KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
63
62%

Nie
19
19%

Zaszkodziła
20
20%

Liczba głosów : 102

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez eovo 22 lis 2016, 22:10
Biorę kilka lat ale takich objawów nie miałem ale ty bierzesz widzę spory zestaw leków więc ciężko będzie ci trafić co to powoduje.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez RafalXX 27 lis 2016, 23:12
Po 2 miesiacach przyjmowania anafranilu, nie widze zadnej poprawy. Ze wzgledu na to ze do psychiatry ide za 2 tyg, a lek byl przepisywany przez lekarza ogolnego chcialbym sie dowiedziec od was jak zmienialiscie anafranil na inny lek. Podobno tego leku nie mozna od tak odstawić, trzeba schodzic z niego stopniowo. Jesli psychiatra zmienial wam ten lek, czy najpierw schodziliscie stopniowo z anafranilu a potem wrzucaliscie nowy lek. Czy razem z nowym lekiem schodziliscie dopiero z anafranilu biorąc 2 leki jednocześnie. Czy poprostu przestaliście brac anafranil i wzieliscie nowy lek:)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez eovo 28 lis 2016, 09:17
A jakie dawki brałeś jak po niżej 150mg to nie ma co oczekiwać szału.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez RafalXX 28 lis 2016, 17:22
eovo napisał(a):A jakie dawki brałeś jak po niżej 150mg to nie ma co oczekiwać szału.

co ja tam bralem.. na poczatku przez miesiac pol tabletki teraz cala SR 75mg, oprocz ubocznych nic nie czuje innego

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez eovo 28 lis 2016, 18:40
Spróbuj 150mg przez kilka dni różnica między 75 a 150 jest kolosalna!!!, a tak pójdziesz znowu do lekarza i znowu ci da coś innego w małych dawkach i znów to samo będzie choć wydaje mi się że powinien zwiększyć klopiramine jeśli nie to radziłbym zmienić lekarza albo bardziej pokazać mu swój stan.
Z klopiraminy się powoli schodzi potem wdraża nowy lek chyba że jest z tej samej grupy to od razu się przechodzi.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Motocyklista 18 gru 2016, 23:53
Ktoś z was bierze ten lek w celu zwalczenia lęku, który pojawia się wraz z dalszym wychodzeniem z domu?. Biore go już jakiś czas(obecnie 1,5 talbetki, za chwilę dwie całe) i mam wrażenie, że nie działa. Nie mam innych objawów w sumie, a na to co powinien to jednak niezbyt pomaga. Więcej dała mi terapia z psychologiem. Podobno to dość stary lek i są nowe, lepsze.
Z drugiej strony narzekać też nie mogę. Podnosi libido i potencje(i to tak konkretnie). Nie miałem z tym nigdy problemów. Teraz to mógłbym dzień i noc. Dobrze, że nie mam dziewczyny bo by usiąść i chodzić nie mogła hahaha :D .
Generalnie daje takiego kopa do życia, choć żyć to mi się chciało zawsze. Na mnie akurat nie działa usypiająco. Fajnie po nim wiedza się przyswaja. Gdybym był na studiach to na dodatek duży plus.
Z minusów to pocenie. Straszne.

Nie wiem czy jakiś....zamulacz nie byłby lepszy. Aby pokonać ten lęk to chyba totalnie trzeba się wyciszyć. Co na samą myśl aż mnie skręca :/. Sam nie wiem
It's not who I am underneath, but what I do that defines me

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Ricah 19 gru 2016, 00:00
Napisz konkretnie jak dlugo bierzesz ten lek.
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Motocyklista 19 gru 2016, 00:02
Chyba jakoś od lutego/marca

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Ricah 19 gru 2016, 00:25
Tak dlugo czekasz i lekarz nic Ci nie zaproponowal?
Na Twoim miejscu dolozylbym mirtazapine (zapytal o nia lekarza). Zajdzie synergizm w dzialaniu serotoninowym (a tym samym przeciwlękowym). O ile nie boisz sie ewentualnego tycia. Druga opcja to dodanie propranololu. Tez zajdzie synergizm z klomipramina i ma dzialanie przeciwlękowe, ale na dluzsza mete moze nieco obnizac dzialanie terapeutyczne, w dodatku jest nieco slaby w tej kwestii. Kolejna opcja, to po prostu dolozenie jakiegos anksjolityka, jak pregabalina i zamienilbym klomipramine (bo zgaduje, ze zalezy Ci przede wszystkim na dzialaniu przeciwlękowym) na np. moklobemid.
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Motocyklista 19 gru 2016, 17:55
Byłem u dwóch lekarzy prywatnie i tylko mi dawkę leku podnosili. "Trzeba go maksymalnie wykorzystać". Ciekawe jaka to dawka maksymalna :D. W styczniu pójdę do następnego. Terapeuta kazał mi zmienić te leki, bo inaczej dalej z terapią nie ruszymy. Zamęczę się na ekspozycji. Psychiatrzy chyba mają zwiazane ręce, ponieważ dobrze się czuje, a, że lęk się pojawia przy dalszym i samodzielnym wychodzeniu z domu... :roll:

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Kalebx3 Gorliwy 19 gru 2016, 18:17
Ciekawe jaka to dawka maksymalna

4X 75mg /d . i wtedy juz nie będzie Ci do śmiechu .
Na lęk przy wychodzeniu z domu klomi nie musi byc lekiem trafionym ,,,są lepsze .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Ricah 19 gru 2016, 19:07
250mg*. Wszystkie o ktorych pisalem tutaj leki zazwyczaj dzialaja szybciej, a czesc od razu (propranolol, pregabalina), zatem zapytalbym na Twoim miejscu o to lekarza wtedy.
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez RafalXX 01 sty 2017, 13:22
Podsumuje swoją 2.5 miesięczna farmakologie malymi dawkami anafranilu najpierw 37,5mg potem 75mg/dzien, uboczne byly praktycznie przez caly okres przyjmowania leku

na plus: moze delikatna poprawa nastroju

na minus:
-sennosc w ciagu dnia (od rana do godziny 20), problem z zasnięciem w nocy.
-lekkie zaparcia
-problem z "dojsciem" ;D
-nudności o losowych porach dnia
-dziwne uczucie przy glebokim oddychaniu, takie jakby laskotanie w klatce
-masakryczna zgaga
-bole gardla
-suszenie

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez madelajn 05 sty 2017, 15:51
Biore 3 dzien anafranil, dawka 75 mg. Czuje sie bardzo dziwnie. W nocy nie moge spac. Juz 3 noc spie moze po 3 godziny, nie moge jesc, mam ściśnięty zoladek, suchość w ustach, rozmazany obraz, biegunka, nie mogę zrobić siku, powiększenie stanu lekowego, mysli samobójcze i nie wiem czy sie meczyc dalej czy poprosic psychiatrę o zmianę leku..

Sortuj wg