PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
262
70%

Nie
63
17%

Zaszkodziła
47
13%

Liczba głosów : 372

przez maniek123321 14 lip 2016, 13:12
Grabarz666 napisał(a):Poza tym są różne kombinacje skutecznego leczenia depresji, np STAR*D, więc jest alternatywa do leczenia tylko jednym lekiem SSRI.
Pozostają również bardzo niedoceniane, skuteczne i bezpieczne EW.

Moglbys rozwinac temat? Jestem ciekaw takich opcji :smile: .
F41.2
Baklofen 75mg
Amisulpryd 50mg
Mianseryna 60mg

przez Grabarz666 14 lip 2016, 13:38
maniek123321 napisał(a):Moglbys rozwinac temat? Jestem ciekaw takich opcji :smile: .

http://www.nimh.nih.gov/funding/clinical-research/practical/stard/allmedicationlevels.shtml:
Obrazek

Prace o elektrowstrząsach:
http://www.familymedreview.org/files/20 ... 80_283.pdf

http://www.wple.net/plek/numery_2014/nu ... 20-723.pdf

http://www.wple.net/plek/numery_2015/nu ... /31-34.pdf

Od siebie dodam, że gdybym nie znalazł kombinacji leków, po których czuję się dobrze, to na pewno zdecydowałbym się na EW. Mam na myśli tutaj bardzo zły stan, w którym byłem biorąc moklobemid 450 mg oraz trazodon 300 mg.

przez maniek123321 14 lip 2016, 13:46
Aha, to o to chodzi.Nic nowego, czytalem juz o tym.
Swoja droga to elektrowstrzasy sa bardzo skuteczne, ale niestety owiane zla slawa.Tez bym sie zdecydowal jakby farmakologia nic nie dala, choc ciezko by bylo namowic lekarzy.
Oby nam sie nie pogorszylo ;)
F41.2
Baklofen 75mg
Amisulpryd 50mg
Mianseryna 60mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deoodeoo 14 lip 2016, 14:36
chlopaki co mozna do paro dolozyc wale 60mg paro zeby lepiej na depresje podzialalo na nastroj i na lęki spoleczne co dolozyc odrazu mowie kiedys laczylem juz ssri ze soba anafranil z paro itd co doradzicie dolozyc do tego ?

przez Don Corleone 14 lip 2016, 16:51
Witam was wszystkich serdecznie ;)

My paroksetyniarze powinnismy sie trzymac razem, a nie wzajemnie dolowac. Ja wiem jak Bedzielepiej potwornie zle sie czuje, bo przez to przechodzilem. Jest sie nie zdolnym do podejmowania jakichkolwiek racjonalnych decyzji, nie mozna pracowac, uczyc sie , nie mozna normalnie nic. Czlowiek stoi obok siebie i nie chce mu sie zyc.

Bedzielepiej, naprawde nikt nie jest w stanie cie sklonic, zeby wrocic na paro, chociaz na 5mg ? Martwie sie bardzo twoim zlym samopoczuciem, i nie chcialbym, zeby ten stan przerodzil sie w stan przewlekly. Biore ten narkotyk 13 lat i poznalem setki ludzi i setki historii zwiazanych z odstawieniem paro. Ludzie ktorzy brali heroine mowia, ze odwyk po niej jest lzejszy niz po paro. Jezeli bedziesz zwlekac z ponownym zazyciem paro, to za 1-2 tygodnie juz moze ci ponowne zazycie nie pomoc.

3maj sie, nie jestes tu sama.
Od 2003 Paroksetyna 20mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2017 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez Vengence 14 lip 2016, 17:07
Don Corleone, Niektórzy nie wiedzą co to empatia, i mają po prostu najebane w głowie, zachowują się jak faszyści, ja mam wyjebane na czyjąś pomoc i nawet na empatie, już wiele razy przejechałem się na ludziach i nie liczę na nic, mogę im najwyżej pokazać to :tel: a właśnie ostatnio miałem taką sytuacje na drodze, ktoś potrącił małego pieska, zatrzymałem się wziąłem go do auta, za mną i przede mną cały czas jezdzili ludzie i nikt się /cenzura/ nie zatrzymał, jeden nawet do mnie coś pierd.., że blokuje drogę, to powiedziałem, że jak jeszcze raz mi zwróci uwagę to rozjebie mu pysk i spale auto, no i tyle go było widać, piesek był mieszkańcem pobliskiego domku, zaniosłem go właścicielom, ja /cenzura/ z depresją, sam ledwo łażę, a żadna inna /cenzura/ się nie zatrzymała, znieczulica i tyle. :time:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Don Corleone 14 lip 2016, 18:33
Vengence , wiem o czym piszesz, ja tez bym sie zatrzymal, nawet na autostradzie ;)
Od 2003 Paroksetyna 20mg (leki, natretne myslenie, hipochondria )
Od 2009 Dodatkowo Trimipramina na wieczor 50mg
Kilkanascie nieudanych prob odstawienia paroksetyny, za szybki spadek dawki

2017 Plan powolnej eliminacji paroksetyny

Obecnie 20 mg Paroksetyny i Trimipramina 50mg

przez maniek123321 14 lip 2016, 18:35
Wszyscy wiemy jak jest, ale jak Kuba Bogu... Wsiada na wszystkich bezpodstawnie.Proponuje zakonczyc temat, jak chce niech opisuje dalej swoje objawy przy odstawieniu leku, skorzystaja napewno na tym wszyscy, niech jednak nie rozwiazuje swoich problemow w tym watku.
F41.2
Baklofen 75mg
Amisulpryd 50mg
Mianseryna 60mg

przez bedzielepiej 14 lip 2016, 19:21
Don Corleone napisał(a):Witam was wszystkich serdecznie ;)

Bedzielepiej, naprawde nikt nie jest w stanie cie sklonic, zeby wrocic na paro, chociaz na 5mg ? Martwie sie bardzo twoim zlym samopoczuciem, i nie chcialbym, zeby ten stan przerodzil sie w stan przewlekly. Biore ten narkotyk 13 lat i poznalem setki ludzi i setki historii zwiazanych z odstawieniem paro. Ludzie ktorzy brali heroine mowia, ze odwyk po niej jest lzejszy niz po paro. Jezeli bedziesz zwlekac z ponownym zazyciem paro, to za 1-2 tygodnie juz moze ci ponowne zazycie nie pomoc.

3maj sie, nie jestes tu sama.

Lekarka mnie douczyła dziś, że moje prądy w głowie, drgawki itd. to objawy nerwicowe i w chwili gdy trafiłam na SOR miałam klasyczny napad paniki (padaczka 5 godzin, kopanie prądem w głowę)... I że nie ma absolutnie żadnego związku między odstawianiem paroksetyny, tylko to moje złe nastawienie powoduje, ze tak się czuję.
Także nie rozumiem skąd tyle tych tysięcy opowieści o zespołach dyskontynuacji, muszą być wyssane z palca ;)

przez ladywind 14 lip 2016, 19:51
Vengence napisał(a):Don Corleone, Niektórzy nie wiedzą co to empatia, i mają po prostu najebane w głowie, zachowują się jak faszyści, ja mam wyjebane na czyjąś pomoc i nawet na empatie, już wiele razy przejechałem się na ludziach i nie liczę na nic, mogę im najwyżej pokazać to :tel: a właśnie ostatnio miałem taką sytuacje na drodze, ktoś potrącił małego pieska, zatrzymałem się wziąłem go do auta, za mną i przede mną cały czas jezdzili ludzie i nikt się /cenzura/ nie zatrzymał, jeden nawet do mnie coś pierd.., że blokuje drogę, to powiedziałem, że jak jeszcze raz mi zwróci uwagę to rozjebie mu pysk i spale auto, no i tyle go było widać, piesek był mieszkańcem pobliskiego domku, zaniosłem go właścicielom, ja /cenzura/ z depresją, sam ledwo łażę, a żadna inna /cenzura/ się nie zatrzymała, znieczulica i tyle. :time:

Jesteś Wielki :great:

przez feniksx 14 lip 2016, 21:18
mi sie udalo ustabilizować, wytrzymałem.... i jestem z tego zadowolony.. bo jak pomysle o skutkach schodzenia i wchodzenia na kolejny lek to by byla masakra, dziekuje wszem obecnym ktorzy mi doradzali zostanie na leku ;-) dzieki wielkie ;-) mieliscie racje... wszystko minelo był to chwilowy kryzys....
mam jednak do was jeszcze jedno pytanie, czy parogen podnosi wam pewnosc siebie ??? Bo ogolnie mam wrazenie, ze moje lęki zmieniały się w złość, dużo chetniej ludzią wygarniam co myśle, czasami powinienem sie ugryźć w język ale tego nie robie.... po prostu sune jak idzie....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez cranberrries 14 lip 2016, 23:01
Cześć, proszę mi się tu nie kłócić, tylko wspierać. Ja od wtorku (czyli 3 dni) jestem już na półowce tabletki (10 mg). Czuję się w miarę ok. problemów ze snem nadal nie mam, a jestem niemal pewny, ze to bylo przyczyną nerwicy. Moje samopoczucie oceniam na 7,5/10, więc rewelacja. Paro mi duzo pomoglo i nadal pomaga, to co bylo jeszcze w kwietniu a teraz , to niebo i ziemia. Zostanę na 10 mg jeszcze przez 2 tygodnie (dla bezpieczenstwa). Potem przechodzę na 5 mg.

przez bedzielepiej 15 lip 2016, 01:02
cranberrries napisał(a):Cześć, proszę mi się tu nie kłócić, tylko wspierać. Ja od wtorku (czyli 3 dni) jestem już na półowce tabletki (10 mg). Czuję się w miarę ok. problemów ze snem nadal nie mam, a jestem niemal pewny, ze to bylo przyczyną nerwicy. Moje samopoczucie oceniam na 7,5/10, więc rewelacja. Paro mi duzo pomoglo i nadal pomaga, to co bylo jeszcze w kwietniu a teraz , to niebo i ziemia. Zostanę na 10 mg jeszcze przez 2 tygodnie (dla bezpieczenstwa). Potem przechodzę na 5 mg.

jak Ci pomaga to czemu odstawiasz?

po co się pie.dolic z jakimiś ćwiartkami, od razu odstaw z 10 mg na zero wg zaleceń mojej pani doktor 8)

przez cranberrries 15 lip 2016, 09:17
Odstawiam, bo moj lekarz powiedzial, za 20 mg przez 3 miesiące bedzie wystarczajace, a łącznie zazywane paro (5-6 miesięcy) to odpowiedni czas, aby kuracja podziałała. Poza tym czuję się dobrze i powiedziano mi, że leki mogly mi tylko pomóc delikatnie, ale to dzieki mojemu nastawieniu jest duza zmiana. Poza tym, podobno im dluzej bierzesz, tym trudniej odstawić. Ja mam nadzieje, odstawie na lajcie.

Sortuj wg