PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
266
70%

Nie
66
17%

Zaszkodziła
47
12%

Liczba głosów : 379

przez tictac 16 lis 2016, 18:08
Jak tam żyjecie Panowie i Panie ?
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez klaudi 16 lis 2016, 23:20
Biorę paroksetynę i czuję się super , w sumie SSRI biorę 15 lat i nie ma żadnego zamulenia , czy anhedoni , także dla mnie SSRI to wspaniałe leki.
Escitalopram 30 mg.
Mianseryna 90 mg..
Chlorprothixen 95 mg.

przez tictac 17 lis 2016, 00:00
A jak u Ciebie sprawy z seksem przy takim stażu z ssri ? Mi tez pomogly , a marudzilem w tymdomu wątku dobre trzy tygodnie, co prawda sciely mi libido ostatecznie o jakies 50% ale pomogly duzo zmienić i jestem zadowolony z leczenia nawet bardzo. Po kilku miesiacach zjechalem z 20 mg paro na 10 i w planach mam jeszcze zjechac na 5 ale jaknie będzie zobaczymy.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freda 17 lis 2016, 11:04
ja biorę 11 lat z przerwami.nerwica wraca,a ja wracam do paro.jest dobrze,nie narzekam.ale ja nie mam czasu na przymulenie.dzieci,praca,ogród,zwierzęta-jak wszystko ogarnę to padam ze zmęczenia.pewnie gdybym siedziała w domu czułabym się gorzej,ale brak mi czasu na myślenie jak się czuję :yeah:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Vengence 17 lis 2016, 11:07
freda napisał(a):ja biorę 11 lat z przerwami.nerwica wraca,a ja wracam do paro.jest dobrze,nie narzekam.ale ja nie mam czasu na przymulenie.dzieci,praca,ogród,zwierzęta-jak wszystko ogarnę to padam ze zmęczenia.pewnie gdybym siedziała w domu czułabym się gorzej,ale brak mi czasu na myślenie jak się czuję :yeah:
Brak mi czasu na myślenie jak się czuje, rozjebał mnie ten tekst. :D
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez freda 17 lis 2016, 11:18
Vengence bo widzisz jak będę leżeć w domu,myśleć o lekach ,o chorobie,z którą walczę 15 lat to pewnie i paro przestanie działać :D ma m tyle zajęć,że myślenie o chorobie to ostatnia rzecz na mojej liście. :D

przez Vengence 17 lis 2016, 16:24
freda napisał(a):Vengence bo widzisz jak będę leżeć w domu,myśleć o lekach ,o chorobie,z którą walczę 15 lat to pewnie i paro przestanie działać :D ma m tyle zajęć,że myślenie o chorobie to ostatnia rzecz na mojej liście. :D

Po tylu latach to ja w ogóle wątpię czy ten lek nadal działa.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Grabarz666 17 lis 2016, 17:14
freda napisał(a):Vengence bo widzisz jak będę leżeć w domu,myśleć o lekach ,o chorobie,z którą walczę 15 lat to pewnie i paro przestanie działać :D ma m tyle zajęć,że myślenie o chorobie to ostatnia rzecz na mojej liście. :D

Depresja ma to do siebie, że powoduje skupianie się na własnych dolegliwościach i wielu z nas wykazuje wzmożoną samoobserwację, jednak na forum jest bardzo dużo hipochondryków, którzy wręcz pielęgnują chorobę i oczekują, że leki rozwiążą cały problem nie wykazując żadnych chęci do jakiejkolwiek pracy nad sobą, wyrzucając całą frustrację na leki i otaczający ich świat (choć ten drugi bardzo często nie wykazuje wobec nich tyle zrozumienia, ile powinien, i nie mam tutaj na myśli litości).
Ponadto część forumowiczów ma uzależnienie od alkoholu /lub benzodiazepin, które sami sobie zafundowali.
Ja również jak jestem zajęty (praca, korepetycje, wcześniej dwie podyplomówki), to nie mam czasu na myślenie o chorobie, a tym samym moje samopoczucie jest lepsze, czuję się potrzebny.

przez piotr31 17 lis 2016, 19:35
Grabarz666 napisał(a):

Depresja ma to do siebie, że powoduje skupianie się na własnych dolegliwościach i wielu z nas wykazuje wzmożoną samoobserwację, jednak na forum jest bardzo dużo hipochondryków, którzy wręcz pielęgnują chorobę i oczekują, że leki rozwiążą cały problem nie wykazując żadnych chęci do jakiejkolwiek pracy nad sobą, wyrzucając całą frustrację na leki i otaczający ich świat (choć ten drugi bardzo często nie wykazuje wobec nich tyle zrozumienia, ile powinien, i nie mam tutaj na myśli litości).
Ponadto część forumowiczów ma uzależnienie od alkoholu /lub benzodiazepin, które sami sobie zafundowali.
Ja również jak jestem zajęty (praca, korepetycje, wcześniej dwie podyplomówki), to nie mam czasu na myślenie o chorobie, a tym samym moje samopoczucie jest lepsze, czuję się potrzebny.[/q
Vengence miał chyba na myśli, że jeśli ktoś ma dużą depresję to nie będzie w stanie zwalczyć jej różnymi zajęciami, nie będzie na to ani siły ani żadnej radości z wykonanej pracy.

przez freda 17 lis 2016, 19:46
Paro biorę na nerwicę.dziala super.ale po odstawieniu nerwica wraca.dlatego biorę leki.bo o to chodzi by lek pomagał.od 11lat mi pomaga.wiec do niego wracam. :lol:

przez tahela 17 lis 2016, 19:46
MollyXanLean napisał(a):lunatic, mi tłumi wszystkie. Wydaje mi się, że już nie działa (jak 5 lat temu kiedy wystrzeliła mnie z kapci) ale jak odstawię, to jednak czuję, że działa - lęk uogólniony i społeczny wyraźnie rośnie. Jednak właśnie to stłumienie emocji jest tak silne i wszystko staje się tak płytkie, że nie mogę na tym leku wytrzymać dłużej jak parę miesięcy. Niby nastrój na tym leku mi się stabilizuje i w pewnym stopniu poprawia ( pewnie poprzez zmniejszenie lęku i zobojetnienie) to jednak ta paroksetynowa pustka i specyficzna anhedonia (nie taka depresyjna) mnie dobija.

a próbowałes sentraliny chyba dobrze napisałam bo paro to jeden z najmocniejszych SSRI a sentra jest słabsza i ja jak miałąm duza depre to brałam paro a później sentre bo paro zbyt mocno spłycało uczucia i nie pozwalało korzystac z zycia do końca cieszyc sie drobnymi rzeczami a sentra na taki lepszy stan była idealna wtedy, moze przejdx na słabsze SRRI bo paro to stawia na nogi ,ale później warto zmienic bo za bardzo spłyca odczuwanie emocji
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Vengence 17 lis 2016, 21:30
piotr31 napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):

Ja również jak jestem zajęty (praca, korepetycje, wcześniej dwie podyplomówki), to nie mam czasu na myślenie o chorobie, a tym samym moje samopoczucie jest lepsze, czuję się potrzebny.[/q
Vengence miał chyba na myśli, że jeśli ktoś ma dużą depresję to nie będzie w stanie zwalczyć jej różnymi zajęciami, nie będzie na to ani siły ani żadnej radości z wykonanej pracy.
Ja nie neguje tego, bo zajęcie pomaga to fakt, bo odciąga uwagę, ale to działa na chwile potem znowu jest to samo, zajęciem depresji nie wyleczysz, choć można spróbować, też jak coś robię jest lepiej, ale potem jest znowu to samo, jak tylko usiądę to dół od razu się zwiększa.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez vica 19 lis 2016, 16:40
Czy Paro działa usypiająco? chce przejść z pregabaliny na paro. Z tym , że po Prega w miarę zasypiam, a nie wiem jak w tym temacie będzie z paro

przez lunatic 19 lis 2016, 20:31
freda napisał(a):ja biorę 11 lat z przerwami.nerwica wraca,a ja wracam do paro.jest dobrze,nie narzekam.ale ja nie mam czasu na przymulenie.dzieci,praca,ogród,zwierzęta-jak wszystko ogarnę to padam ze zmęczenia.pewnie gdybym siedziała w domu czułabym się gorzej,ale brak mi czasu na myślenie jak się czuję :yeah:

mam podobnie, zawsze sie czuje gorzej jak mam wolne od pracy i nie jestem zajęty, od razu wracają nerwicowe myśli, tylko, ze to nie jest zadne rozwiazanie problemu tylko takie samo przykrycie go jak robią leki, w Polsce kuleje system opieki zdrowotnej i potem kazdy radzi sobie jak moze, lekarz z tłumem pacjentow jak najszybciej wypisuje jeden czy drugi lek i do widzenia, jak ktoś ma pieniadze to moze sobie pozwolic na leczenie na wyzszym poziomie ktore moze daje lepszy efekt

-- 19 lis 2016, 19:36 --

a tak w ogole jak dochodzi do silnego ataku nerwicy to nie ma takiej opcji zeby nie myslec o samopoczuciu i zajac sie czyms innym, mowie głównie o lęku napadowym, cos takiego to sobie mozna stosowac przy łagodnych objawach jak stan jest w miare ustabilizowany, nerwica o charakterze lęku napadowego wyłącza całkowicie człowieka z mozliwości funkcjonowania

Sortuj wg