie naprawde czysta teoria ... dla mnie teraz wazne jest zeby wyjsc z dola jak narazie Asentra na mnie nie dziala juz nie mowiac o moich jazdach nerwicowych ... wiec unikam preparatow ktore moga byc watpliwe ... pewnie mam za mala wiedze :) moge sie sugerowac tylko na tym co przeczytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh cos ty taka krzykliwa :P ja tylko probuje analizowac to co czytam i nie potrafie tego pozbierac w calosc bo nie jestem lekarzem ... jest tyle przemian metabolicznych powodowanych przez rozne srodki ze mozna oszalec skupiajac sie na kazdej rzeczy ktora spozywamy :) wiem ze tauryna to aminokwas niezbedny ... jak wszystko inne w czlowieku ... ale nadmiar moze uposledzac cos ... przeciez nie pisze tego zeby cie zniechecic do tego preparatu moze moj post tak zabrzmial ale to jest tylko czysta informacja ... pozdrawiam :) swoja droga to ja jestem na etapie szukania fizycznych dysfunkcji mogących powodowac zaburzenia nerwicowe wiec nie przyjalem jeszcze do wiadomosci ze mam nerwice "typowa" wiec moge miec troche chore podejscie do wszystkiego ... czas pokaze co ze mna bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę kreatynę, aminokwasy i gainera, jakoś nic mi to nie szkodzi, a sylwetka jest po nich super :P Wszystko z Olimpu, byłem z tymi suplementami u lekarza rodzinnego, pozwolił mi brać, wie jakie przyjmuje leki. Ale mam jakieś dziwne obawy, że mogą w nich być śladowe ilości sterydów, takie sensacje zdarzały się w USA i w kiedyś w Polsce, ale tylko w odżywkach produkowanych w USA i szybko je wycofali, a polska firma Olimp ponoć jest w 100% czysta. Chociaż ja nadal się obawiam. A lekarz czytając skład, powiedział że nie ma tam substancji sterydowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×