MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
84
64%

Nie
25
19%

Zaszkodziła
22
17%

Liczba głosów : 131

przez yahoo35 20 cze 2016, 18:47
Dzięki za rady Grabarz, faktycznie to działanie noradrenaliny. Przypomina mi ten zestaw (wenla+mirta) działanie Amitryptyliny którą kiedyś brałem. Jak się brało większą dawkę na noc to usypiała a od rana działał jej metabolit nortryptylina i dawał właśnie takie lekkie poddenerwowanie tylko takie bardziej naturalne było. Tylko te uboki były mało przyjemne .

przez Ricah 23 cze 2016, 09:54
Tak, jest. Ki = 18 nM. (wg PDSP)
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

przez Grabarz666 23 cze 2016, 09:56
Ricah napisał(a):Tak, jest. Ki = 18 nM. (wg PDSP)

Wow! :shock: A dla jakiego liganda?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 23 cze 2016, 10:19
Pewnie zle strzele, ale "3H-5CT". Jezeli zle strzelilem, to popraw mnie, moze naucze sie i to odczytywac.

Lub wg tego badania:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9361334
pindolol

Ktora z odpowiedzi jest poprawna?
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

przez Grabarz666 23 cze 2016, 10:36
Ricah napisał(a):Pewnie zle strzele, ale "3H-5CT". Jezeli zle strzelilem, to popraw mnie, moze naucze sie i to odczytywac.

[3H]5CT jest ligandem receptora 5-HT7. Najczęściej badanymi ligandami rec. 5-HT1a służacymi do określenia Ki wobecniego są WAY-100,635 (antagonista) oraz [3H]8-OH-DPAT (pełny agonista).

przez Ricah 23 cze 2016, 10:52
Oh, w takim razie widze, ze takie rzeczy trzeba po prostu wiedziec. Mi, jako osobie, ktora chce jedynie wyleczyc swoja chorobe, nie jest to specjalnie do szczescia potrzebne. Pozostawie to wymiataczom takim jak Ty :)

Poza tym, najczesciej nie znaczy zawsze z tego co rozumiem. Wobec tego wciaz (przynajmniej ja) nie wiem ktorego uzyto do okreslenia tej konkretnej wartosci Ki.
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

przez Grabarz666 23 cze 2016, 11:12
Ricah napisał(a):Oh, w takim razie widze, ze takie rzeczy trzeba po prostu wiedziec. Mi, jako osobie, ktora chce jedynie wyleczyc swoja chorobe, nie jest to specjalnie do szczescia potrzebne. Pozostawie to wymiataczom takim jak Ty :)

Ja to po prostu lubię, to moje hobby.

Ricah napisał(a):Poza tym, najczesciej nie znaczy zawsze z tego co rozumiem. Wobec tego wciaz (przynajmniej ja) nie wiem ktorego uzyto do okreslenia tej konkretnej wartosci Ki.

No cóż, temat jest po prostu dość trudny, nie każdy musi to wiedzieć, a zapytać zawsze można.

przez Grabarz666 23 cze 2016, 13:50
fobik123 napisał(a):Zawsze po agonistach 5ht1a mam nasilone natręctwa,czy agonizm 5ht1a powoduje jakieś uwalnianie dopaminy w mózgu ?

Jakie leki masz na myśli?

przez multikonto_666 23 cze 2016, 14:20
fobik123, posrednio powoduje. Agonizm 5-HT1a (autoreceptorow lub postsynaptykow) powoduje zablokowanie GABA, a to powoduje odhamowanie dopaminy.

przez kalikali1 23 cze 2016, 14:52
Grabarz666 napisał(a):
fobik123 napisał(a):Zawsze po agonistach 5ht1a mam nasilone natręctwa,czy agonizm 5ht1a powoduje jakieś uwalnianie dopaminy w mózgu ?

Jakie leki masz na myśli?

Mam na myśli szczególnie mirtazapine.Brałem ją w dawce 45mg i po niej najbardziej mi natręctwa się nasiliły.Do tego też po trittico w dawce 300mg podobnie do mirty ale słabiej,i ostatni lek który też jest agonistą 5ht1a to była kwetiapina w dawce 600mg.Nie nasilał mi nigdy natręctw a zarazem hamował je w bardzo dobry sposób antagonista 5ht1a-risperidon.Ale że powodował nasilenie anhedoni i depresji musiałem odstawić i przejść na olanzapinę.

przez Grabarz666 24 cze 2016, 15:02
kalikali1 napisał(a):Mam na myśli szczególnie mirtazapine.Brałem ją w dawce 45mg i po niej najbardziej mi natręctwa się nasiliły.Do tego też po trittico w dawce 300mg podobnie do mirty ale słabiej,i ostatni lek który też jest agonistą 5ht1a to była kwetiapina w dawce 600mg.Nie nasilał mi nigdy natręctw a zarazem hamował je w bardzo dobry sposób antagonista 5ht1a-risperidon.Ale że powodował nasilenie anhedoni i depresji musiałem odstawić i przejść na olanzapinę.

Agonizm mirtazapiny do receptora 5-HT1A jest bardzo słaby:
Obrazek
To tabelka z mojego bloga, literatura dostępna jest w części końcowej posta, niestety nie podano ligandów dla jakich uzyskano te wartości.

przez multikonto_666 24 cze 2016, 17:44
Grabarz666, w takim razie jak to sie ma do tej wartosci = 18nM podanej strone wczesnieje przeze mnie (Ricah here, zbanowali mnie i czekam na pogaduszke z administracja)? Wydaje mi sie to byc troche zbyt duza rozbieznoscia.

przez Pabluś 27 cze 2016, 03:52
@ Grabarz nie chce mi sie z tobą dyskutować, podawanie linków, tez mi sie nie chce, nie jestes warty uwagi, skoro uważasz, że antagoniści 5HT6, 5HT7 i różnych receptorów serotoninowych nie mają działania w psychiatrii to znaczy, ze nie masz wiedzy. Poza ty jesteś generalnie na nie, dyskusje z tobą uważam, za bezzasadną.

-- 27 cze 2016, 03:59 --

@ grabarz, skoro myślałeś, ze chodzi o proporcje w serotoninie, noradrenalinie i dopaminie to tez musisz być naiwny. Wymagasz dowodów, a jakie sam masz dowody? Powiązań jest więcej a kręcenie się w stylu pogadanek a to serotonina a to noradrenalina a to dopamina to takie jak czytanie gazetek popularnonaukowych, ba, żeby tylko. Zresztą to forum jest o tyle "zjebane" przez użytkowników, że wszyscy tu biorą leki głównego nurtu czyli SSRI często z marnym skutkiem, czasem tylko objawowym zidioceniem ale... pomimo łykania 3-4 lata dalej się chcą pokroić za SSRI. To typowe. Pewna zależność. I ta wiara w każde badanko i podaj link.... i co z tego, że wyciągniesz badanko?

-- 27 cze 2016, 04:04 --

@ grabarz, po co receptory serotononiowe jak.... po to, że blokada receptorów serotoninowych ( nie mylić z ich istnieniem, jak uważasz) daje okreslone efekty blokada 5HT6- wzrost/hamowanie innych nieuroprzekaźników ale ty wołasz o jakieś ligandy a nie rozumiesz podstaw farmacji, nie znasz się po prostu. blokada 5HT7- wzrost wydzielnia nora o dopaminy w PFC, działanie tez w obsesjach itd. Ale nie dyskutuje z tobą szkoda czasu.

-- 27 cze 2016, 04:15 --

multikonto_666 napisał(a):fobik123, posrednio powoduje. Agonizm 5-HT1a (autoreceptorow lub postsynaptykow) powoduje zablokowanie GABA, a to powoduje odhamowanie dopaminy.

Ale gdzie blokuje GABA? GABA jest modulatorem w wielu miejscach układu nerwowego, podobnie jak Acetylocholina i inne neurotranssitery.

-- 27 cze 2016, 04:17 --

Pabluś napisał(a):@ Grabarz nie chce mi sie z tobą dyskutować, podawanie linków, tez mi sie nie chce, nie jestes warty uwagi, skoro uważasz, że antagoniści 5HT6, 5HT7 i różnych receptorów serotoninowych nie mają działania w psychiatrii to znaczy, ze nie masz wiedzy. Poza ty jesteś generalnie na nie, dyskusje z tobą uważam, za bezzasadną.

-- 27 cze 2016, 03:59 --

@ grabarz, skoro myślałeś, ze chodzi o proporcje w serotoninie, noradrenalinie i dopaminie to tez musisz być naiwny. Wymagasz dowodów, a jakie sam masz dowody? Powiązań jest więcej a kręcenie się w stylu pogadanek a to serotonina a to noradrenalina a to dopamina to takie jak czytanie gazetek popularnonaukowych, ba, żeby tylko. Zresztą to forum jest o tyle "zjebane" przez użytkowników, że wszyscy tu biorą leki głównego nurtu czyli SSRI często z marnym skutkiem, czasem tylko objawowym zidioceniem ale... pomimo łykania 3-4 lata dalej się chcą pokroić za SSRI. To typowe. Pewna zależność. I ta wiara w każde badanko i podaj link.... i co z tego, że wyciągniesz badanko?

-- 27 cze 2016, 04:04 --

@ grabarz, po co receptory serotononiowe jak.... po to, że blokada receptorów serotoninowych ( nie mylić z ich istnieniem, jak uważasz) daje okreslone efekty blokada 5HT6- wzrost/hamowanie innych nieuroprzekaźników ale ty wołasz o jakieś ligandy a nie rozumiesz podstaw farmacji, nie znasz się po prostu. blokada 5HT7- wzrost wydzielnia nora o dopaminy w PFC, działanie tez w obsesjach itd. Ale nie dyskutuje z tobą szkoda czasu.

-- 27 cze 2016, 04:15 --

multikonto_666 napisał(a):fobik123, posrednio powoduje. Agonizm 5-HT1a (autoreceptorow lub postsynaptykow) powoduje zablokowanie GABA, a to powoduje odhamowanie dopaminy.

Ale gdzie blokuje GABA? GABA jest modulatorem w wielu miejscach układu nerwowego, podobnie jak Acetylocholina i inne neurotranssitery.
w wielu miejscach pełni rózne funkcje.

-- 27 cze 2016, 04:44 --

@ fobik, nasilenie się natręctw po mirtazapinie wiązałbym nie z 5HT1a agonizmem a raczej z 5HT2c antagonizmem.

przez yahoo35 27 cze 2016, 14:16
Sorki Panowie, że przerwę tą pasjonującą dyskusję naukową ale myślę, że to forum jest raczej po to, żeby ludzie którzy się leczą dzielili się swoimi opiniami na temat leków tzn. ich działania i skutków ubocznych. Jak macie coś do siebie to załatwiajcie to raczej na privie a nowinki na temat działania raczej przedstawiajcie w sposób przystępny dla zwykłego zjadacza tabletek bo tych naukowych wywodów to nawet psychiatrzy już nie kumają.

Sortuj wg