KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
20
59%

Nie
9
26%

Zaszkodziła
5
15%

Liczba głosów : 34

TEGRETOL (Karbamazepina-Amizepin,Neurotop)

przez milano3 16 sie 2011, 20:39
Badziak, szczerze powiedziawszy nie sądze. Mnie dawka 600 mg stabilizuje srednio na jeża. Myśle, ze jeżeli coś Ci pomogło to zdecydowanie Anafranil, który jest cudownym lekiem. Starym ale cudownym :)
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez Badziak 17 sie 2011, 11:33
Nie wiem skąd mi się wzięło 50mg. :shock: Może stąd, że opakowanie Amizepinu ma 50 tabletek. Właśnie zerknęłam na opakowanie i tabletka ma 200mg!

milano3, pewnie masz rację. :D

-- 20 sie 2011, 17:31 --

W ciągu dwóch dni zwiększyłam dawkę Amizepinu z 200mg na 600mg iii... jest zajebiście! :mrgreen: :mrgreen: Przyjemna euforia, ciepełko w głowie, zblazowanie. Kto by pomyślał, że można się naćpać lekiem przeciwpadaczkowym. Masakra

-- 04 lis 2011, 16:00 --

Łączył ktoś karbamazepinę z antykoncepcją? Tabletki czy inna metoda? Jak wrażenia? Na Wikipedii znalazłam coś takiego:

Carbamazepine also increases the metabolism of the hormones in birth control pills and can reduce their effectiveness, potentially leading to unexpected pregnancies
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez 19_latek 17 lis 2011, 22:02
Zaczalem to brac, nie czytalem ulotki wiec nie wiem jakie są skutki uboczne = nie mam żadnych :D , jednak psychika dziala cuda.

Zobaczymy jak bedzie za kilka dni, tygodni itd. Poki co nie widze roznicy, moze jestem bardziej senny i oszołomiony. Dawka 200mg.
19_latek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Badziak 17 lis 2011, 22:51
No tak, na senność to wpływa. Ale też dobrze uspokaja.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Agasaya 18 lis 2011, 01:29
fajnie macie... ja wcinam tegretol 3 tydzień w dawce 100 mg przez pierwsze 2 tygodnie i 200 mg od wczoraj. Może i jest mi trochę stabilniej ale ani nie jestem zrobiona po tym ani nic... za to buja mi się chodnik pod nogami, mam zawroty głowy, mdłości i parę razy się porzygałam już przez jazdę autobusem :roll: czekam jeszcze max 2 tyg. i rzucam to w ch... niech mi zmienią stabilizator albo zabiorą w pip bo to już trzeci na który nie reaguję za dobrze
Agasaya

przez Kleopatra 18 lis 2011, 11:44
Nie można z antykoncepcyjnymi.
Pisze to i na Yazie, i na Qlairze. Zmniejsza się skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

W ogóle leki przeciwpadaczkowe - stabilizatory nastroju mają wpływ na tabletki antykoncepcyjne.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia, można sobie sprawdzić interakcje między lekami.
Sprawdziłam Neurotop z Qlairą - obniżona skuteczność o 50-80%, zażywanie Qlairy jest bezcelowe do miesiąca po odstawieniu Neurotopu.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

Neurotop retard 300

przez darkMary 24 gru 2011, 20:35
Mam depresję i problemy z autoagresją.
Wczoraj lekarz przepisał mi ten właśnie lek ale jest opisany jako lek przeciwdziałający epilepsji , z którą ja osobiście raczej nie mam nic wspólnego i tak się zastanawiam po co mi go wcisnął :roll:
Świat jest dziwny , więc dlaczego ja mam być normalna?

Neurotop retard 300

przez Agasaya 26 gru 2011, 02:01
darkMary, lekarz nie powiedział Ci jak ma działać ten lek?
karbamazepina ma również działanie stabilizujące nastrój i wzmacnia działanie antydepresantów.
Agasaya

Neurotop retard 300

przez Lord Cappuccino 26 gru 2011, 02:19
darkMary napisał(a):Mam depresję i problemy z autoagresją.
Wczoraj lekarz przepisał mi ten właśnie lek ale jest opisany jako lek przeciwdziałający epilepsji , z którą ja osobiście raczej nie mam nic wspólnego i tak się zastanawiam po co mi go wcisnął

Bo leki przeciwpadaczkowe wykorzystuje się w psychiatrii z powodzeniem jako tzw. mood-stabilizers (stabilizatory nastroju) w zaburzeniach afektywnych i w profilaktyce CHAD. Depresja jest zaburzeniem afektywnym. Teraz rozumiesz dlaczego lekarz przepisał Ci ten lek?
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

Neurotop retard 300

przez shinobi 26 gru 2011, 12:37
W sumie to mile wspominam Neurotop, ino mi się trochę w końcu wątróbka po nim zagrzała.

Neurotop retard 300

przez coma 26 gru 2011, 14:33
Neurotop jest genialny jeżeli chodzi o walkę z autoagresją :smile: w zależności od mojego stanu biorę od 600 do 1200 mg
shinobi, po jakim czasie odczułeś problemy z wątrobą?
coma

Neurotop retard 300

przez Agasaya 26 gru 2011, 15:46
coma napisał(a):Neurotop jest genialny jeżeli chodzi o walkę z autoagresją :smile: w zależności od mojego stanu biorę od 600 do 1200 mg
shinobi, po jakim czasie odczułeś problemy z wątrobą?

to ja chyba żrę tego stanowczo za mało :roll:
Agasaya

przez shinobi 26 gru 2011, 17:55
coma, może być tak, i pewnie tak było, że te problemy powstały dopiero po połączeniu z paracetamolem, bo robić się tego nie powinno. Brałem karbamazepinę ok pół roku.

przez Luc84 23 maja 2012, 23:08
Dostałem dziś receptę na Neurotop Retard, po pół tabletki na rano.
Na razie w necie czytałem ulotkę i lista objawów ubocznych trochę bogata :/ a miał ktoś robione badania krwi przy tym? Bo mi lekarka nic nie wspominała a w ulotce o tym pisze. No ale to będzie dawka 150, więc może nie trzeba.
Luc84

Sortuj wg