PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
263
70%

Nie
66
18%

Zaszkodziła
47
13%

Liczba głosów : 376

przez In_Chains_Of_DD 20 maja 2016, 14:24
Lord Kapucyn to silny agonizm sigma-1 jest korzystny przy zaburzeniu funkcji poznawczych (Fluwoksamina)? Bo ja myślałem, że taki opipramol co również jest silnym agonistą sigma-1 i 2 powoduje właśnie "zamulenie" w głowie, totalne odrealnienie i pogorszenie funkcji poznawczych właśnie przez ten agonizm (ale może to też zasługa działania na H1, tylko, że hydroksyzyna mnie tak nie odrealniała). Kilka dni na takim opipramolu w dawce 100-150mg i byłem gdzieś wystrzelony w kosmos i nieobecny.

Zielona87 a u Ciebie jak na paro? Bo odnoszę wrażenie, że tylko ja tu smęcę jak mi źle ;)
Ostatnio edytowano 20 maja 2016, 14:33 przez In_Chains_Of_DD, łącznie edytowano 1 raz

przez Lord Cappuccino 20 maja 2016, 14:29
In_Chains_Of_DD napisał(a):Lord Kapucyn to silny agonizm alfa-1 sprzyja przy zaburzeniu funkcji poznawczych (Fluwoksamina)? Bo ja myślałem, że taki opipramol co również jest silnym agonistą alfa-1 i 2 powoduje właśnie "zamulenie" w głowie, totalne odrealnienie i pogorszenie funkcji poznawczych właśnie przez ten agonizm (ale może to też zasługa działania na H1, tylko, że hydroksyzyna mnie tak nie odrealniała). Kilka dni na takim opipramolu w dawce 100-150mg i byłem gdzieś wystrzelony w kosmos i nieobecny.

Zielona87 a u Ciebie jak na paro? Bo odnoszę wrażenie, że tylko ja tu smęcę jak mi źle ;)

Agonizm sigma-1, a nie alfa-1. Owszem- fluwoksamina jest agonistą sigma-1, podobnie jak opipramol (również sigma-2), afobazol i parę innych związków. Agonizm sigma-1 polepsza funkcje poznawcze, ale równocześnie powoduje uspokojenie/ wywiera działanie przeciwlękowe (co przez niektórych może być subiektywnie odbierane jako sedacja czy "zmulenie"). Co do opipramolu to ciężko go właściwie porównywać z resztą sigmaergików, bo on jest także antagonistą 5-HT2a, antagonistą D2, odwrotnym agonistą/antagonistą H1 i antymuskarynowcem, co za tym idzie potencjał "zmulający" posiada znaczny. Ja osobiście po fluwoksaminie byłem hiperaktywny, a po opipramolu czułem przyjemne uspokojenie (50-150mg/d), ale nigdy nie nazwałbym tego "zmuleniem", odrealnieniem czy nieobecnością.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez In_Chains_Of_DD 20 maja 2016, 14:30
Właśnie miałem edytować, tak chodziło mi o sigma oczywiście.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grabarz666 20 maja 2016, 14:34
In_Chains_Of_DD napisał(a):Lord Kapucyn to silny agonizm alfa-1 jest korzystny przy zaburzeniu funkcji poznawczych (Fluwoksamina)?

Fluwoksamina nie jest agnistą rec. alfa 1 tylko agonistą rec. sigma-1 i to właśnie odpowiada za poprawianie przez nią funkcji poznawczych.

In_Chains_Of_DD napisał(a):Bo ja myślałem, że taki opipramol co również jest silnym agonistą alfa-1 i 2 powoduje właśnie "zamulenie" w głowie, totalne odrealnienie i pogorszenie funkcji poznawczych właśnie przez ten agonizm (ale może to też zasługa działania na H1, tylko, że hydroksyzyna mnie tak nie odrealniała). Kilka dni na takim opipramolu w dawce 100-150mg i byłem gdzieś wystrzelony w kosmos i nieobecny.

Opipramol jest antagonistą rec. 5-HT2A, antagonistą rec. H1, antagonistą rec. D2, słabym antagonistą rec. alfa-1 oraz agonistą rec. sigma-1 (przez co może poprawiać funkcje poznawcze), rec alfa-2 nie blokuje i te powyższe mechanizmy są odpowiedzialne za jego działanie.

przez In_Chains_Of_DD 20 maja 2016, 14:49
Napisałem już, że chodziło mi o sigma-1 a nie o alfa tylko nie zdążyłem edytować ;)
Zainteresowało mnie to, że na fluwo można doświadczyć przejrzystości umysłu, bo ja się borykam z derealizacją. Przerobiłem chyba wszystkie SSRI poza fluwo właśnie. Sprawdziłem sobie właśnie i:
SERT 11
NET 1,119
5-HT2C 5,786
α1 1,288
Trochę mnie zdziwiło tak wysokie powinowactwo NET, rzeczywiście może speedować, ale nie będę tu pytał o profil działania na zaburzenia lękowe bo będzie offtop :)

przez Lord Cappuccino 20 maja 2016, 14:52
Wysokie powinowactwo do NET? Ponad 101x mniejsze niż do SERT. To jest znikome powinowactwo, bez znaczenia klinicznego.
Moderator/ R2 - D2

przez In_Chains_Of_DD 20 maja 2016, 14:59
Myślałem, że takie powinowactwo do NET też ma znaczenie kliniczne. Niemniej interesuje mnie to działania na sigma-1. Dziwne, że opuściłem jakoś ten lek do testowania ;) Ok wracajmy do tematu paro :twisted:

przez Grabarz666 20 maja 2016, 15:12
In_Chains_Of_DD napisał(a):Zainteresowało mnie to, że na fluwo można doświadczyć przejrzystości umysłu, bo ja się borykam z derealizacją. Przerobiłem chyba wszystkie SSRI poza fluwo właśnie.

Fluwoksamina ma świetny potencjał poprawiający f. kognitywne, nawet nie wiecie jak bardzo :) Poza tym jest to jedyny SSRI nie pogarszający snu, właśnie przez agonizm rec. sigma-1.

przez Lord Cappuccino 20 maja 2016, 15:15
No cóż, taka prawda. SSRI generalnie ryją w stadiach snu(w szczególności fazie REM) niczym dzik w runie leśnym albo typowy Seba w chłodziarce z mrożonkami w lokalnym spożywczaku.
Moderator/ R2 - D2

przez In_Chains_Of_DD 20 maja 2016, 15:23
I jeszcze nie pogarsza jakości snu? No k.... jak znalazł dla mnie :D Z pogardą patrzę się teraz na opakowanie mojej paroksetynki i niech tylko mi podpadnie... ;)

przez ktochcesz 20 maja 2016, 19:55
Witam,dostałem od lekarza lek rexetin(paroksetyna) brałem 10mg przez 4dni,pozniej 20mg przez 3.5 tygodnia.I zwiekszyłem dawke do 30mg i coś zle sie czuje,słabo mi,trzesa mi sie rece,jak na kacu? taki oslabiony? Głownie dostałem lek na zaburzenia lekowo-depresyjne i derealizacja.Lecz na nic to nie działa,moze troszke na depresje ale na stres,lęki,niepokoj nic.Zmnieszyło mi sie lipido,i bezsennosc mam? Co mozecie mi doradzic co zrobic albo to minie ? Bo lek jakby jeszcze nie dziala wcale jak placebo a mija ponad 4 tygodnie stosowania.A słyszłem ze lek dobrze działa na lęki.Tez na fobie spoleczna,natrectwa,depresje,i derealizacje a mi na nic nie pomaga i dziwi mnie to bo to dosyć silny lek SSRI.

przez Zielona87 20 maja 2016, 22:36
Trochę mi głupio że nie rozumiem połowy ostatnich postów, ale co tam;)
Czuję się na tyle dobrze że nie myślę o chorobie w ciagu dnia. Dzisiaj sama byłam w szoku jak łatwo mi przychodzą rzeczy ktorych sie panicznie balam jeszcze kilka miesiecy temu. Dzisiaj np miałam wyklad przed ok 30 osobami i nawet sie nie spocilam. Nic, wyszlam, powiedzialam, rzucilam przypowiastka, odpowiedzialam na pytania i poszlam. Zero paniki.
Tylko nie podoba mi sie to ze takie mam straszne zawroty glowy jak kucne i wstane. No i ten brak libido i orgazmu troche mnie martwią. Ale za to schudlam juz 8 kg:)

Psychiatra mi dalej nie dal nic na spanie oprocz zolpidemu. Chcialam tritico ale cos posmedzil i w sumie mi nie dal. No wiec uzalezniam sie od zolpi coraz bardziej.
Nerwica lękowa

promazyna 200 mg
parogen 40mg
zolpidem 10-30mg
xannax doraźnie

przez In_Chains_Of_DD 20 maja 2016, 22:50
Baran jakiś...przepisuje zolpi a nie daje czegoś bardziej lajtowego i nieuzależniającego... Długo bierzesz paro i zolpi?

przez bedzielepiej 20 maja 2016, 23:00
Zielona87 napisał(a):Zrobiło się tu tak mądrze że aż się wstydzę cokolwiek napisać...

dlatego podwyższę poprzeczkę i napisze że ten lek to kupa, po roku brania mam jakieś ataki płaczu i zły humor, a psychiatra jedyne co to mi zwiększa dawkę, co nie daje nic poza brakiem libido i napadami obżarstwa. w głowie mam sieczkę, czytam coś i mózg mi wysycha, chyba zamówię końskie dawki lecytyny sojowej bo już nie wiem co robić. SZAJSE!

Sortuj wg