Skocz do zawartości
Nerwica.com

jaki lek ..


Gość Julia - gość

Rekomendowane odpowiedzi

Bralam bioxetin przez rok razem ze spamilanem.pomogl.stalam sie bardziej odwazna,zadowolona.a mialam bardzo powazne problemy(depresja,nerwica,leki).potem niestety przestalam brac.trafilam do innego lekarza i zaczelam szukac czegos jeszcze bardziej skutecznego.nic nie pomoglo.terz znowu stoje przed wyborem:sprawdzony bioxetin,ktory jednak nie pomaga zbyt na leki czy seroxat,typowo nalekowy,ale podobno usypia?ja jestem studentka i oczekuje od leku dzialania dynamizujacego.czy ktos moglby mi doradzic co byloby lepsze?czy pogodzic sie z "nieidealnym" dzialaniem przeciwlekowym bioxetinu czy tez zaryzykowac dzialanie nasenne seroxatu?slyszalam tez ze seroxat trudniej odstawic.bardzo prosze o pordy.[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez studiuję i chwalę sobie seroxat, usypiał mnie tylko na poczštku, faktycznie dosyć mocno, ale sie unormowało. Teraz tez przechodzę różne jazdy odwykowe, ale na życzenie, bo odstawiłam, a powinnam brac połówkę. Mysle, że przy łagodnym zmniejszaniu dawki nie byłoby problemu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam bioxetin. Skuteczniejszy jednak jest tkz. Effectin 75R. To nowy lek..nie usypia i nie uzaleznia. Mozna go brac pzrez dwa miesišce..potem jeden miesišc przerwy i dalej. Ale jest drogi. Mniej się nieco przy nim je..więc można troszke schudnšc. Ale jest naprawde dobry..innym lekiem jest Moklar..energetyzujšcy ..teraz własnie go biore..i już po 3 dniach zazywania po pracy odwiedziłam kolezanke. A ja nigdy ..od niepamietnych czasów nie spotykam się z nikim.Nawet zaczełam uprawiac znów jogging. Pomaga bardzo w koncentracji. Polecam (oczywicie po konsultacji z lekażem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze na leki seroxat czy efektin od trzech miesiecy biore seroxat troche pomugl ale efekty nie sa zbyt zadowalajac. Chce zmienic na efektin ale nie wiem czy to dobry wybor

 

Caps lock? Juz nie ;) (dop. Lith)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dłuzszy czas zazywałam Efektin ER, tego drugiego leku nie znam. Muszę przyznac, że w moim przypadku żaden lek tak naprawdę nie likwidował lęków, jednakże leczenie Efektinem wspominam jako najbardziej efektywne a brałam mnóstwo innych leków...niestety! Każdy człowiek reaguje na leki indywidualnie więc trudno przewidziec jak to będzie w Twoim przypadku. Szczerze zyczę jak najlepszych efektów w farmakoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek, ja jestem nowy na tym forum, biorę seroxat od trzech miesięcy i odczuwam wyranš poprawę , coprawda nie 100 % ale jest, moje lęki ustały, lekarz i tak każe mi brać seroxat w dawce 40 mg, ja jš biorę w dawce 30 mg, nauczyłem sie jednego, że nie ma sensu zmiany dawki przy lepszym samopoczuciu, porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem, seroxat podobno pomógł wielu , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałam taki dylemat, który lepszy, brałam Seroxat, a chciałam przejc na Effectin z tego powodu, że hamuje apetyt, ale zostałam przy Seroxacie. To był mój pierwszy lek psychotropowy, któremu chyba zawdzięczam życie, wycišnšł mnie z ostrego załamania nerwowego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam bioxetin. Skuteczniejszy jednak jest tkz. Effectin 75R. To nowy lek..nie usypia i nie uzaleznia. Mozna go brac pzrez dwa miesišce..potem jeden miesišc przerwy i dalej. Ale jest drogi. Mniej się nieco przy nim je..więc można troszke schudnšc. Ale jest naprawde dobry..innym lekiem jest Moklar..energetyzujšcy ..teraz własnie go biore..i już po 3 dniach zazywania po pracy odwiedziłam kolezanke. A ja nigdy ..od niepamietnych czasów nie spotykam się z nikim.Nawet zaczełam uprawiac znów jogging. Pomaga bardzo w koncentracji. Polecam (oczywicie po konsultacji z lekażem).

A można się zapytac jaka jest jego cena bo włanie został mi przepisany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety effectin jest drogi. Ja płace 50% ceny...to jest: 52zł. Ponieważ lek należałoby brac przez dłuższy czas lekarz powinien własnie wypisac recepte z 50% płatnoci. Lek działa lepiej i szybciej niż bioxetin..także reguluje zaburzenia łaknienia. A bioxetin to nic innego jak popularny prozak.;):wink: powodzenia... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ostatnio czytalam seroxat nalezy do grupy niebezpiczny lekow powodujacych samobojstwa ( czytalam to we Wproscie) chociaz 2 lata temu bralam ten lek i czulam sie swietnie teraz lekarz przypisal mi effectin zobaczymy widze pozytywne opisy leku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ostatnio czytalam seroxat nalezy do grupy niebezpiczny lekow powodujacych samobojstwa ( czytalam to we Wproscie) chociaz 2 lata temu bralam ten lek i czulam sie swietnie teraz lekarz przypisal mi effectin zobaczymy widze pozytywne opisy leku :D

wiesz co ja czytałem biuletyn wydany przez toważystwo psychiatryczne w stanach zjednoczonych, i piszš tam o możliwoci wystšpienia prób samobojczych ale nie sš one zwišzane z braniem leków lecz ze stanem w jakim człowiek się znajduje, czyli lęk i depresja, seroxat jest jednym z bezpieczniejszych leków z grupy wychwytu zwrotnego serotoniny SSRI,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Effectin-jest najnowocześniejszy,najnowszy..i zawierający

 

najmniej skutków ubocznych!!!Duuużą poprawę czuję się już po ok.2tygodnii.Naprawdę ten lek"wycisza",uspokaja,dystansuje do

 

życia...Znikają problemy ze spaniem,lęki wogole ustają,nastrój niczym po prozacu;)Wadą Effectinu to cena:120zł za 1

 

opakowanie.Skutki uboczne(w moim przypadku)to:rozszerzone źrenice,senność,silne pocenie się.

Niestety zdarzyła mi się

 

sytuacja,że zabrakło mi leku...a jak pewnie wiecie tego typu tabletki odstawia się powoli..No i na własnej skórze

 

odczułam,jak to jest...TRAGEDIA!człowiek czuje sie jak największy ćpun,który dla tabletki zrobiłby wszystko(!)Momentalnie

 

spada nastrój :( Ja stojąc w długiej kolejce po mój lek zaczęłam płakać-tak bardzo było mi źle bez niego:/Tak więc Effectin

 

gorąco polecam-dla mnie nr1,ale uważajcie z odstawieniem jeśli nie chcecie przeżyć tego strasznego"głodu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja się leczyłam Efectinem ER przez 2 lata i 4

 

miesiące. Znikły wszystkie objawy lęku, poprawa była błyskwiczna. Dobry lek. Skutek uboczny także senność - b. męcząca na

 

dłuższą metę, dlatego dążyłam do jak najszybszego odstawienia (oczywiście w granicach rozsądku). Mimo b. stopniowego

 

odstawienia dopadły mnie lęki po odstawieniu, które przeczekałam wbrew zaleceniu lekarza. UWAGA: TO JEST LECZENIE OBJAWOWE,

 

nie wyleczy z choroby. W tej chwili będę unikać leków za wszelką cenę, bo nie są rozwiązaniem problemu i nie chciałabym się

 

stać ponownie ich "niewolnikiem".

pozdrawiam

H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seroxat wcale nie usypia, bralam bardzo dlugo, świetnie sie

 

czułam, z odstawieniem, po woli, zmniejszając dawkę tez nie ma problemu.ale myslę, że jak przy każdym leku to sprawa

 

indywidualna danego organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Cierpie na nerwice natrectw oraz towarzyszacy jej zespol derealizacyjno-deprsonalizacyjny (lub nerwice derealizacyjna-jak kto woli). Jezeli chodzi o natrectwa to swietnie radzi sobie z nimi Seroxat, natomiast derealizacja i depersonalizacja raczej nie ustepuja... To dosc rzadka przypadlosc, czy ktos jeszcze oprocz mnie tego doswiadczyl? Jakie leki sa stosowane na te dolegliwosc? Czy Seroxat moze w koncu sie z tym uporac? To prawdziwy koszmar, zupelnie inny stan swiadomosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinno powoli ustępować w trakcie leczenia. Pewnie będzie to trwało długo i poprawa będzie przychodziła stopniowo. U mnie derealizacja pojawiła się pierwsza kilkanaście lat temu. Od kilku lat nie mam takich objawów. Niestety depersonalizacja nęka mnie z różnym nasileniem i przerwami cały czas. Stopniowo przerodziła się w silny impuls do napadów lęku.

Przez kilkanaście miesięcy miałem od tego spokój. Dzięki temu wierzę, że to da się wyleczyć i nie trzeba z tym żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy do Was już od 1.5 roku.

Przez ten czas zażywałem różne leki,kilka razy zmieniałem ale żaden nie pomógł na tę dolegliwość niestety.

Ta choroba to prawdziwy koszmar,u mnie objawia się ona brakiem koncentracji,pamięci,zaburzeniami widzenia,obojętnością na wszystko,uczuciem oszołomienia i poczucia rzeczywistości.

Wynikiem tego jest nasilający się lęk,niepokój,natrętne myśli które trudno zwalczyć.Przynajmniej tak wygląda to w moim przypadku.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okresie poprawy wyglądało to tak, że lęki i depersonalizacja zaczęła schodzić jakby na dalszy plan. Tak jakbym ją zaczął olewać ;-). Wyleczyłem się seronilem. Teraz nie pomógł.

Jak mówię, nie na 100% do końca, ale tyle by mnie zadowoliło.

Wtedy była wiosna i bardzo ciepłe lato :-) pewnie to mi też dużo pomogło. A teraz ta okropna zima :-/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam effectin. Bardzo mi pomógł. Skutki uboczne tylko na początku: bezsennosć, pocenie się , suchość w ustach. Objawy odstawienne miałam, ponieważ odstawiałam z dnia na dzień (ciąża): potworne bóle głowy. Ale lek naprawde mi pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×